V divoké přestřelce jsme béčku Sigmy podlehli

FK Mohelnice – SK Sigma Olomouc B  3 : 4  (2 : 1)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 29. kola Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy s B-mužstvem SK Sigma Olomouc B v poměru 3 : 4. Výborná návštěva 500 diváků, z toho 310 platících chlapů, dnes mohla na našem Městském stadionu vidět svátek fotbalu, ve kterém oba soupeři už nic neřešili, hráli velmi uvolněně, což je nejlepší podmínka pro to vidět atraktivní fotbal s mnoha góly. A stalo se. Náš tým proti velmi mladému a talentovanému týmu soupeři nezachytil začátek zápasu a hosté šli do vedení. S ubíhajícími minutami prvního poločasu se hra vyrovnala a byl to náš tým, který, kromě břevna, dal dva góly, když se prosadil Lukáš Hapal, a strhl vedení na svou stranu. Na počátku druhého poločasu náš tým doslova zůstal v kabině, když během 11 minut schytal tři rychlé góly a na koni byli naopak hosté. Naši se stačili otřepat gólem Honzy Fišary a do posledních minut zápasu se snažili o minimálně vyrovnání skóre. Nakonec se to, bohužel, nepodařilo. I přes to naši kluci po skončení zápasu sklidili potlesk diváků a to nejenom za výkon v dnešním zápase, ale i za výkony po celou sezónu, které vedly k definitivní záchraně v Moravskoslezské fotbalové lize. Potlesk před zahájením zápasu a v průběhu svého střídání sklidil i Luboš Pinkava, pro něhož se jednalo o poslední zápas v jeho úspěšné kariéře. Lubošovi děkujeme za všechno, co pro mohelnický fotbal udělal, a přejeme mu do budoucna vše dobré. Ale nyní zpět k průběhu zápasu. V 4. minutě Ambrozek zkoušel v našem velkém vápně hledat Voleského, jejich akci ale svým zákrokem přerušil Filip Markovič. V 6. minutě směřovala po zemi přihrávka za obranu na Lukáše Hapala, proti kterému ale včas vystoupil brankář hostů Skýva a balón skryl pod svým tělem. V 9. minutě dal Martin Bzirský narážečku na Kubu Heidenreicha, který vyslal nebezpečný balón do velkého vápna hostů. Ten jím však jenom prosvištěl, aniž by jej kdokoliv zasáhl. Hosté okamžitě šli do kontru, když Voleský přihrál na stranu Vychodila, ten posunul balón na Ambrozka, který nacentroval na naše malé vápno, kde nabídku zachytil Martin Vokoun. V 15. minutě po rohovém kopu Kuby Heidenreicha propadl balón k Filipovi Markovičovi, který jej však nedokázal vyslat na bránu. V 16. minutě se vedení ujali hosté, když se kolem Kuby Heidenreicha, který špatně došlápl, přehnal Vychodil, ten poslal pas na zadní tyč naší brány, kam si zaběhl Zifčák, který balón uklidil do sítě, 0 : 1. V 18. minutě si Kuba Hora poradil se střelou Vychodila z hranice velkého vápna na přední tyč naší brány. V 25. minutě naši rozebrali zadní řady hostů, k balónu se dostal Honza Fišara, který napálil břevno. V 30. minutě Vychodil nastřelil z velkého vápna boční síť naší brány. V 33. minutě bylo vyrovnáno po utěšené kombinaci našeho týmu. Kuba Heidenreich rozběhl akci, přihrál po zemi mezi obránce hostů na Davida Baču, který dal pod sebe malé vápno na Lukáše Hapala, který se s balónem dokázal otočit a úspěšně zakončit, 1 : 1. V 43. minutě jsme se ujali vedení, když David Bača předložil přihrávku na hranici velkého vápna  na Lukáše Hapala, který šajtlí zpoza jednoho z obránců hostů trefil prostor u zadní tyče brány hostů, 2 : 1. To bylo z prvního poločasu vše.

Ten druhý pro nás začal doslova katastrofálně, když se hostům podařilo v 46. minutě srovnat. Ke gólu vedla jejich rychlá akce, při které Vychodil přihrál na Surzyna, ten dal před bránu na Voleského, který balón sklepl do sítě, 2 : 2. V 51. minutě Vychodil nacentroval do našeho velkého vápna na Ambrozka, který chtěl vystřelit na naši bránu, do rány mu ale pohotově lehl Honza Fišara. V 52. minutě se hosté dali další gól, když naši naváželi balón k velkému vápnu, ztratili jej, následovala přihrávka na malé vápno na Voleského, který se prosadil tvrdou a dobře mířenou střelou, 2 : 3. V 58. minutě přišla další pohroma, když Ambrozek na hranici velkého vápna vymotal naši obranu přihrál na Balu, kterému sedla střela na zadní tyč naší brány, 2 : 4. V 62. minutě dali i naši nádherný gól, když David Bača po faulu jednoho z hráčů hostů nakopl balón do jejich velkého vápna, kde se k hlavičce prodral Honza Fišara, a balón Skývu přeplachtil, 3 : 4.  Brankostroj se na tomto stavu zastavit nemusel, protože už v 63. minutě si po přihrávce od Davida Bači Martin Bzirský navedl balón na střed hřiště, z dobrých 25 metrů vystřelil a jeho projektil jenom o kousek minul bránu hostů. V 75. minutě se Martinu Bzirskému málem podařilo dát přihrávku kolem obránců hostů Davidu Bačovi, kterého však tito stihli dostoupit. V 78. minutě pálil z hranice velkého vápna nad naši bránu Ambrozek. V 80. minutě pronikl od rohového praporku do velkého vápna hostů Martin Bzirský, Skýva si však prostor u tyče pro případné zakončení dokázal uhlídat. Poslední zajímavost nastala v 85. minutě, když se při odvracení nakopnutého balónu srazili dva naši hráči s jedním soupeřem. Situace využil a balón okamžitě převzal Antwi, který zakončil střelou po zemi vedle naší brány. A protože se již nic významného nestalo, skončil naší porážkou v poměru 3 : 4.

Jaroslav Rolinek, trenér našeho mužstva, po zápase Šumperskému deníku řekl: „Bylo to už takové uvolněné. Hlavně jsme si chtěli užít fotbal, což se nám, myslím, podařilo. Jen škoda, že jsme se s našimi fanoušky nerozloučili výhrou nebo alespoň remízou. Zatímco první poločas zápasu, který se našim fanouškům mohl líbit, se nám povedl, v tom druhém nám nevyšel nástup do druhé části, kdy jsme asi soustředěnost a nasazení nechali v kabině a soupeř nás potrestal. Gól Fiřary nás vrátil do hry a na našich hráčích byla najednou vidět snaha vyrovnat, což se nám bohužel nepovedlo, přestože jsme v závěru měli několik šancí. Naštěstí už nás tato prohra nemusela mrzet. O výsledku dnes rozhodl náš vlažný nástup do druhého poločasu.

FK Mohelnice – SK Sigma Olomouc B  3 : 4  (2 : 1)

Góly: 33. a 43. Hapal, 62. Fišara – 46. a 52. Voleský, 16. Zifčák, 58. Bala. Rozhodčí: Jahoda – Nováček, Fabeš. ŽK: Markovič, Fišara, Heidenreich – Zifčák. Diváci: 310.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Vokoun, Fiala, Markovič, Heidenreich – Fišara, Pinkava (75. Knýř) – Svoboda (68. Muzikant), Bača, Bzirský – Hapal. Trenér: Jaroslav Rolinek.
Sestava SK Sigma Olomouc B: Skýva – Surzyn, Kotouč, Juráš, Seibert – Vychodil (81. Schmidt), Ambrozek, Bala, Richter (75. Antwi), Zifčák (90. Kiška) – Voleský. Trenér: Augustin Chromý.

Odkaz na videosestřih ze zápasu (p. Zdeněk Diviš)

FK Mohelnice – SK Sigma Olomouc B, zápas 29. kola Moravskoslezské fotbalové ligy, Mohelnice 7. 6. 2017

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *