Bod z Hulína znamená záchranu

SK Spartak Hulín – FK Mohelnice  1 : 1  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo ve venkovním zápase 28. kola Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem SK Spartak Hulín v poměru 1 : 1. V sobotu přivezený bod z Hulína, vzhledem k výsledkům zápasů 1.HFK Olomouc a HFK Třebíč, znamená naši definitivní záchranu ve Fortuna Moravskoslezské fotbalové lize pro ročník 2017/2018, do něhož výkonný výbor našeho klubu podal přihlášku. Zatímco naši v průběhu zápasu působili živějším dojmem a předčili soupeře v rychlosti, velmi zkušený tým domácích připomínal velmi dobře seřízený stroj, který nás občas dokázal přivést do problémů. Ale opět od začátku zápasu. Začátek zápasu lépe zachytili domácí. V 6. minutě Kuba Svoboda, který se zapojil do útoku, fauloval na naší polovině Goledemunda. Z následného nákopu do chumlu před naší bránou vznikla dorážka, kterou Kuba Hora chytil. V 9. minutě si Lukáš Hapal protáhl po zemi balón, přihrál po zemi do druhé vlny, ale bohužel na nikoho. V 14. minutě se domácí málem dočkali vedení, když Barcuch zpracoval dlouhou diagonálu, přihrál Šromovi, ten nacentroval před naši bránu a ve vyložené šanci Goldemund skluzem poslal balón nad břevno. V 20. minutě Kuba Heidenreich nacentroval do velkého vápna hostů, kde vyhrál hlavičkový souboj Kuba Svoboda, ale namířil přímo na brankáře domácích Chytila. V 31. minutě domácí faulovali Lukáše Hapala. Standardku rozehrál Martin Bzirský, který našel Filipa Markoviče, jehož hlavička šla vedle brány domácích. V 35. minutě si Martin Bzirský po zemi navedl balón směrem k velkému vápnu, přihrál za obranu na Luboše Pinkavu, který zpoza tyče brány domácích svůj centr příliš přetáhl. V 37. minutě domácí na hranici velkého vápna faulovali Davida Baču. Byl z toho přímý kop, který však Kuba Heidenreich moc podebral a balón vyletěl vysoko nad bránu domácích. V 38. minutě se domácí dostali rychlým průnikem až do našeho velkého vápna, kde čistým zákrokem na Dvořáčka zaúřadoval Filip Markovič. V 39. minutě naši velmi pěknou akcí na několik doteků vyšachovali obranu domácích. Před Martinem Bzirským se tak otevřel prostor, ten se nerozpakoval vypálit na protilehlou tyč, Chytil však jeho střelu výborným zákrokem vytáhl. Odražený balón si to namířil přímo proti Davidu Bačovi, který z velkého vápna bránu domácích překopl. V 40. minutě vystřelil mimo naši bránu Šrom.

Druhý poločas v 47. minutě otevřel gól domácích. Zlámal se pokusil přihrát do našeho velkého vápna na obsazeného Ondřejku, balón se nešťastně odrazil k Šromovi, který už měl lehkou práci a svojí dorážkou vymetl síť naší brány, 1 : 0. Domácí tento gól nakopl a v následujících minutách byli velmi nebezpeční. V 51. minutě za odraženým balónem vyrazil Šrom, nacentroval do našeho velkého vápna na Goldemunda, který z voleje zamířil nad bránu. Naši se připomněli v 54. minutě, když si Martin Bzirský proklestil cestu až k velkému vápnu, přihrál za sebe na Lukáše Hapala, který měl před sebou volný prostor, ale střela mu vůbec nesedla. V 56. minutě se přes Davida Baču převalil Ondřejka, přihrál do průniku Dvořáčkovi, který vystřelil nad naši bránu. V 57. minutě Martin Bzirský zatočil balón z rohového kopu přímo do brány, Chytil však jeho pokus vyboxoval. V 65. minutě David Bača dal přihrávku po zemi mezi obránce na Lukáše Hapala, k balónu se však dostal o malou chvilku dřív Chytil. V 67. minutě domácí předvedli rychlou akci, když Odřejka dal na lajně kolmici na rozběhnutého Šroma, ten nacentroval na zadní tyč, kde hledal Goldemunda, kterému naštěstí k balónu scházelo několik kroků. V 74. minutě bylo vyrovnáno, když byl před velkým vápnem faulovaný David Bača. K přímému kopu se postavil Martin Bzirský, který je umí. Namířil přesně do šibenice, Chytil si sice na balón sáhl, ale nebylo to nic platné, protože skončil v síti, 1 : 1. V 80. minutě využil chyby Goldemunda při zpracování balónu hlavou Filip Markovič, sebral mu jej, přihrál Martinu Bzirskému, který se prosmýkl až na malé vápno a zakončil střelou do boční sítě. V 84. minutě se domácí po našem rohovém kopu dostali do kontru, poslední u balónu byl Dvořáček, který ale finální nahrávku zkazil. V 88. minutě se utrhli Oulehla s Malenovským, jehož střelu na bránu se podařilo naší obraně srazit. A protože se do konce nic významného nestalo, skončil zápas remízou v poměru 1 : 1.

Jaroslav Rolinek, trenér našeho mužstva, nám po zápase řekl: „Přijeli jsme se do Hulína porvat o body, což se nám povedlo. Protože se našim konkurentům jejich zápasy nevydařily podle jejich představ, tento dnešní bod znamená definitivní záchranu. Tentokrát jsme narazili na velmi zkušeného soupeře a s ohledem na průběh zápasu nemůžu říct, že bychom byli horší. Určitě jsme tady obstáli. Je dobře, že poslední domácí zápas s béčkem Sigmy můžeme odehrát v klidu a užít si ho.

Góly: 48. Šrom – 74. Bzirský. Karty: 31. Laciga. Rozhodčí: Černý – Gloser – Řezníček. Delegát FAČR: Jan Prokeš. Diváci: 113

Sestava SK Spartak Hulín: Chytil – Barcuch (77. Kovář), Číhal (35. Minář), Zlámal, Ondřejka, Dvořáček, Laciga, Šrom, Malenovský, Vyskočil, Goldemund (69. Oulehla). Trenér: Jindřich Lehkoživ

Sestava FK Mohelnice: Hora – Vokoun, Markovič, Fiala, Heidenreich – Pinkava (73. Muzikant), Fišara – Svoboda (85. Knýř), Bača, Bzirský (90. Kožela) – Hapal. Trenér: Jaroslav Rolinek