Vítězství s Rýmařovem

FK Mohelnice – SK Jiskra Rýmařov  2 : 1  (0 : 1)

Mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v dalším přípravném domácím zápase s týmem SK Jiskra Rýmařov v poměru 2 : 1. Do zápasu po rekonvalescenci nastoupil Milan Olejník, Vlasta Knýř a Milan Šmíd, naopak chyběl Petr Kutal, který se rozhodl pro angažmá v Rakousku, a také Martin Bzirský, Kuba Hymr a Kuba Heidenreich, kteří by však měli po zranění v brzké době nastoupit do přípravy. Dlouhodobě zranění jsou Ondra Kopa a Milan Dokoupil, který musí v březnu postoupit operaci. V prvním poločase dnešního zápasu naši měli viditelně častěji míč na kopačkách, jejich aktivita však ke gólu nevedla. Byli to naopak hosté, kteří šli do vedení, když jeden z jejich hráčů z ojedinělé šance ranou do šibenice z velkého vápna nedal Adamu Václavovi, který odchytal první poločas, šanci. V poločase tak náš tým prohrával 0 : 1. Po přestávce už to bylo lepší, když se našim, kteří v aktivitě nepolevovali, podařilo dvakrát úspěšně zakončit. Při první gólové akci Martin Srdýnko využil přesného centru Martina Vokouna na zadní tyč, kdy dorážel do prázdné brány a při druhé gólové akci si centr zpracoval David Bača, přihrál Lukáši Hapalovi, který přesnou střelou z velkého vápna poslal náš tým do vedení 2 : 1. Na skóre se potom již nic nezměnilo. Zápas tak skončil naším vítězstvím v poměru 2 : 1.

Jaroslav Rolinek (Šumperský deník): „První půle nebyla z naší strany špatná, jenže jsme nedávali góly, měli jsme v držení míč, dobře kombinovali, ale v koncovce se nedařilo. Druhou část jsme se snažili náš výkon ještě vylepšit, soupeře dostali pod tlak a nakonec přišly i ty góly a stihli jsme to otočit, i když konečné skóre není v této fázi zase tak podstatné, je to příprava. Šli jsme do zápasu z plného tréninku, takže z výsledku nedělám nějaké závěry. Zápas zkrátka splnil svůj účel, prověřil nás kvalitní protivník a dobře jsme si zahráli.“

Sestava FK Mohelnice: Václav (46. Hora) – Fiala, Kuba, Pinkava, Knýř – Fišara, Svoboda – Vokoun, Bača, Olejník – Hapal. Střídali: Marák, Srdýnko, Šmíd. Trenér: Jaroslav Rolinek

V dalším přípravném zápase se naši kluci střetnou  v sobotu 11. února v 11 hodin na umělé trávě s FK Hodonín, který po podzimu bez porážky vede divizi D, když ztratil pouze 4 body za dvě remízy.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *