Muži si konečně poradili s Lutínem! Mládežníci nadělovali, ale také schytali…

Muži, starší dorost a přípravky vítězně! I takto by se dal shrnout další fotbalový víkend v barvách FK Mohelnice.

Muži porazili nepříjemného soupeře z Lutína.

FK Mohelnice – TJ Sigma Lutín 4 : 0 Hodnocení trenéra Romana Kubu: „Až na prvnich 15 – 20 minut kdy jsme měli pomalejší rozjezd, tak jsme měli utkání pevně pod kontrolou. Lutín jsme do dnešního dne ještě nikdy neporazili, tak jsem rád, že se nám to konečně podařilo a navíc jsme uhráli dalším zápas s nulou vzadu.“

Starší dorost se utkal ze Vsetínem a k vidění bylo celkem 7 branek.

FK Mohelnice – FC Vsetín 5 : 2

Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „Výsledek 5:2 vypadá jednoznačně, ale zápas jednoduchý vůbec nebyl. Byl vyrovnaný, plný soubojů. Nám se podařilo ze dvou rohů dát 2 góly a měli jsme náskok. Ve 2.poločase jsme dali 3. gól, ale klid na naše kopačky nepřišel. Soupeř byl lepší, my vypadli ve středu hřiště a přišlo snížení na 3:1 a na 3:2. Potom přišel nádherný trestný kop Michala Nguyena ze 40 metrů, neuvěřitelný gól a ten nás uklidnil. Soupeř poté otevřel obranu a podařilo se nám zpečetit na 5:2. Byl to boj, vítězství a jsme šťastní!!“

Mladší dorost na své starší spoluhráče nenavázal a prohráli.

FK Mohelnice – FC Vsetín 2 : 3
Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Dnes jsme hráli lépe v první půli a taky zaslouženě vedli 1:0 (Hecl D.) Bohužel jedna chyba s takovým soupeřem znamenala do poločasu vyrovnání. Poté jsme se několikrát nechali zatlačit k vlastní šestnáctce a bylo to 1:2. Rozhodčí při srovnání na 2:2 mávl údajný offside, když po centru od poloviny hřiště chytl Vsetínský brankář na míč, který mu spadl do sítě a gól neuznal. To byl bod zlomu a následně jsme inkasovali na 1:3. 4 minuty před koncem jsme snížili z pokutového kopu na 2:3 (Mikeš), ale už jsme neměli čas zápas alespoň srovnat. Dnes jsme viděli, že v plné sestavě můžeme konkurovat týmu ze špice tabulky, což je pro nás pozitivní a motivace do dalších zápasů.“

Starší žáci zajížděli k venkovnímu zápasu do Nových Sadů.

FK Nové Sady – FK Mohelnice 8 : 0 Hodnocení trenéra Martina Petříka: „Na Nových Sadech jsme začali hrát proti silnému větru a byl to nejhorší poločas co jsme zatím hráli. Chyběli nám sice sedmičky, kteří tentokrát dali přednost odpočinku v náročné sezóně, ale toto neomlouvá. Ostudným a ustrašeným výkonem jsme umožnili soupeři rozhodnout během první půle o osudu utkání. Hráči se báli hrát kombinačně, bylo to bez nasazení a snahy, míče pouze odkopávali, kupila se jedna hrubá chyba na druhou a výsledkem bylo strašidelné skóre v poločase 7:0. Po opravdu důrazném a nepříjemném proslovu o půlce jsme si řekli, že takto hrát nemůžeme a nesmíme!! Do druhého poločasu jsme kladli hráčům na srdce, aby první poločas zapomněli a začali hrát jak umí. Sice jsme ještě jednou inkasovali, ale v druhé půlce se hra vyrovnala a přišly i naše šance. Bohužel nám chybí více kvality v kombinaci i zakončení. Za druhý poločas už musíme hráče pochválit, je škoda, že s tímto nasazením nehráli od samého počátku a zbytečně prohospodařili celý zápas.“

Mladší žáci prohráli také vysoko a to 14:1.

FK Nové Sady – FK Mohelnice 14 : 1 Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „Vzájemná utkání s Novými Sady je vždy náš test jakým způsobem jsme schopni se vyrovnat s kvalitní, rychlou a důraznou hrou soupeře. Obranná fáze se nám vůbec nedařila. Na některých našich hráčích je vidět, že nám chybí zkušenosti (i potřebná rychlost a koordinace pohybu) a že máme ještě spoustu práce před sebou. Na přechodové a útočné fázi je vidět určitě zlepšení. dokázali jsme se vyrovnat v důrazu i herně, ale bohužel veškeré naše snažení ukončil jeden rychlý a důrazný stoper, se kterým jsme si nedokázali poradit. Obecně se dá říct, že důrazná hra nám dělá opravdu problémy.“

Starší přípravka si v přestřelce poradila se Sudkovem.

FK Mohelnice – FK Sudkov 7 : 5

Hodnocení trenéra Květoše Vašíčka: „Utkání mělo vyrovnaný průběh, soupeř nás překvapil hodně důraznou hrou. Ale kluci se soupeře nezalekli a zaslouženě jsme vyhráli. O branky se postarali: Zeman Vít 2x, Mandák Jony 1x, Chudáček Dominik 1x, Wolf Vítek 1x, Friedl Jakub 1x, Vašíček Petr 1x

Mladší přípravka měla nabito ostrými a vyřídili Leštinu.

FK Mohelnice – Sokol Leština 25 : 2 Hodnocení trenéra Martina Vokouna: „Dnes jsme se utkali se stejným soupeřem jako v úterý a průběh zápasu byl hodně podobný. Dali jsme spoustu gólu po krásných akcích a kluci zaslouží velkou pochvalu. Doufám, že si kluci nějaké góly nechali i na víkendové utkání proti Zábřehu, který nás prověří víc, než dnes kluci z Leštiny.“