Starší přípravka vyzrála i na Zábřeh, mladší porazila Šumperk 9 : 5!

Naše přípravky dnes odpoledne absolvovaly na domácím hřišti další zápasy svých soutěží. A v obou případech to byly šlágry kola. Přijeli k nám totiž naši věční rivalové – Zábřeh a Šumperk. V zápase starší přípravky se ve 20. kole střetl druhý tým se třetím, naše družstvo mělo před zápasem 54 bodů, Zábřeh 38. Při vší účtě k předchozím soupeřům, zdaleka nedosahovali úrovně Zábřehu. Hrálo se v daleko větší rychlosti, to samé nasazení z obou stran, technická vybavenost hráčů. Hosté se ukázali jako velmi kvalitní soupeř. Na obou stranách hráči nedali několik vyložených šancí, musíme uznat, že měli kolikrát štěstí při tyčkách soupeře, i Ondra Kacr nám k vítězství pomohl. Naši ale dokázali těžit ze soupeřových chyb a na rozdíl o něj, měli ti přesnou mušku a tak poločas překvapivě skončil 8 : 2 pro nás. Ve druhé půlce Zábřeh nejprve snížil na 4 : 8, ale kluci dvěma góly zase utekli na 10 : 4, hosté snížili na 10 :5, ale dokázali jsme znovu odpovědět na 11 : 5. Zábřeh to nevzdal a stáhl na 8 : 12, ale poslední branku si připsali naši kluci a tak ve velmi pěkném zápase zvítězili 13 : 8. Naši kluci jsou stále druzí za Šumperkem o 3 body, který v tomto kole doslova setřel Moravičany ze hřiště a vyhrál 35 : 2. V dalším kole jedou kluci právě do Šumperka k souboji o první místo.

V zápase mladší přípravky se v 18. kole také potkal druhý tým se třetím, oba měli 34 bodů, ale Šumperk měl lepší skóre a odehraný o zápas méně. Hosté nepřijeli v úplně nejsilnější sestavě, to nic neměnilo na faktu, že je to velmi kvalitní tým. Zápas pro nás začal výborně, ve 2. minutě jsme šli do vedení Adamem Uhlíkem, hosté vyrovnali, ale v 6. minutě dal na 2 : 1 Matěj Petřík. Poločas nakonec skončil 3 : 2 pro Mohelnici. Zápas se zlomil v úseku mezi 35. a 39. minutou, kdy jsme dali čtyři branky v řadě kdy se postupně trefili dvakrát Matěj Petřík (z toho jeden z penalty), Patrik Malinka a Kuba Oharek. Kluci nakonec zvítězili 9 : 5 a se 37 body se posunuli na druhé místo tabulky za suverénní Sudkov (48), o bod před Štíty a tři před Šumperk. Oproti soupeřům máme ale odehraný zápas navíc.