Víkendové zápasy a dohrávky z týdne celků FKM

Přinášíme přehled víkendových zápasů a dohrávek v tomto týdnu.

Muži sehráli svůj zápas na půdě celku z Velkých Losin a další body si do tabulky nepřipsali.

TJ Sokol Velké Losiny – FK Mohelnice 2 : 1
Hodnocení trenéra Romana Kubu: „V kontextu celého utkání musím říct, že domácí chtěli vyhrát víc než my. Tentokrát nám chybělo potřebné nasazení, pohyb a důraz v útočné fázi. Mít v závěru trošku více štěstí, tak jsme zápas mohli zremizovat a dostat do penalt.“

Starší dorost zajížděl k zápasu do Prostějova.

1.SK Prostějov – FK Mohelnice 3 : 0 Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „První poločas byl vyrovnaný. Soupeř měl velkou šanci, nedal a mi dali tyčku. Jinak to byla nakopávaná. Posledních 5 minut poločasu jsme byli pod tlakem a v nastavení inkasovali branku. Do druhého poločasu jsme změnili rozestavení, ale vůbec jsme se nechytli. Soupeř nás přehrál a nebýt brankáře, gólů by jsme dostali více.“

Mladší dorost

1.SK Prostějov – FK Mohelnice 2 : 0 Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Výborný zápas nahoru a dolů. Neproměněné šance nás stály body, které si kluci po výkonu určitě zasloužili. Jinak vyrovnané utkání. I soupeř padl znaven na trávník po posledním hvizdu rozhodčího.“

Starší žáci měli víkendový zápas přeložený z důvodu nemocnosti v týmu soupeře. Utkání tak hráli až v úterý, kdy byla dohrávka.

FK Mohelnice – Dub n. Moravou – Tovačov 8 : 0

Hodnocení trenéra Martina Petříka: „S Dubem na Moravě jsme začali konečně se snahou napadat, kombinovat a především s velkým nasazením. Je to také dané tím, že už druhý zápas máme dostatečný počet hráčů, vrátilo se i více kvality a na hře je to více znát, i díky tomu roste sebevědomí hráčů. Kombinace jsou ještě malinko upracované, ale díky za ně. První poločas se nám podařil lépe než druhý, kdy nám utekl začátek druhé půle. Ještě se stále potýkáme s příliš velkým množstvím individuálních chyb, ale zlepšení celého mužstva je patrné. Nepříjemností zápasu byly zdravotní problémy kapitána Petra Fialu ale snad bude vše v pořádku. O góly zápasu se podělili střelci.: Kopa Daniel 4x, Kratochvíl Ondra, Petřík Matěj, Oharek Jan a Max Damajka. Je potřeba však nadále poctivě trénovat a připravovat se na další zápasy!!“

Mladší žáci měli program naprosto stejný, jako jejich starší kolegové.

FK Mohelnice – Dub n. Moravou – Tovačov 10 : 5

Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „První dvě třetiny kluci předváděli dobrou kombinační i individuální hru. V poslední třetině už náš výkon byl ovlivněn naším větším brankovým rozdílem, kdy kluci nebyli důslední jak v zakončení, tak v v obranné činnosti. i tak klukům patří pochvala za předvedený výkon.“

Starší přípravka odehrála dva venkovní zápasy. Jeden víkendový, který se klukům povedl dotáhnout do vítězného konce po penaltách a potom úterní, kdy se soupeřem těsně padli.

Sokol Štíty – FK Mohelnice 9 : 10 po pen.

Sokol Sudkov – FK Mohelnice 5 : 4

Mladší přípravka hrála také dva venkovní zápasy.

TJ Postřelmov – FK Mohelnice 10 : 7

Sokol Leština – FK Mohelnice 1 : 18

Hodnocení trenéra Martina Vokouna: „V sobotním zapase se nám nedařilo od samého začátku. Postřelmov byl lepší jak v držení míče, tak i v osobních soubojích. Na klucích je vidět, že když proti nim nastoupí urostlejší kluci, tak mají strach jít s nimi do souboje. Což je ale v jejich věku pochopitelné. Kluci se fotbal učí a každý takový zápas je jen posouvá dal. I když jsme v posledních minutách dali čtyři rychle branky, vyrovnat už se nám nepodařilo. I tak jsem rád, ze se kluci snažili až do konce s výsledkem něco udělat.

Za úterní zápas kluci zaslouží velkou pochvalu. Vstřelili hodně branek, navíc jich většina byla po krásných akcích, kdy si kluci dokázali krásně přihrát do prázdné branky. Dařila se nám i rozehrávka, kde po klucích chceme aby si i přihrávali a ne, aby výkon jenom vodili a hráli sami na sebe. Velká spokojenost s dnešním zápasem.“