O vítězství Všechovic rozhodl jediný gól

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

FK MOHELNICE – TJ TATRAN VŠECHOVICE  0 : 1  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 21. kola Olomouckého krajského přeboru s mužstvem TJ Tatran Všechovice v poměru 0 : 1. Včerejší zápas, který na Městském stadionu v Mohelnici sledovala velmi solidní návštěva, nabídl dvě odlišné tváři. V prvním poločase totiž hosté náš tým, který se jenom velmi obtížně dostával do šancí, přesvědčivě přehráli, což však nevyjádřili gólově. Naopak ve druhém poločase se hra vyrovnala a je škoda jedné nepohlídané standardní situace hostů ze začátku druhého poločasu, která rozhodla o jejich hubeném vítězství. Za zmínku stojí i to, že do zápasu opět zasáhlo několik našich mladých hráčů. K nejvýznamnější změně přitom došlo na postu brankáře, kdy Lukáš Doležal nahradil toho času zraněného Kubu Horu. A určitě se dá říct, že Lukáš předvedl dobrý výkon. Od samého počátku zápasu byli hosté velmi nepříjemní. V 12. minutě na několik doteků rozebrali naši obranu, za naši obranu se tak do veliké šance dostal Hrdlička, jehož střelu po zemi na přední tyč Lukáš Doležal vytěsnil. V 23. minutě měl Hrdlička rychlost, obešel naši obranu, nacentroval na malé vápno přímo na nohu Hrabovského, který z první naši bránu překopl. V 24. minutě si Hrabovský mohl spravit chuť, když v našem velkém vápně štrejchl do odraženého balónu a ten skončil těsně vedle. V 36. minutě předvedli rychlý útok Rolinc s Hrabovským, jehož střelecký pokus se i tentokrát mezi tři tyče naší brány nevešel. Naši se dostali ke slovu až v 39. minutě, když brankář hostů Konečný vychytal střelu Jirky Klosse.

V 47. minutě hosté vstřelili první a poslední gól zápasu. Po faulu před naším velkým vápnem Plešek rozehrál standardku po zemi podél zdi na Hrdličku, na něhož naši ztuhlí hráči vůbec nezareagovali, takže se mu podařilo proniknout až před naši bránu a balón napálit do šibenice, 0 : 1. V 49. minutě skončila rána Ondry Klimeše v boční síti brány hostů. V 50. minutě si náš tým vypracoval největší šanci zápasu, když Jarda Kožela milimetrově nacentroval balón na Jirku Klosse, kterému zakončení ale vůbec nesedlo, a tak na Konečného vystřelil jenom slabě. V 62. minutě se po centru Jirky Klosse o rozruch přímo před Konečným postaral Martin Srdýnko, ale taky z toho nic nebylo. V 74. minutě hosté rozehráli aut, balón se po několika přihrávkách dostal k Hrdličkovi, který si střelou tentokrát na Lukáše Doležala nepřišel. V 86. minutě se na druhé straně stejně vedlo proti Konečnému i Jardovi Koželovi, který to zkusil placírkou. A protože se potom nic zajímavého nestalo, zápas skončil naší porážkou v poměru 0 : 1. Příští venkovní zápas odehrajeme s týmem SK Sulko Zábřeh v neděli 28. dubna od 16.00.

Trenér Roman Kuba zhodnotil utkání takto

„V prvním poločase nás soupeř jednoznačně přehrával. Kromě střely Jiřího Klosse jsme si nedokázali vytvořit větší množství šancí. Naopak soupeř si šance vytvořil, ale žádnou z nich nedokázal proměnit. Bylo vidět, že mají ve svém kádru hráče, kteří jsou o něco zkušenější, než ti naši. My jsme nedostupovali hráče a nechávali jim více prostoru, než bylo zdrávo. To se ve druhém poločase změnilo. Řekli jsme si, co v druhé půli změníme, abychom průběh zápasu otočili. Začali jsme hrát více aktivně, dostupovali jsme hráče jak jsme měli a druhý poločas byl v naší režii. Kluky jsem upozorňoval v poločase, že takové zápasy rozhodují standartní situace a bohužel tomu tak bylo i v tomto zápase. Ale paradoxně nás inkasovaný gól nakopnul a začali jsme hrát více odvážně. Šance jsme si vytvořili 3 stoprocentní, ale koncovka nás tentokrát zradila. Líbilo se mi, že zápas strhnul i naše diváky, kteří náš tým povzbuzovali a hnali jej při nejmenším za vyrovnáním, za což jim chci poděkovat. V zápase premiérově nastoupil mezi třemi tyčemi mladý brankář Lukáš Doležal a zápas zvládl na výbornou. Jsem rád, že mu zápas takto vyšel a že takové výkony bude podávat i nadále.“

Góly: 47 Hrdlička. ŽK: Pospíšil, Vokoun, Knýř, Klimeš – Dluhoš. Diváci: 120. Rozhodčí: Machala – Kopecký, Sedláček.
Sestava FK Mohelnice: Doležal – Vokoun, Pospíšil, Knýř, Heidenreich – Nantl, (46. Srdýnko), Pauliny, Klimeš, Čank (84. Kret) – Kloss, Kožela. Trenér: Roman Kuba.