První zápasy v divizi dorostu dopadly úspěšně!

Své první zápasy v DIVIZI DOROSTU mají za sebou i naši dorostenci, nutno dodat, že úspěšně! V neděli hráli na půdě celků z Nového Jičína.

Po delší době se podařilo dostat náš dorost do divize a jako vedení FK Mohelnice jsme za to moc rádi. Osobně tuhle soutěž vidíme za velice důležitou z hlediska konceptu výchovy mládeže a stavění našeho kádru mužů na odchovancích.

Starší dorost:
FK Nový Jičín – FK Mohelnice 4 : 4 Střelci: (2x Brulík, Šmirg, Urbášek)
Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „Zápas začal brzkým smolným gólem soupeře. I po druhém obdrženém gólů jsme však nesložili zbraně a bojovali dál. Do poločasu přišlo naše vyrovnání (Šmirg a Brulík), ale bohužel jsme ve 45. min dostali gól do šatny a poločas tak skončil 3:2 pro domácí. Druhý poločas začal naším tlakem a podařilo se nám výsledek otočit po brankách Urbáška a Brulíka. Zbytek druhého poločasu se domácí snažili ,ale byli jsme pozorní. Bohužel, asi v 8 min. nastavení dostali domácí výhodu pokutového kopu a z něj vyrovnali.“

Mladší dorost:
FK Nový Jičín – FK Mohelnice 1 : 4 Střelec: (4x Mikeš)
Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Po vyrovnaném začátku utkání jsme dostali zbytečný gól, když osamocený hráč zakončil hlavou přímo k tyči. Poté jsme začali dirigovat hru a úspěšně proměnili vyhraný souboj ve velkém vápně. Druhý gól přišel po krásném centru Martina Vykydala a zpracování Mikuláše Mikeše, který se uvolnil na hranici šestnáctky a trefil šibenici. Soupeř měl 2 vyložené šance, ale ty spolehlivě vykryl brankář Ondra Kacr. Druhý poločas jsme se snažili za každou cenu zvýšit skóre a vysoké postavení nám přineslo trefu na 1-3, kdy opět Miky lobem přehodil brankáře domácích. Zápas jsme završili krásnou akcí, kdy starší žák Honza Smékal vybojoval balón a vyslal Mikuláše do šestnáctky, aby zvýšil na 1-4. Celkově dnes týmový a soustředěný výkon od všech hráčů, kteří zaslouží velkou pochvalu!“