Víkendové výsledky našich celků

Vážení fanoušci mohelnického fotbalu. V následujících řádcích Vám přinášíme výsledkový servis našich mužstev.

V sobotu ráno, odehrála své utkání MLADŠÍ PŘÍPRAVKA pod vedením trenérské dvojice Kvetoslav Vasicek a Martin Chudáček, kteří zhodnotili vystoupení svých svěřenců takto: „Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře a hned od začátku jsme prohrávali 0:2😕 Ale pak kluci ukázali svoji bojovnost a chuť jít za vítězstvím a zápas otočili jasným vítězstvím.“
FK MOHELNICE – TJ Postřelmov 22 : 2
Střelci: Ondřej Hampl 7x, Jakub Michalčák 5x, Vítek Wolf 4x, Jakub Friedel 2x, Jakub Hanousek 2x, Dominik Chudáček 1x, Jiří Vachutka 1x

STARŠÍ PŘÍPRAVKA hrála své zápasy jak v sobotu, tak i v neděli. V sobotu odehráli v rámci krajské soutěže přípravek naši hráči celkem 3 utkání. Trenérská dvojice Ondřej Uhlík a Radek Vašata hodnotí fotbalový víkend takto: „Do sobotního turnaje jsme bohužel nevstoupili šťastně. V prvním „nervózním“ utkání s Novým Malínem, jsme bohužel neproměnili „hromadu“ vyložených šancí
a když soupeř proměnil všechny, tak jsme opravdu nešťastně prohráli.
Ve druhém utkání s Uničovem B, jsme se již uklidnili a zápas jsme v vyhráli se zaslouženým rozdílem.
Ve třetím utkání s vítězem turnaje Šumperkem, jsme odehráli kvalitní zápas. Tyto utkání se stále nesou ve stejném „duchu“, kdy Šumperk důrazně presuje naši rozehrávku a z případných chyb těží.
Tentokrát je potřeba kluky pochválit za velice soustředěný výkon, kdy z těchto opravdu složitých situací „vyjížděli“ fotbalovým způsobem a někdy dokonce moc hezkým. Věřím že tato zasloužená remíza 3:3, posílí naši sebedůvěru a budeme tak stejně pokračovat v následujících zápasech.
Nedělní zápas byl velice podobný tomu minulému se Zábřehem. Tentokrát o něco „mladší“ soupeř nás nechal v klidu hrát naši hru čehož jsme využili k nácviku herních situací.“
FK MOHELNICE – FK Šumperk 3 : 3
SK Uničov „B“ – FK MOHELNICE 2 : 12
Sokol Nový Malín – FK MOHELNICE 5 : 3
Sestava FK MOHELNICE: Dominik Kutlák, Marek Komárek, Tadeáš Berka, Vojtěch Kunert, Jiří Mazal, Adam Uhlík, Petr Vašíček, Jiří Fašina, Štěpán David
Nedělní utkání dopadlo poměrně jednoznačným výsledkem.
FK MOHELNICE – FC ROVENSKO 24 : 2
Střelci: Max Mikulička 7x, Lukáš Michálko 6x, Jaroslav Rozsíval 3x, František Sedlačík 2x, Matyáš Bartoš 2x, Erik Unzeitig 2x, Mikuláš Miroslav Omasta 1x, Jaroslav Švíka 1x

MLADŠÍ ŽÁCI nastoupili v domácím utkání proti celku z Jeseníku a trenérské duo Martin Petřík a Milan Appl zápas hodnotí takto: „V tomto zápase se naplno ukázaly všechny nedostatky, které nás trápí, a navíc přijel soupeř, který nás za tyto chyby trestal. Dnes jsme zápas začali s příliš velkým respektem a nervozitou. Zejména v prvním poločase byl Jeseník jednoznačně rychlejší, fotbalovější a techničtější. O zápase bylo rozhodnuto už po poločase, kdy jsme inkasovali 6 branek po našich hrubých chybách a rozdíl ve skóre mohl být daleko vyšší. V druhém poločase se přeci jen nasazení našich hráčů zlepšilo a obraz hry se více vyrovnal, začali jsme si více věřit a přidali na důrazu v osobních soubojích. Je potřeba se z takových zápasů poučit a do dalších bojů nastoupit s větším odhodláním a snahou.“
FK MOHELNICE – FK Jeseník 1 : 9
Střelec: Jakub Oharek

STARŠÍ ŽÁCI: Naše sdružené družstvo s týmem Loštic, pod vedení bratrské dvojice J+J Mikešovi si s Jeseníkem poradili a vyhráli nejtěsnějším možným výsledkem. Hodnocení trenérů: „Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře. Soupeř nám dělal problémy a dostával se do šancí, které zlikvidoval výborný Ondra Kacr v bráně a nebo zablokovala na poslední chvíli skluzem obrana. Od 25.minuty jsme se dostali do tempa zápasu a začali se tlačit k soupeřově brance. Pár střel nevyšlo, až v poslední minutě 1.poločasu po rohu Mikuláše Mikeše se prosadil Petr Vaňourek. 2.poločas už jsme byli lepší. Škoda neproměněných šancí, mohl být dřív klid a rozhodnuto. Děkujeme klukům za odmakaný zápas a rodičům za podporu.“
FK MOHELNICE – FK Jeseník 1 : 0
Střelec: Petr Vaňourek

DOROST: Nejstarší mládežníci našeho klubu si poradili s celkem ze Slavonína. Trenér Martin Vokoun hodnotí zápas takto: „Dnešní utkání nebylo tak jednoznačné, jako minuly týden, ale i tak jsme měli celých 90 minut hru pod kontrolou. Pomohli nám dvě rychlé branky z úvodu utkání, kdy jsme se uklidnili a mohli hrát svou kombinační hru po stranách. Ta se nám, ale moc nedařila a řešení některých situaci bylo zbrklé a uspěchané. Ale byly tam i krásne akce a kluci zaslouží pochvalu, že zvládli v tak náročném počasí a defakto bez střídání dnešní zápas.“
FK MOHELNICE – FK Slavonín 3 : 1
Střelci: Willi Urbášek, Ondřej Šolc, Petr Soukup

MUŽI: V domácím utkání tentokrát naši muži nestačili na tým z Jeseníku, kdy na začátku druhého poločasu dostali dva rychlé góly, ztratili tak vedení z první půle a museli vynaložit hodně sil k tomu, aby vyrovnali. To se jim podařilo v 56. minutě, několik následujících šancí na obrat zápasu však nevyužili a po chybě na vlastní půlce hřiště inkasovali v 89. minutě na konečných 2:3. Krom ztráty bodů, jsme ztratili i dva hráče, které zdravotní stav nepustí do následujících utkání.
FK MOHELNICE – FK Jeseník 2 : 3
Střelci: Petr Čank, Martin Srdýnko