Béčko remizovalo se Šumperkem

FK Mohelnice B – Šumperk  2 : 2  (0 : 2) 

B-mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo v domácím přípravném zápase s týmem FK Šumperk v poměru 2 : 2. A zatímco v prvním poločase celkem jasně dominovali hosté, kteří za stavu 0 : 2 spálili penaltu, ve druhém poločase jim viditelně došlo, hru ovládli naši hráči, výsledek dotáhli a mohlo být i veseleji. Do zápasu nenastoupil Milan Strnad, který má zlomenou ruku a předpokládá doba léčení je v řádu dvou měsíců. První šance si vypracoval náš tým. Nejdříve nad zakončoval Tomáš Horák a potom po vydařené přihrávce od Michala Kováře střílel vedle brány Honza Marák. Hosté však udeřili v 19. minutě, kdy získali odražený balón dostali se do průniku po lajně, následoval centr do velkého vápna, který jeden z hráčů hostů napálil do brány, 0 : 1. V 27. minutě následoval další zářez hostů, když rozehráli standardku, balón propadl na nohu jednoho z hráčů hostů, další přesná dorážka a stav 0 : 2. V 32. minutě Tomáš Najman nechtíc zahrál velkém vápně rukou, následovala penalta, se kterou však jeden z hráčů hostů naložil bídně, protože minul tři tyče. Navíc se Kubovi Horovi v bráně podařilo vystihnout směr. Naši se připomněli až ke konci poločasu, kdy Milan Šmíd před velkým vápnem uvisel balón, přihrál ho Michalovi Kovářovi, ten jej po zemi posunul do velkého vápna na naběhnutého Libora Havlíčka, který zamířil nad bránu. Libor se potom v poslední šanci prvního poločasu po pěkné kombinaci zjevil před brankářem hostů, ale střelou z úhlu ho nepřekonal.

Druhý poločas začal zvýšenou aktivitou našeho týmu, soupeř začal nestíhat, a to se projevilo. V 55. minutě Vlasťa Knýř rozehrál rohový kop, k balónu se dostal Tomáš Horák, který jej zabil do brány, 1 : 2. O chvíli později střílel na bránu Honza Macák. V 65. minutě bylo vyrovnáno, když Libor Havlíček převzal balón nakopnutý od Tomáše Horáka, společně s Honzou Rabenseiferem vrazili do velkého vápna hostů a Honzovi se podařilo brankáře hostů přehodit, 2 : 2. Honza však mohl dát ještě jeden gól, kdyby se mu podařilo trefit ideální přihrávku od Libora Havlíčka na malé vápno. Zápas zakončila šance hostů, kteří pronikli po levé straně a prudký balón ze strany proletěl před nechráněnou bránou celým naším velkým vápnem.

Michal Kovář, trenér B-mužstva, nám po zápase řekl: „Nerad hodnotím zápasy, ve kterých jsem hrál i já. Můžu však říct, že nám nějakou dobu trvalo, než jsme se dostali do zápasu a než jsme zkvalitnili naši defenzívu. Ve druhém poločase se obraz hry proměnil a my jsme v něm soupeře převyšovali. Dnes to tedy průběhem zápasu bylo nahoru dolů a výsledek tomu odpovídá.“

Sestava FK Mohelnice B: Hora – Knýř, Horák, Najman, Heidenreich A. – Krejčí J., (46. Macák), Marák, Kovář, Havlíček – Zbořil (46. Rabenseifer), Šmíd (75. Zbořil).

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *