Dorostenci vybojovali bod na hřišti druhého Chomoutova

Sokol Chomoutov – FK Mohelnice  3 : 3  (2 : 2), na pen. 6 : 5

Dorostenci v sobotu odpoledne zajížděli k zápasu 23. kola krajského přeboru na hřiště druhého Chomoutova, který měl 52 bodů, naši kluci byli čtvrtí s 45 body. Chomoutov byl jediný tým, který  v dosavadním průběhu sezóny dokázal vyhrát na našem hřišti. Za sobotní výkon zaslouží naši kluci jednoznačně pochvalu. Zápas, který se odehrával před výbornou diváckou kulisou, totiž měl z obou stran jednoznačně divizní kvalitu. Hodně práce měli na obou stranách i gólmani a bylo to z velké části jejich představení. Náš Honza Strupek totiž vychytal dobrých pět gólových šancí. Velmi rychle jsme se dostali do vedení 0 : 1, ale můžeme říct, že prvních 30 minut prvního poločasu lépe vyšlo domácím, kteří otočili na 2 : 1. Naši je ale v posledních 15 minutách před přestávkou zmáčkli a vyrovnali na 2 : 2. I z počátku druhého poločasu jsme tahali za delší konec, zvýšili na 2 : 3, poté jsme se dostali do velké šance, kterou neproměnil, když šel sám na brankáře, střelec třetího gólu Martin Srdýnko. Domácí nás však v dalších fázích zápasu dostali pod tlak, ze kterého se jim podařilo skórovat a nakonec si připsali další bod, když se jim lépe vydařily penalty. To ale nekazí celkový dojem z naší hry. Pokud tímto způsobem kluci přistoupí k posledním třem zápasům, mohou se poprat o přední příčky tabulky. Takže velmi dobře a jen tak dál. Co se týče vstřelených gólů, do vedení jsme se dostali už v 1. minutě díky Oldovi Dočekalovi, hned ve 4. minutě ale Vybíral vyrovnal. Ve 36. minutě dostal Hrabálek domácí do vedení, ale ještě do poločasu stihl vyrovnat Martin Rozsypal. Tři minuty po pauze nás poslal znovu do vedení Martin Srdýnko, ale Hrabálek svým druhým gólem po naší chybě v 61. minutě vyrovnal. Náš tým je stále čtvrtý s mankem jednoho bodu na třetí Nové Sady.

Góly FK Mohelnice: 1. Dočekal, 41. Rozsypal, 48. Srdýnko