Naši muži konečně bodovali, mládežnická družstva taktéž

Před další ztrátou bodů ochránil náš mužský celek předseda klubu Jiří Rousek, který v 85. minutě srovnával na 5:5 a v penaltovém rozstřelu rozhodl v 6. sérii o tom, že 2 body odjíždí do Mohelnice. Pochvalu samozřejmě zaslouží i další hráči a stejně tak naše mládežnické celky!!!

MLADŠÍ PŘÍPRAVKA odehrála dva zápasy. První v pátek, na venkovní půdě v Losinách a nedělní domácí zápas s Lesnicí.

Hodnocení trenéra Květoslava Vašíčka: „Páteční vyrovnané utkání ve Velkých Losinách skončilo 8 : 8, na penalty jsme prohráli. Nedělní utkání bylo po celou dobu v naší režii. Hosté bohužel doplatili na přechod nových hráčů ze školičky do ml. přípravky. Tam se výrazně kvalita a důraz od našich kluků lišil.“

Velké Losiny – FK MOHELNICE 9 : 8 np.

Střelci: 4x Dominik Chudáček, 2x Vítek Wolf, Jakub Friedl, Daniel Šrot

FK MOHELNICE – Sokol Lesnice 13 : 7

Střelci: 4x Vítek Wolf, 3x Jakub Friedl, 2x Dominik Chudáček, 2x Tadeáš Návrat, Jiří Vachutka, Jakub Michalčák

STARŠÍ PŘÍPRAVKA hrála o víkendu celkem tři utkání. Dvě v krajské soutěži a jedno v soutěži okresní. Co měly zápasy společné, tak že náš celek vždy odešel jako vítěz.

Hodnocení trenéra Ondřeje Uhlíka: „V utkání okresního přeboru jsme se museli vyrovnat s přechodem na umělou trávu a dobře
bránícím/hrajícím soupeřem. Míče nám utíkaly, nahrávky se nedařily. Do poločasu to bylo velmi vyrovnané utkání, ale pak jsme soupeři utekli o dva góly a uklidnili jsme se. Začali jsme lépe kombinovat (zvykli jsme si na rychlejší povrch) a zaslouženě jsme vyhráli.

Při krajském turnaji jsme potkali celky ze Šternberka a Přerova.

Se Šternberkem jsme odehráli velice kvalitní utkání. Soupeř byl na tom velice dobře po fyzické stránce, dobře běhal, bránil, byl důrazný. Zde můžeme říct, že rozhodla naše „fotbalovost“. Vyrovnali jsme se soupeři v pohybu i v důraze, ale rozhodla naše lepší kombinačně pestřejší hra.

Soupeř nastoupil s mladšími dětmi proti kterým jsme upravili naši sestavu tak, aby se co nejvíce blížila věkovému průměru soupeře.
I v této změněné sestavě jsme soupeře přehráli a vyhráli zaslouženým rozdílem.“

FK MOHELNICE – TJ Postřelmov 11 : 5

FK MOHELNICE – FK Šternberk 5 : 1

FK MOHELNICE – FC Viktorie Přerov 10 : 0

MLADŠÍ ŽÁCI hráli svůj nedělní zápas ve Šternberku a po penaltách se mohou radovat z dalšího vítězství.

Hodnocení trenéra Martina Petříka: „Zápas ve Šternberku jsme začali špatně, znovu nám chyběli tři hráči a celých dvacet minut nám trvalo si zvyknout na povrch umělé trávy, na který jsou domácí evidentně zvyklí. Nám míče odskakovali a nedařila se nám ani kombinace. Teprve po cca. 20 minutách jsme trochu urovnali hru a podařilo se nám vstřelit branku. Naše kombinace však stále byla moc upracovaná a měli jsme špatný pohyb. Do druhé půle jsme vstoupili trochu lépe, měli i spousty šancí, ale přes dobře chytajícího brankáře se nám podařilo proměnit pouze jedinou. Podivným metrem rozhodčího jsme byli ke konci malinko nekoncentrovaní a domácím se podařilo 3 minuty před koncem po našich hrubých chybách srovnat skóré. V následných penaltách jsme prokázali lepší kvalitu a právem brali druhý bod. Opět, jako již poněkolikáté, narážíme na naše neproměněné šance, kterých bylo minimálně 6 a z toho plynoucí nerovzitu. Pochválit musím bránění, ale nešla nám hra směrem do útoku. Nezbývá, než se poučit a zbrat příště.“

FK Šternberk – FK MOHELNICE 2 : 3 np.

Střelci: Jakub Oharek, Daniel Urbášek

STARŠÍ ŽÁCI svůj zápas se Šternberkem bohužel prohráli.

Hodnocení trenérské dvojice J+J Mikešů: „Situace podobná jako v minulých zápasech. Nedokážeme se bez několika opor silově prosadit v soubojích. Jsme nervózní na balónu tak se ho rychle zbavujeme před kontaktem se soupeřem. Začali jsme hrát posledních 15 minut, kdy jsme si dokázali vytvořit šance na 4 góly ale bohužel dali jen jeden. Po stálém opakování, se třičtvrtě zápasu bojíme robustnějších soupeřů a když se osmělíme, tak je pozdě. Nedokážeme prostě předvést svůj potenciál, protože se bojíme.“

FK Šternberk – FK MOHELNICE 5 : 1

Střelec: Daniel Kopa

DOROST poprvé v sezóně poznal hořkost porážky, když nezvládl svůj zápas v penaltovém rozstřelu na půdě druhého celku z Kozlovic.

Hodnocení trenéra Martina Vokouna: „Na dnešním zápase bylo vidět ze hraje první tým s druhým týmem v tabulce. Do gólu, který vstřelil Tomáš Kubíček v 24.minutě jsme bylo jasně lepším týmem. Potom ale kluci jakoby se začali bát o výsledek a zbytek prvního poločasu byl lepší soupeř. Druhá půlka byla hodně o soubojích a z fotbalové stránky stránky toho moc nenabidla. My se ale nevyvarovali chyby a soupeř vyrovnal. Vzhledem k průběhu utkání je remíza spravedlivá a penalty to je už je loterie, kterou jsme bohužel nezvládli. I tak si bodu ze hřiště soupeře určitě cením.“

FK Kozlovice – FK MOHELNICE 2 : 1 np.

Střelec: Tomáš Kubíček

MUŽI zajížděli k dalšímu venkovnímu utkání na půdu Velkých Losin. Po velké přestřelce odjíždí náš celek se 2 body, za vítězství po penaltách.

Hodnocení trenéra Romana Kubu: „Čekal nás těžky zápas v Losinách. Bohužel i v tomto zápase jsme udělali několik chyb a soupeři tím nabídli vždy šanci jít do vedení. V prvním poločase jsme přišli o brankáře Horu, který musel vystřídat, když ho doslova nesmyslným zákrokem zranil nějaký „bezmozek“ domácích, který ještě stačil zopakovat ten samý zákrok na náhradního golmana Rozmana a šel pod sprchy. To už jsme ale stačili prohrávat 5 – 2. Poločasový rozbor se nesl v duchu toho, že po dvouch nepodařených zápasech s Brodkem a Litovlí je dnešní zápas z naší strany lepší, i když byl výsledek 5 – 2 v náš neprospěch. Tak hlavně herně jsme na tom nebyli vůbec špatně. Bohužel jak už jsem řekl, sráží nás individuální chyby z kterých je potřeba se poučit a v příštích zápasech je neopakovat. Přícházíme tím o body. V druhém poločase byl tým odhodlaný s výsledkem ještě něco udělat. Podařilo se nám brzy vstřelit branku a to nás nakoplo. V zápětí se ještě krásnými dalekonosnými střelami trefili Pospíšil a v 85. minutě Rousek. Soupeř byl celý druhý poločas v hluboké defenzívě a hrálo se jen na jednu branku. Hřebík mohl přijít v 90. minutě, kdy jsem zahrával z hranice šestnácky přímý volný kop který skončil na spojnici a po té byl odpískany konec zápasu. Teprve podruhé se nám podařilo vyhrát pokutové kopy a získat tak velmi cenné 2 body.“

Velké Losiny – FK MOHELNICE 5 : 6 np.

Střelci: Roman Kuba, Jiří Rousek, Miloslav Pospíšil, Rostislav Nantl, Petr Soukup