Áčko porazilo Holici

FK Mohelnice – 1.HFK Olomouc  3 : 1  (3 : 0) 

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase odehraném v rámci 18. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem 1.HFK Olomouc v poměru 3 : 1. Tentokrát to z naší strany bylo naprosto jiné představení a na vítězství náš tým zadělal už po prvním poločase. Ačkoliv do vedení mohli jít už v 10. minutě hosté, když Heinz, který stál sám na malém vápně, nedokázal hlavou umístit centr do naší brány, kterou po celý zápas hájil Kuba Hora. V 11. minutě se poprvé připomněli naši, když Roman Kuba nacentroval balón na Ondru Kopu, proti tomu šel jeden z obránců hostů vysokou nohou, fauloval ho, a tak sudí nařídil přímý kop. K tomu se postavil Filip Žák, který ale namířil mimo přední tyč brány hostů. V 17. minutě se už ale našim podařilo udeřit, když Kuba Heidenreich nacentroval do velkého vápna, přes odraz od hlavy jednoho z hráčů hostů se dostal balón k nohám Honzy Fišary, který brankáře hostů Muchu ranou z malého vápna propálil, 1 : 0. Hosté se na druhé straně hned v 18. minutě dostali do našeho velkého vápna a našim se horko těžko dostávalo balón pryč od naší brány. Akci hostů ukončil důrazným zákrokem před velkým vápnem Kuba Heidenreich. V 20. minutě jsme z čistajasna udeřili podruhé, když brankář hostů Mucha neodhadl dopad nacentrovaného balónu ze strany přes hlavu Filipa Žáka, jenom ho na poslední chvíli vyrazil před sebe, ale přímo na kopačky Lukáše Hapala, který doslova procpal balón za brankovou čáru a Ondra Kopa už jenom jistil, 2 : 0. V 30. minutě Kuba Heidenreich fauloval jednoho z hráčů hostů před naším velkým vápnem. K nařízenému přímému kopu se postavil Heinz, ten však ale nakopl balón přímo do rukavic Kuby Hory. V 38. minutě prosvištěl nebezpečný centr ze strany celým velkým vápnem na zadní tyč brány hostů a nikdo z našich ho nedokázal hlavou zasáhnout. V 44. minutě hosté mohli po pěkné kombinaci a průniku za naši obranu snížit, když Pyclík pro přihrávce Bučka zakončoval skoro z mrtvého úhlu do naší prázdné brány, ale balón naštěstí trefil vnitřní stranu zadní tyčky a odrazil se ven. A tak šli naši v 45. minutě do protiútoku, který založil Luboš Pinkava, který byl jako první u balónu u ne moc povedené přihrávky středem hřiště, odpálil balón přes Petriće, který uklouzl na Martina Vokouna, ten balón převzal, nacentroval na malé vápno, kde Lukáš Hapal nezaváhal, 3 : 0 a konec prvního poločasu.

I druhý poločas začal v 47. minutě naší velkou šancí, když šel Ondra Seibert na lajně tvrdě do protihráče, získal balón, přihrál jej Martinu Vokounovi a ten jej po sprintu po zemi nacentroval na malé vápno, ale všichni naši hráči nabídku podběhli. V 58. minutě se po centru do velkého vápna dostal i přes dva hráče hostů do zakončení hlavou Ondra Kopa, balón ale zasáhl tyč. Hostům se podařilo prosadit v 66. minutě, kdy se po přesné přihrávce po zemi do velkého vápna za naši obranu mohl dostat do zakončení Buček, Roman Kuba ho ale fauloval a byla nařízena jasná penalta. K té se postavil Pezzotti, který ji střelou doprostřed brány proměnil, 3 : 1. Naši mohli stav pojistit v 76. minutě, když David Bača rozehrál rohový kop, do balónu šli jak Honza Fišara, tak Lukáš Hapal, ale ani jednomu z nich se nepodařilo zakončit. V 80. minutě potom Lukáš z malého vápna napálil z malého vápna balón z centru Kuby Heidenreicha nad bránu hostů. Hosté zahrozili ještě jednou po průniku Šteigla k našemu velkému vápnu, tomu se ale nepovedla finální přihrávka. A protože se do konce hrací doby nic zajímavého nestalo, zápas skončil naším vítězstvím v poměru 3 : 1.

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, tentokrát velmi spokojený, nám po zápase řekl: „Můžu jenom říct, že nevím, proč to takhle nešlo minulý týden. Dnes jsme měli první poločas doslova z říše snů, tady jsme hráli opravdu výborně, dařilo se nám dávat rychlé balony za obranu, soupeře jsme dostávali pod tlak a z rychlých kontrů se nám povedlo třikrát skórovat. Byl to herně určitě nejlepší poločas za celou dobu, co v Mohelnici působím. Ve druhé půli už jsme toho měli docela plné zuby, protože nemáme tak široký kádr a nemohli to příliš prostřídat, ale kluci už hráli chytře zezadu, musím pochválit jejich zaujetí pro hru a hlavně tentokrát plnili stanovené pokyny. Jediné, co dnes mrzí, je gól po zbytečné penaltě. Jinak jsem ale určitě s předvedenou hrou a výsledkem moc spokojený.“

Góly: 17. Fišara, 20. a 45. Hapal – 65. Pezzotti (pen.). Rozhodčí: Cieslar – Mikeska, Silný. ŽK: J. Heidenreich – Srnec, Přikryl, Kotouč. Diváci: 360.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich, Kuba, Pinkava, Seibert, – Kopa (77. M. Kotůlek), Fišara, Bača, Vokoun (86. Krejčí) – Hapal (88. Svoboda), Žák. Trenér: Roman Sedláček.
1.HFK Olomouc: Mucha – Přikryl, Kotouč, Petrič, Srnec (46. Bořil) – Šteigl, Fočič (46. Kováč), Buček (71. Schmidt), Pyclík – Pezzotti, Heinz. Trenér: Oldřich Machala.

Videosestřih ze zápasu (p. Zdeněk Diviš)

Odkaz na fotky ze zápasu (zdroj Šumperský deník)

mohelnice-1-hfk-260320161_galerie-980

Odkaz na fotky ze zápasu (made by Erik Kappel)

12377578_1549081315391416_5969986859965945812_o

FK Mohelnice – 1.HFK Olomouc, zápas 19. kola MS fotbalové ligy, Mohelnice 26. 3. 2016

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *