Muži prohráli v Medlově, dorost pokračuje na vítězné vlně!

Do kolotoče fotbalových zápasů se již zapojili i naši muži, kteří tak doplnili dorostence.

Muži hráli své 1. jarní utkání na půdě soupeře z Medlova. Po bezbrankové první půli jsme utkání v závěru ztratili.

FK Medlov – FK MOHELNICE 2 : 0

Hodnocení trenéra Romana Kubu: „Bylo vidět že šlo o první mistrovské utkání. Oboustraně se nehrál moc pohledný fotbal. Šlo především o bojovný zápas ve kterém bylo na můj vkus hodně nepřesností. Hráčům jsem v poločasové přestávce za stavu 0-0 říkal, že dnes rozhodne standartní situace nebo indivaduální chyba jednotlivce. Bohužel staly se obě varianty v náš neprospěch.“

Starší dorost po venkovní výhře připsal i domácí vítězství.

FK MOHELNICE – FK Nový Jičín 2 : 0

Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „Dnes jsme hostili celek Nového Jíčína. Soupeř to byl na dostřel v tabulce a my chtěli vyhrát a přiblížit se. První poločas, proti větru, to bylo těžké i kvůli tomu, že jsme byli nervózní a nedokázali kombinovat a poté využívat křídla. Poločas i po nebezpečných standartkách soupeře zůstal bezbrankový 0:0. Do druhého poločasu jsme udělali změnu a Ondru Brulíka jsme dali z obrany na hrot. To rozhodlo zápas. Ondra dal útoku šmrnc a rychlost a v 70 min. se trefil a vedli jsme 1:0. V 82. minutě se prosadil Martin Vykydal a vedli jsme 2:0. Ale soupeř nerezignoval a tlačil se do útoku, podržel nás famozním zákrokem Pavel Rozman a zápas se dohrál do vítězného konce. Start do sézony skvělej, ale nejsme mistři světa. Je důležité si vážit kolektivu, materiálního vybavení a lidí, kteří nám dokážou zajistit podporu. Važme si toho!“

Mladší dorost bohužel ani v druhém jarním utkáním nepoznali sladkou chuť vítězství a připsali si prohru 1:3.

FK MOHELNICE – FK Nový Jičín 1 : 3

Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Dnes jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Bohužel soupeř dal v 1. poločase 2 góly bez většího úsilí (z chumlu před bránou a vlastní). My jsme neproměnili naše vypracované šance. Po změně stran jsme snížili na 1:2, krásnou střelou z úhlu (Mikeš) a vypadalo to, že můžeme zápas otočit. Naše šance ukončila trefa soupeře po standartní situaci na 1:3. Chtěl bych pochválit všechny hráče, protože bylo otázkou času, kdy kluci, kteří hrají i za starší, nebudou mít tolik sil a bude to s přibývajícími minutami těžší. Všichni se soustředili na hru a disciplína byla na vysoké úrovni.“