Preview: první jarní utkání s Velkými Losinami

Dlouhá zimní příprava skončila a mnoho fanoušků FK Mohelnice se již jistě nemůže dočkat, až začne jarní část sezóny naostro. Již tuto sobotu v 15 hodin náš tým mužů zahájí na našem stadionu odvetnou část zápasem s nedalekým rivalem z Velkých Losin. Podle kuloárních informací neprobíhala zimní příprava našeho příštího soupeře zrovna ideálně. Velké Losiny podle všeho odehráli tři přátelská utkání, a to s Jeseníkem a Medlovem, které prohrála a s Rudou na Moravě, které skončilo v poměru 1:1. V následném rozhovoru pro Šumperský deník si trenér Velkých Losin Jiří Mika postěžoval na minimum přípravných utkání, které jeho celek v zimní přípravě podstoupil a na bidnou tréninkovou morálku svého týmu. Vypadá to, že Velké Losiny neprodělali zrovna podařenou přípravu, ovšem zajíci se počítají až po honu a lázeňský celek jistě nebude pro naše mužstvo snadným soupeřem. Vzpomeňme na podzimní utkání, kde naše mužstvo ve Velkých Losinách jasně podlehlo 4:0. Klíčovými hráči Velkých Losin jsou Petr Linet a kanonýr Tomáš Indra, který za podzimní část nasázel 10 branek. Nesmíme opomenout také zimní posilu Iva Lazarova, který v minulosti hrál například v 1.HFK Olomouc nebo nedalekém Sulku Zábřeh.

Náš tým doznal přes zimu také menších změn v kádru. Po dlouhých letech opustil náš klub brankář Petr Večeř, který dal přednost celku z předměstí Olomouce a zamířil do klubu 1.HFK Olomouc. V úvodních týdnech s týmem trénoval také fanouškům dobře známý Petr Kutal, ale nakonec na vlastní žádost zkoušku ukončil. Kdo byl na posledním přípravném utkání s Medlovem, mohl si všimnout dvou nových tváří v našem dresu. Jedná se o bývalého mohelnického hráče Martina Paulinyho a Petra Kreta ze Zábřeha. Martin zde působil v mládežnických kategoriích a naposledy působil v týmu Haňovic. V utkání s Medlovem dokonce vstřelil branku po pěkné střele ze střední vzdálenosti. Bohužel jednání s Haňovicemi se nepodařilo dotáhnout do finální podoby a Martin tak u nás na jaře působit nebude. Co se týče Petra Kreta, tak ten naposledy působil v týmu SK Sulko Zábřeh. Jedná se o mladého, teprve devatenáctiletého krajního záložníka, který v mládežnických kategoriích hrál mimojiné za Zábřeh nebo Šumperk. Jednání se Zábřehem dopadlo úspěšně a věříme, že nám Petr pomůže v dalších bojích o přední příčky Krajského přeboru. Bližší představení hráče připravujeme. Bohužel nepotěšující zpráva se týká zranění záložníka Jana Fišary, který konec podzimu laboroval se zraněním kolene a s největší pravděpobností nezasáhne do jarních bojů.

A jak hodnotí zimní přípravu trenér Roman Kuba?
„První dvě utkání jsme hráli v kombinované sestavě za pomoci dorostů. Není to nic, co bychom si nepřáli, naopak neustále říkáme, že naše mládež svoji šanci dostane, a i se tomu tak děje. Kluci se s tím poprali velice dobře. V dalších utkáních se již sestava ustálila. Byly tam vidět i nějaké prvky, které nacvičujeme v trénincích. Rozhodně potěšující je naše ofenziva, která převyšuje nad defenzivou, je to vidět i ve vstřelených brankách. Ve výsledku se špatná defenziva ukázala i v generálce s Medlovem, kdy jsme obdrželi hloupé branky, které mě mrzí, a proto máme na čem pracovat do startu prvního ostrého utkání. Víceménně to až skutečně ukáže, jak na tom jsme. Pevně věříme, že nás fanoušci přijdou podpořit a tímto bych je rád pozval na první mistrovské utkání.

Výsledky přípravných utkání