Dorostenci přehráli Šternberk 5 : 1

FK Šternberk – FK Mohelnice  1 : 5  (0 : 2)

Dorostenci včera ráno zajížděli k zápasu 25. kola krajského přeboru na hřiště posledního Šternberka, který v předchozích 22 kolech nasbíral pouhé 3 body. Zápas se hrál ve velkém vedru. A od začátku jsme na hřišti získali převahu, už ve 2. minutě domácí gólman likvidoval nájezd z levé strany, chvíli na to, jsme po střele z té strany orazítkovali vzdálenější tyč. V 10. minutě jsme se už ujali vedení, když po centru zprava si domácí gólman zakřičel, že má balon, ale minul ho a z dorážky se radoval Marek Petruška. Poté pokračovala naše výrazná převaha, ale akce často končili na nepřesné finální přihrávce a hlavně bez střelby.  Domácí hráli v zataženém bloku a sázeli na nákopy na osamocený hrot. Až ve 35. minutě se 2 metry za šestnáctkou odhodlal ke střele Pepa Linhart, navedl si balon zprava ke středu a křížnou střelou zvýšil, brankářovi propadl míč rukavicemi. Do druhé půle nastoupili naši kluci bohorovně, jako by se jim nemohlo nic stát, bez důrazu v obraně a prvních 5 – 10 minut nechali domácí hrát, a i když neměli nějakou větší šanci, tak přišel trest. V 52. minutě domácí zatáhli balon po pravé straně a po přihrávce pod sebe zůstal Andrianov ve vápně sám a střelou k pravé tyči snížil. Tento moment naštěstí kluky trochu probral a zápas se vrátil do kolejí první půle. Domácí jsme vyjma gólu a jedné střely nepustili za celý zápas prakticky k ničemu. V 58. minutě se tečovanou střelou prosadil obránce Martin Rozsypal, kdy balon doplachtil obloučkem za couvajícího brankáře a vlil nám klid. Za tři minuty Dominik Zapletal u levé lajny obral o míč a přesprintoval domácího hráče a krásnou křížnou střelou do pravé šibenice dal na 4 : 1. I přes několik dalších nevyužitých šancí nakonec přišla pátá branka, kdy po rohovém kopu zleva se ke střele ve  skrumáži dostal Franta Mayer, brankář sice skvěle zasáhl, ale Fanta se dostal k dorážce a snad kolenem se štěstím usměrnil balon k tyči. Kluci se tak mohli radovat ze zaslouženého vítězství 5 : 1 a můžou se chystat na poslední zápas sezóny, kdy je v sobotu doma čekají Velké Losiny.

Petr Strupek, trenér dorostenců, nám k zápasu řekl: „Kluci za svůj výkon určitě zaslouží velkou pochvalu. Hrálo se sice na velmi pěkném povrchu, ale za velice teplého počasí. I přes to jsme zápas s přehledem zvládli. Celý příští týden se budeme chystat na zápas s Velkými Losinami, kdy půjde o přímý souboj o třetí místo v tabulce.“

branky: 52. Andrianov – 10. Petruška, 35. Linhart, 58. Rozsypal, 61. D. Zapletal, 90. Mayer

Sestava Mohelnice: Strupek – Coufal, Rozsypal, Petruška, Mayer, Zapletal, Petrecký, Schön, Linhart, Srdýnko, Najman Střídali: Doležal, Malík, Šváb, Kamlar, Dočekal