Nepovedený zápas s Litovlí

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

FK MOHELNICE – TJ TATRAN LITOVEL  2 : 5  (0 : 3)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 23. kola Olomouckého krajského přeboru s mužstvem TJ Tatran Litovel v poměru 2 : 5. Výsledek dnešního zápasu není třeba podrobněji rozebírat. Návštěva 110 diváků, kteří si dnes odpoledne našli cestu na Městský stadion v Mohelnici, mohla vidět, že náš tým ani herně ani výsledkově nenavázal na okresní derby se Zábřehem. Další nepříjemností je, že pro zranění zápas nedohrál Vlasťa Knýř. Na samém počátku zápasu dvakrát zahrozil náš tým, když kolem brány hostů proletěly dva nebezpečné centry. Od 15. minuty však už dominovali hosté. V 18. minutě se jejich hráčům podařilo odvrátit náš útok, balón převzal Baránek, dosprintoval s ním po lajně až k našemu velkému vápnu, po zemi přesně přihrál na Bohanose, po jehož střele k tyči se Kuba Hora natahoval marně, 0 : 1. V 21. minutě si naši hráči dávali přednost při odkopávání balónu, až se k němu nacpal Bohanos, v jasné gólové pozici vypálil na naši bránu a Kuba Hora vytáhl skvělý reflexivní zákrok. V 35. minutě Baránek dostal balón na dlouhou nohu, upadl, takže jej získal Vlasta Knýř, před nímž se otevřel prostor, a tak to zkusil z první ze střední vzdálenosti. Po jeho pokusu, který šel vedle, se brankář hostů Nakládal jenom díval. Konec prvního poločasu se našemu týmu naprosto nepodařil. V 42. naši hráči nechali až před bránu proniknout zkušeného Dragona, který vystřelil přesně přes změť hráčů a balón zapadl do sítě, 0 : 2.  V 43. minutě Dragon namířil pod břevno naší brány a Kuba Hora dalším skvělým zákrokem vytáhl balón na roh. Ten v 44. minutě rozehrál Miklánek, na balón si nejvýš naskočil Jindra, který balón dopravil hlavou za záda Kuby Hory, 0 : 3.

V 50. minutě konečně pořádně zahrozil i náš tým, když po pěkné a rychlé kombinaci na několik doteků s Martinem Srdýnkem a Jirkou Klossem Aleš Heidenreich střelou z ostrého úhlu bránu hostů jen o kousek minul. V 51. minutě opět udeřilo na druhé straně, když Dragon před naším velkým vápnem navedl po zemi balón na Heinze, který střelou do šibenice nedal Kubovi Horovi nárok, 0 : 4. V 64. minutě hosté nastřelili tyč naší brány a odražený balón do prázdné dorazil, před malou chvílí střídající, Juráš, 0 : 5. V tento okamžik to vypadalo na ručník a klícku pro kanára, ale náš tým se zvedl a alespoň v posledních 25 minutách zápasu začal předvádět dobrý fotbal a soupeře přehrál. V 67. minutě pumelice Romana Kuby orazítkovala břevno brány hostů, balón se odrazil k Jirkovi Klossovi, který s jedním z hráčů hostů na zádech nedokázal srovnat mířidla a zakončit. V 69. minutě se to už ale povedlo, když Jirka Kloss posadil centr na hlavu Romanovi Kubovi, který balón usměrnil přesně tam, kam bylo třeba, 1 : 5. V 72. minutě náš tým opět zaútočil, vyrobil pěknou přesně načasovanou prudkou kolmici po zemi za obranu hostů, kde už číhal Roman Kuba, který vystřelil přesně k zadní tyči, 2 : 5. Potom se hostům podařilo tlak našeho týmu utlumit. Ale i přesto se náš tým dostal ještě do jedné gólové šance, když Jirka Kloss s Romanem Kubou zaútočili do otevřené obrany hostů, Nakládal se dostal zcela mimo hru, a tak ho na brankové čáře musel zaskočit jeden z jeho kolegů, který zakončení Romana Kuby překazil. A protože ho ihned poté hlavní rozhodčí ukončil, zápas skončil naší porážkou v poměru 2 : 5. Příští sváteční domácí zápas odehrajeme s týmem FK Jeseník ve středu 8. května od 16.30.

Hodnocení trenéra

Dnešní zápas se nám vůbec nepovedl a je potřeba se omluvit všem fanouškům. V zápase jsme udělal mnoho naivních, řekl bych žákovských chyb a soupeř nás za to potrestal. Byl všude o krok dřív než my a navíc byl produktivní. Neví, jestli z naší strany přišlo uspokojení v derby se Zábřehem. Klukům do hlavy nevidím, ale co v zápasech vidím je, že každý hráč musí začít sám u sebe, soustředit se na svůj vlastní výkon a hlídat si svoji výkonnost, aby byla více stabilní. To se nám nedaří a potom jsou z toho takové předvedené výkony jako ten dnešní. Litovel více chtěla a vítězství si zasloužila.

Góly: 69. a 72. Kuba – 18. Bohanos, 42. Dragon, 44. Jindra, 51. Heinz, 64. Juráš. ŽK: Kuba, Kloss, Vokoun, Hlaváč – Baránek. Diváci: 110. Rozhodčí: Vedral – Kašpar, Kreif.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich, Knýř (40. Pospíšil), Hlaváč, Vokoun – Pauliny, Klimeš (46. Marák), Kuba – Srdýnko (52. Kožela), Kloss, Čank. Trenér: Roman Kuba.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=“1/2″][vc_gallery type=“image_grid“ images=“6251,6252,6253,6254,6255,6256,6257,6258,6259,6260,6261,6262,6263,6264,6265,6266,6267,6268,6269,6270,6271,6272,6273,6274,6275,6276,6277,6278,6279,6280″][/vc_column][vc_column width=“1/2″][vc_video link=“https://youtu.be/gqQ65sLPnJs“][/vc_column][/vc_row]