Vysoká prohra s Uničovem

SK Uničov – FK Mohelnice  4 : 0  (2 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo ve venkovním zápase 20. kola Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem SK Uničov v poměru 0 : 4. Průběh dnešního derby by se dal vyjádřit jednou větou, soupeř byl lepší a zaslouženě vyhrál. Avšak na začátku zápasu byl viditelnější náš tým. Už ve 2. minutě Kuba Heidenreich poslal přihrávku na Lukáše Hapala a ten z velkého vápna po zemi namířil vedle přední tyčky brány domácích. V 5. minutě byl na polovině domácích faulován David Bača a Kuba Heidenreich rozehrál standardku do velkého vápna. K nakopnutému balónu se chtěl důrazem před brankářem domácích Uvízlem důrazem prodrat Lukáš Hapal, ale nakonec jej nezasáhl. Potom už přišla 7. minuta a rychlá akce domácích ze strany, kdy Vasiljev přihrál na protilehlou tyč na osamoceného Krče, který to měl už velmi lehké a poslal domácí do vedení, 1 : 0. V 11. minutě potom ze střední vzdálenosti pálil nad naši bránu Juřátek. Domácí opět udeřili v 26 minutě, kdy se před naším velkým vápnem dostal k odraženému balónu Krč, který zpoza hráčů vystřelil na přední tyč a Kuba Hora se natahoval marně, 2 : 0. V 28. minutě potom Filip Markovič v našem velkém vápně lehl Krčovi, který se už chystal pálit na naši bránu, do rány. V 30. minutě se velké šanci ocitl Komenda, když hlavičkoval z malého vápna, ale Kuba Hora jej vychytal. Naši se začali chytat až na konci poločasu. V 44. minutě Kuba Heidenreich rozehrál další standardku a ve velkém vápnu hostů šli opět tvrdě do sebe Lukáš Hapal a Uvízl. I tentokrát byl brankář domácích úspěšnější. Náš tým do konce poločasu ještě stihl rozehrát dva rohové kopy, ale nic z nich bohužel nebylo.

Počátek druhého poločasu vyšel lépe domácím. V 49. minutě naštěstí Krč, který měl dostatek času a prostoru, v našem velkém vápně vůbec netrefil centr ze strany od svého spoluhráče. V 53. minutě už se ale domácím zadařilo, když předvedli pěknou akci, kdy na jejím konci Vasiljev v našem velkém vápně udělal kličku, přihrál pod sebe na malé vápno a Komenda dával do prázdné, 3 : 0. V 59. minutě Vasiljev, který byl očividně při chuti, na hranici našeho velkého vápna přetlačil Filipa Markoviče a vystřelil těsně nad naši bránu. V 71. minutě Komenda poslal obloučkem míč na levou stranu k Vasiljevovi, který se dlouhým sprintem dostal až před Kubu Horu, ale ve vyložené šanci pálil jen do jeho rukavic. V dalších minutách se moc zajímavého nedělo. Domácí si hlídali průběh zápasu a naše do ničeho významného nepustili. Na konečných 4 : 0 potom uzavřeli skóre v 89. minutě, když Vasiljev dostal přihrávku mezi naše obránce a z voleje přesně vypálil. A protože se potom už nic významného nestalo, skončil zápas naší porážkou v poměru 0 : 4.

Jaroslav Rolinek, trenér našeho mužstva, nám po zápase řekl: „Dnes můžu říct, že soupeř byl jednoznačně lepší a zcela zaslouženě vyhrál. Za stavu 0 : 2 jsme se s vývojem pokusili ještě něco udělat. Otevřeli jsme hru, začali jsme hrát na dva útočníky, ale ke zvratu zápasu to nevedlo. Naopak se domácím podařilo přidat ještě dva góly, a rozhodli tak o své dnešní výhře.“

Góly: 7. Nuc, 26. Krč, 52. Komenda, 89. T. Vasiljev. Rozhodčí: Páral – Kozubík, Hanák. ŽK: Swiech – Fiala. Diváků: 425.

Sestava SK Uničov: Uvízl – Rajnoha, Vejvoda, Swiech, Juřátek – Nuc (68. Kasal), R. Vasiljev, Binar (74. Dostál), T. Vasiljev – Komenda (80. Pourzitidis), Krč.

Sestava FK Mohelnice: Hora – Fiala, Pinkava (60. Muzikant), Markovič, Heidenreich – Vokoun (75. Svoboda), Bača, Fišara (81. Knýř), Olejník, Bzirský – Hapal. Náhradníci: Václav – Marák, Kuba, Muzikant, Svoboda, Knýř.

Odkaz na fotky ze zápasu (made by Bedřa)

SAM_8838

SK Uničov – FK Mohelnice, zápas 20. kola Fortuna Moravskoslezské fotbalové ligy, Uničov 9. 4. 2017

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *