Starší žáci si poradili i se Slavonínem, mladší A v oslabené sestavě nikoliv

Naši žáci dnes odpoledne odehráli zápasy vloženého 17. kola krajského přeboru proti Slavonínu. Starší žáci nastoupili proti pátému týmu tabulky, který měl 44 bodů. Hosté ale přijeli pouze s deseti hráči, takže to měli velice složité. A to se také ukázalo od úvodních minut. Naši kluci přišpendlili soupeře na jeho polovinu, ti kolikrát nevěděli, kde jim hlava stojí, jen zoufale odkopávali míče, naše převaha v technice, soubojích, obratnosti byla místy až drtivá. První branka padla v 8. minutě, kdy se Rosťa Nantl u brankové čáry zbavil obránce a z ostrého úhlu překonal gólmana. v 15. minutě se krásnou střelou z asi 20 metrů prezentoval Tomáš Kubíček a zvýšil na 2 : 0. Za první poločas jsme vyslali tak 15 střel, ale žádná další se dlouho neujala, i proto, že hostující brankář předvedl tři výborné zákroky. v brance skončila až střela Rosti Nantla z 29 minuty, kdy z dálky vystřelil, brankář Ptáček ránu podcenil, ta mu přeskočila rukavice a skončila u pravé tyče – 3 : 0. Tak skončil i první poločas. Tento stav byl pro hosty ještě milosrdný Ve druhé půli naši ubrali nohu z plynu, trenér Kuba postupně prostřídal, takže i hosté hráli trochu více s míčem. Měli i velkou šanci. kdy hostující hráč šel ze strany sám na Pavla Rozmana, ale ten balon vytáhl na tyč. Jak už jsem psal, naši oproti první půli ubrali, ale i tak byli třikrát sami před gólmanem, ale ten opět předvedl výborné zákroky. Skóre se už do konce zápasu nezměnilo, a tak kluci mohou slavit další tři body v cestě za vítězstvím v krajském přeboru. Druhy Černovír rozdrtil doma Želatovice 12 : 0, takže bodový rozdíl v tabulce zůstává stejný, sedm bodů. Pravě se Želatovicemi se utkáme v dalším kole už tuto neděli opět na domácím trávníku.

Mladší žáci A se utkali se sousedem v tabulce, naši byli devátí se 33 body, hosté osmí s 38 body. Do utkání jsme nastoupili v oslabené sestavě, z různých důvodů chybělo šest hráčů sestavy, a tak mám museli pomoci čtyři kluci ze starší přípravky. Za této situace je třeba kluky pochválit, snažili se, dlouho drželi naději na bod, ale nakonec prohráli 1 : 3. Hosté měli převahu prakticky celý zápas, byli silovější, rychlejší, obratnější a měl i daleko více střel a šancí. Do vedení se dostali už ve 2. minutě po zásahu Pohanky. Ve 21. minutě bylo vyrovnáno, kdy balon dotlačil do branky Max Linhart. Tři minuty po pauze se trefil opět Pohanka a Slavonín zase vedl. Tři body mu v 53. minutě potvrdil Benelli – 3 : 1. Naši kluci jsou stále devátí, ale už pouze s bodovým náskokem na desáté Němčice, ty dnes vyhrály ve Šternberku 6 : 0.