Áčko v generálce zvítězilo s Vyškovem

FK Mohelnice – MFK Vyškov  2 : 1  (0 : 1)

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím generálním přípravném zápase s týmem MFK Vyškov v poměru 2 : 1. Zápas se zpočátku hrál bez výraznějšího ohrožení jedné z bran. V 19. minutě se však první zajímavější situace stala situací gólovou, kdy se v prostoru před naším velkým vápnem opřel do balónu jeden z hráčů hostů a jeho střela zamířila přesně k protilehlé tyči a Kuba Hora byl bez šance, 0 : 1. Naši se dostali do šance v 27. minutě, když David Bača rozehrál standardku, balón na malém vápně odhlavičkoval Roman Kuba, ale zamířil pouze do brankáře hostů. V 30. minutě na druhé straně zahrozili hosté, když se jeden z jejich hráčů dostal za naši obranu, ale skluzem se mu nepodařilo skvěle přihraný balón dostat do naší brány. Naši měli problém i v 32. minutě, kdy hosté rozehráli rohový kop nakrátko, potom nacvičený centr na zadní tyč, kde v tu chvíli být o něco vyšší hráč, tak by zřejmě bylo zle. Takto se naší obraně podařilo slabě hlavou zahraný balón vykopnout z brankové čáry. V 36. minutě opět hosté, když se Kubovi Horovi podařilo vytáhnout dobrý zákrok prosti střele jednoho z hráčů hostů z přímého kopu. V 38. minutě se naopak připomněl náš tým, když Filip Žák vyslal centr ze strany na malé vápno, kde se David Bača přes jednoho z obránců hostů nedostal do zakončení.

A byli to hosté, kteří lépe rozehráli i druhý poločas, protože v 47. minutě svůj únik jeden z hráčů hostů zakončil střelou do boční sítě. V 55. minutě potom Kuba Hora vyrazil střelu ze střední vzdálenosti. Potom už ale zápas, protože viditelně zvýšili pohyb a nasazení, ovládli naši. V 65. minutě Kuba Heidenreich vymyslel nádherný pas na Filipa Žáka, kterému se otevřel prostor na malém vápnu hostů a s přehledem zakončil, 1 : 1. Hned na to v 67. minutě Kuba Heidenreich střelou z přímého kopu vymetl šibenici brány hostů, 2 : 1. V 80. minutě mohl zvýšit ještě Lukáš Hapal, který nikým nehlídaný vyprášil střelou z bezprostřední blízkosti rukavice brankáře hostů. A protože se do konce hrací doby nic zajímavého nestalo, zápas skončil naším vítězstvím v poměru 2 : 1.

Sestava FK Mohelnice: Hora (Večeř) – Heidenreich J., Kuba, Pinkava, Seibert – Bača, Fišara, Vokoun (Kotůlek M.) – Kopa (Kotůlek J.), Hapal, Žák

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnes proti nám v generálce nastoupil velmi dobrý soupeř a zápas s ním se nám podařil. V prvním poločase jsme měli problémy s rychlostí a přistupováním k hráčům hostů, a dostávali se tak pod tlak. Druhý poločas byl ale jiný a jeho průběh jsme ovládli. Hráči totiž přidali na rychlosti, nasazení a důrazu v osobních soubojích, což vedlo ke dvěma našim gólům a celkovému vítězství. Myslím, že nás soupeř prověřil a zápas svoji úlohu splnil.“