Béčko přivezlo dva body z Rovenska

FC Rovensko – FK Mohelnice B  3 : 4  (1 : 1), na penalty 4 : 5

B-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo po penaltách ve venkovním zápase 7. kola III. třídy okresu Šumperk s týmem FC Rovensko 4 : 3. Zápas to byl nadmíru důležitý, protože se jednalo o přímý souboj o první místo v tabulce. Z Rovenska jsme si odvedli dva body, celkově jich máme 14 a jsme o bod právě před FC Rovensko. Ale tentokrát jsme vítězství dosáhli doopravdy o prsa, protože v 85. minutě zápasu šli domácí do vedení 3 : 2 a naši vyrovnali v 89. minutě. Potom se kopaly penalty, ve kterých jsme byli o kousek lepší. Zápas to celkově byl velmi náročný. Tým domácích totiž působil dojmem skutečně sehraného týmu, který fotbal umí, a zatápěl nám zejména kvůli našim chybám vzadu. Včera to z našeho pohledu bylo rozhodně lepší dopředu, když jsme mimo třech gólů neproměnili některé další vyložené šance. Takže určitě dva zlaté body z venku. Za zmínku ještě stojí, že se hrálo za klasické podzimní sloty, kdy po celý zápas silně mrholilo. Balón tak klouzal, což odnesl zejména brankář domácích. Začátek zápasu, který měl i velmi dobrou diváckou kulisu, zachytili lépe domácí. Už v 2. minutě zápasu totiž Minář pronikl do našeho velkého vápna, ale Honza Strupek, který naši bránu hájil po celý zápas, jeho pokus vyrazil. Po následujícím rohovém kopu balón propadl ke Kulilovi, který z velkého vápna zamířil nad naši bránu. Naši se poprvé předvedli v 7. minutě, kdy Radek Vašata nacentroval do velkého vápna, brankář hostů Mareš vyboxoval do dotírajícího Martina Pagáče, balón se od něj odrazil a zapadl těsně vedle tyče. V 10. minutě se domácí dostali do vedení, když Mareš rozehrál dlouhým výkopem, ten Honza Coufal podběhl, Minář se tak dostal do samostatného průniku a Honzu Strupka překonal, 1 : 0. V 12. minutě dal Honza Coufal pěknou kolmici po zemi za obranu hostů na Martina Pagáče, ten ale v přímém souboji s Marešem neuspěl. V 18. minutě Martin Srdýnko nacentroval od lajny do velkého vápna a jeden z hráčů domácích si balón málem srazil do brány. V 21. minutě domácí předvedli pěknou akci, Šváb dostal přihrávku na naše malé vápno a jeho dorážku Honza Strupek pomocí výborného zákroku chytil. V 24. minutě bylo vyrovnáno, když po faulu domácích Radek Vašata rozehrál přímý kop, Mareš mokrý balón, který poskočil neudržel a Xi Zheijan dorážel do prázdné brány, 1 : 1. Po tomto gólu náš tým ožil a do konce prvního poločasu měl jasnou převahu. V 25. minutě Jirka Šincl nakopl balón do velkého vápna hostů, do balónu z první napálil Martin Pagáč, ale Mareš byl tentokrát pozorný. V 27. minutě chtěl Martin Pagáč přihrát před bránu domácích na zcela volného Martina Srdýnka, Mareš ale byl u balónu o sekundu dřív. V 31. minutě Jirka Šincl přihrál na lajnu do běhu Martinovi Srdýnkovi, ten nacentroval na zadní tyč brány domácích, kam si zaběhl Radek Vašata, tomu ale zakončení nesedlo. V 41. minutě Xi Zheijan přihrál po lajně Radkovi Vašatovi, ten nacentroval na protilehlou tyč, odkud vypálil Martin Pagáč, který orazítkoval břevno brány domácích. V 42. minutě vypálil z dálky na naši bránu Šafář a Honza Strupek měl plné ruce práce, aby kluzký balón ukočíroval. V 44. minutě Vojta Zeman nakopl balón na Martina Srdýnka, který nebezpečně nacentroval před bránu domácích, Mareš ale balón stačil stáhnout. To bylo v prvním poločase všechno.

Druhý poločas otevřela naše šance u 46. minuty, když Martin Pagáč přihrál na Martina Srdýnka, ten se ale dostal z ideální střelecké pozice, vystřelil z úhlu na přední tyč a Mareš si celou situaci pohlídal. V 51. minutě se domácí mohli opět dostat do vedení, když Kulil dostal přihrávku do velkého vápna, snažil se obejít Honzu Strupka, který jej na vnitřní hranici velkého vápna zastavil nedovoleně, a tak z toho byla penalta. K té se postavil Doubrava, ale selhal, protože vůbec netrefil bránu. V 57. minutě jsme se naopak radovali my, když naši zaútočili na velké vápno domácích, čas a prostor pro střelu dostal Miloš Pospíšil, který balón napálil na bránu, Mareš jej opět neudržel, a opět tak mohl Xi Zheijan dorážet do prázdné, 1 : 2. V 65. minutě domácí rozehráli standardku, kterou sice naši odvrátili, odražený balón ale dostal přímo proti noze Tatoušek, který jej z první napálil pod břevno naší brány, Honza Strupek ale zaplachtil a balón vytáhl. V 68. minutě předvedl na hranici našeho velkého vápna slalom mezi našimi hráči Pěnička a střelou z hranice velkého vápna naši bránu jenom těsně minul. V 70. minutě domácí předvedli pěknou kombinaci na několik doteků a Pěnička opět z hranice našeho velkého vápna tentokrát vypálil nad. V 75. minutě šli do útoku Martin Pagáč a David Schön, který zakončil slabou střelou. V 79. minutě domácí vyrovnali, když se našim zadákům nepodařilo uklidit balón z velkého vápna, ten si uzmul Kulil, nasadil kličku a dal do prázdné, 2 : 2. V 77. minutě udělal trenér domácích tah, který nikdo nečekal. Do branky poslal nerozcvičeného náhradního brankáře Janů a Mareš putoval na post hrotového útočníka. V 82. minutě jsme spálili loženku, když Martin Srdýnko posadil centr přímo na hlavu Martina Pagáče, který z malého vápna nedal. Konec zápasu byl doopravdy divoký. V 86. minutě totiž domácí strhli vedení na svoji stranu, když se po lajně podařilo uniknout Vepřekovi, ten nacentroval na protilehlou tyč na Mináře, který balón uklidil dorážkou do sítě, 3 : 2. Zápas ale nakonec šel do penalt, když si v 89. minutě Franta Mayer potáhl balón do středu hřiště, přihrál do úniku Martinovi Pagáčovi, který vystřelil po zemi kolem stojné nohy brankáře domácích a přesně trefil prostor u přední tyče, 3 : 3. Tento výsledek na tabuli svítil i po 90 minutách, a tak se kopaly penalty. Protože v nich na straně domácích, kteří kopali jako první, selhal Minář a na naší straně Marek Petruška, šlo se do 6. kola. V tom Bittner naši bránu přestřelil, ale Radek Vašata uspěl, a byl z toho druhý bod. Zápas tak skončil naším vítězstvím v poměru 4 : 3.

Góly zápasu: 10. Minář Radim, 79. Kulil Tomáš, 86. Minář Radim – 24. Xi Zhejian, 57. Xi Zhejian, 89. Pagáč Martin. ŽK a ČK: bez karet. Diváků: 155. Rozhodčí: Jílek Pavel.
Sestava FK Mohelnice B: Strupek – Šváb, Pospíšil (75. Mayer), Coufal, Zeman (62. Petruška) – Srdýnko, Šincl, Čank, Zheijan (67. Schön) – Vašata, Pagáč.

Odkaz na fotky ze zápasu (foto Michal Mayer)

FC Rovensko – FK Mohelnice B, zápas 7. kola III. třídy okresu Šumperk, Rovensko sobota 16. 9. 2017