Muži prohráli v Kroměříži 0 : 3

SK HS Kroměříž – FK Mohelnice  3 : 0  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo ve venkovním zápase 6. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem SK HS Kroměříž v poměru 0 : 3. Po prvním vítězství v sézoně jsme zajížděli na hřiště našeho souseda v tabulce, poslední Kroměříže, která před tímto zápasem získala 3 body. K již dříve absentujícím Milanovi Šmídovi, Honzovi Marákovi, Milanovi Olejníkovi se přidal Ondra Kopa, který si odnesl zranění z minulého zápasu, Michal Kovář, který si plnil trenérské povinnosti na lavičce Valašského Meziříčí (hrálo v Rýmařově) a Milan Dokoupil, kterého postihly žaludeční problémy. Z těchto důvodů byli před odjezdem na zápasovou soupisku doplněni 2 dorostenci, Martin Rozsypal a Martin Srdýnko. Hrálo se ve velkém horku, ale na velmi kvalitním terénu. Naši kluci vstoupili do utkání aktivně a hned ve 4. minutě měli vyloženou šanci. Domácí se u pravé lajny téměř vymanili z našeho presinku, Zavadil ale poté špatně přihrál Šmerdovi, který musel podstoupit souboj s Honzou Fišarou a od nich se míč odrazil k Martinovi Bzirskému, který se vyhnul Čepově skluzu a běžel sám na Šustra. Balon točil na zadní tyč, ale těsně minul! Poté se hra z obou stran uchýlila k vysokým nákopům, osobním soubojům, byl to boj o střed hřiště. Domácí obránci naše dlouhé a vysoké přihrávky celkem pohodlně sbírali, především zkušený kapitán David Čep. Přesto jsme na hřišti působili o něco lépe a v 11. minutě jsme měli další možnost. Martin Bzirský utekl po levém křídle, zasekla centrem na zadní tyč našel Honzu Fišaru, ale ten v dobré pozici na velkém vápně hlavičkou mířil nad břevno. V 21. minutě Kuba Heidenreich, Martin Bzirský a David Bača na jeden dotek vykombinovali domácí u levé lajny, David Bača ve velkém vápně přihrál na Lukáše Hapala, ten ale tísněn obráncem na míč pořádně nedosáhl a poslal ho jen lehce do rukavic Šustra. Ve 30. minutě vyslal David Bača kolmici na Lukáše Hapala, který trochu z úhlu běžel zleva na Šustra, ten jeho střelu na bližší tyč vyrazil. Až ve 40. minutě se domácí dostali k prvnímu zakončení. Pa nakrátko rozehrané standartce na naší levé straně se dostali ke střele za vápnem, ale nad branku. Ke střele nad branku se dostali i ve 44. minutě po rozehraném rohu zleva. Jinak si žádnou další šanci v prvním poločase nevytvořili. V nastavení první půlky však došlo k podstatnému momentu, který ovlivnil další průběh zápasu. Po křížné přihrávce domácích vzduchem ze středu hřiště k pravé lajně se do souboje o skákající míč dostal Kuba Heidenreich a Šmerda. Kuba byl u míče dřív, šel proti němu podrážkou a zasáhl jej. Domácí záložník při tom ztratil rovnováhu a dostal se hlavou pod úroveň Kubovy kopačky po odehrání míče. Ta domácího hráče s největší pravděpodobností nezasáhla. Rozhodčí to vyhodnotil jako nebezpečnou hru vysokou nohou a vytáhl rovnou červenou kartu. Rozhodčí nám  v první půli dal za nesurové zákroky 3 žluté a 1 červenou, z toho žlutou karu dostali další 2 obránci Roman Kuba a Filip Markovič, takže ve druhé půli hrozila možnost dalšího vyloučení. Lukáš Hapal dostal kartu za simulování, kdy byl faulován, Luboš Pinkava byl zasažen loktem do hlavy, přesto se hrálo proti naší brance. Domácí nedostali v první půlce ani jednu kartu. Každopádně vyloučení vyvolalo velké emoce při odchodu do kabin. I když jme byli celkově lepším týmem, poločas tedy skončil 0 : 0.

Trenér musel na situaci reagovat, a tak se Luboš Pinkava posunul z defenzivního záložníka do obranné čtveřice a Kubu Svobodu v záloze vystřídal Martin Vokoun v 50. minutě. Ve vedru a v deseti nás čekal hodně těžký druhý poločas a to se potvrdilo. Ve 48. minutě. Po sérii přihrávek ve středu hřiště a blízkosti naší šestnáctky se domácí dostali k centru zleva, který byl ale přetažený na druhou stranu, ale po opakovaném centru zprava se domácí dostali k hlavičce nad branku. Potom sem nám dařilo držet domácí na distanc, ti si v dalších 10 minutách šanci nevytvořili, ale v 59. minutě Honza Fišara ve středu pole drobně fauloval Zavadila. Domácí rozehráli nakrátko doleva, Silný měl pře sebou prostor a tak z 18 metrů poslat střílený centr na zadní tyč, ale domácí hráč hlavičkou v dobré pozici přestřelil. Za 3 minuty přišla naše první příležitost ve druhé půlce. Z levé strany z asi 22 metrů zahrával standartku Roman Kuba, napálil balon přímo na branku, Ale Šustr se zaskvěl a střelu do levé šibenice parádně vyrazil! V 66. minutě Roman Kuba za půlící čárou přihrál na Martina Bzirského, ten se otočil kolem obránce, křížným pasem našel napravo Vlastu Fialu, ten spíš centroval, ale balon začal padat pod břevno a tak jej Šustr musel vytáhnout na roh. Za další 2 minuty jsme už inkasovali. Nepovedenou přihrávku do brejku jsme odkopli na roh. Ten zleva doletěl na zadní tyč, kde si vyskočil Netopil a otevřel skóre. Tento moment jakoby naše kluky zlomil, protože v 71. minutě vedli domácí 2 : 0. Honza Fišara s Romanem Kubou  přišli po důrazu domácích asi 22 metrů od branky o míč, přišla průniková přihrávka právě mezi Romana Kubu a Filipa Markoviče a Silný běžel sám na Kubu Horu a ve skluzu si poradil. V 74. minutě zahrával David Bača standartku zprava, balon se snesl na hlavu Filipa Markoviče, který jej vrátil na malé vápno, ale Roman Kuba z 5 metrů přestřelil! V 85. minutě zahráli domácí standartku na levé straně v rohu blízkosti velkého vápna, tam nás vykombinovali přihrávkami na jeden dotek Hynčica se Silným, ale jeho zakončení k bližší tyči brankář vyrazil. Za 2 minuty přišel poslední hřebíček do naší rakve. Domácí se ze středu obloučkem dostali do brejku, míč se na velké vápno dostal k Hynčicovi, který ještě posunul doleva na vedle stojícího Steinera, a ten nedal střelou pod břevno našemu brankáři šanci. I když si kluci 2 šance ve druhé půlce vytvořili, už neměli dost morálních sil na zvrat. Opět se potvrdila naše bolest v zakončení, kdy jsme ve dvou tutovkách selhali. Porážka je to nezasloužená, měli jsme více šancí, ale všechno zlomila nevyužitá tutovka na začátku zápasu a červená karta před poločasem. Domácí z pěti šancí dali 3 góly. Nezbývá, než se dobře nachystat v sobotu na Třebíč.

Roman Sedláček, trenér našeho mužstva, po zápase Šumperskému deníku řekl: „Vývoj zápasu ovlivnila naše nevyužitá vyložená šance. Bzirský se mohl zeptat gólmana, kam by to chtěl, ale nakonec vystřelil vedle. Soupeř v první půli žádné šance neměl. K červené kartě se nechci vyjadřovat. Balon skočil mezi dva, menší kroměřížský hráč tam šel hlavou, náš nohou a byla z toho červená. Nevím, co si o tom mám myslet. Ve druhé půlce jsme už neudrželi balón a Kroměříž se dostávala do jakéhosi tlaku. Gól z rohu nás potom zlomil. Neměli jsme potom kvalitu směrem dopředu, takže jsme se nedostali skoro do žádné příležitosti. Mám pokoru ke každému soupeři, ale tak slabého protivníka už ve třetí lize mít nebudeme. Zápas ale i přes převahu dopadl tak, jak dopadl. Závěr už byl takový zmar, zkusili jsme to na dva útočníky, ale už jsme neměli sílu ani kvalitu zápas nějak zdramatizovat. Musíme říct, že nehrajeme dopředu dobře. Nehrají nám bohužel křídla a tím je všechno dané. Slušně bráníme, slušně napadáme, ale v útoku je to horší. O tom to je. Ofenzivní hráči nemají formu jako na jaře a tím je naše hra oslabená.“

Góly: 68. Netopil, 71. Silný, 87. Steiner Rozhodčí: Vojkovský – Bureš, Černoevič ŽK: Steiner – Markovič, Kuba, Hapal, Vokoun. ČK: 45. Heidenreich.
Sestava SK HS Kroměříž: Šustr – Čep (57. Látal), Zavadil, Šmerda, Stratil, Strašák (74. Galetka), Silný, Netopil, Budín, Neubert (68. Hynčica), Steiner. Trenér: Jaroslav Baďura
Sestava FK Mohelnice: Hora – Fiala, Kuba, Markovič, Heidenreich – Svoboda (50. Vokoun), Pinkava, Fišara, Bzirský (87. Knýř), Bača – Hapal. Trenér: Roman Sedláček