Muži s další vysokou výhrou, mládeži se nedařilo

Přehled víkendových zápasů v podání hráčů FK Mohelnice.

Muži opět navázali na své skvělé výsledky a další vysokou výhrou porazili Nové Losiny. Jedinou kaňkou na domácích zápase mužů je návštěvnost. Ač se vyšlo fanouškovských prosbám a utkání se přeložila na odpolední hodiny, stále není vidět jejich zájem.

FK MOHELNICE – FK Nové Losiny 6 : 0 Hodnocení trenéra Romana Kubu: „Celý zápas byl od začátku až do konce jasně v naší režii. Když dáte v zápase v prvních 20 minutách dvě branky, tak se vám hned hraje lépe. Každý hráč si více dovolí a hraje s chutí. Soupeř určitě nenastoupil v nejsilnější sestavě, ale žádné vítězství se nerodí samo. Dali jsem 6 branek a žádnou nedostali, což je v utkání vždy velmi pozitivní. V mnoha zápasech se dokážeme prosadit ze standartních situací. Máme hráče, kteří jsou v tomhle ohledu velmi silní a dnes tomu nebylo jinak. Pochvala za to patří i hráčům, kteří ty situace zahrávají. Především pak Vlastovi Knýřovi.“

Starší dorost marně hledá svoji formu ze začátku jarní části a připisují si další prohru.

FK MOHELNICE – FK Frýdek Místek „B“ 1 : 4 Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „Zápas s Frýdkem-Místkem byl v prvním poločase vyrovnaný. Ujali jsme se vedení, kdy po přihrávce Mikeše se prosadil Holínka. Soupeř vyrovnal z penalty. Ve druhém poločase jsme promarnili možnost dostat se do vedení a soupeř nás potrestal gólem po standartní situaci. Po té jsme obdrželi další branku a bylo rozhodnuto. Čtvrtým gólem soupeř upravil skóre na konečných 1:4.“

Mladší dorost na protihráče z Frýdku byl také krátký.

FK MOHELNICE – FK Frýdek Místek „B“ 0 : 5 Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Chyběli 3 hráči základní sestavy a v tak úzkém kádru, jaký mají mladší dorostenci, to byla citelná ztráta. 1. poločas jsme hodně nakopávali míče a málo se nabízeli do prostoru, abychom si vytvořili mezihru. Soupeř měl více ze hry, ale skóre nakonec otevřel z rohového kopu. My jsme měli slibné možnosti ze standartních situací. Do druhého poločasu jsme kvůli zranění a únavě vyměnili 3 hráče (z toho jeden čerstvý si ihned po srážce zranil koleno) a bez potřebné síly jsme se zápas v 10ti snažili důstojně dohrát.“

Starší žáci pokračují i nadále ve zlepšených výkonech a podařilo se jim zvítězit po penaltách.

FK MOHELNICE – FK Kozlovice 1 : 0 p. Hodnocení trenéra Martina Petříka: „S Kozlovicemi jsme nastoupili do utkání bez 4 hráčů základní sestavy a do brány musel Kuba Vlček, který většinou hrává. Svého úkolu se zhostil skvěle a zvládl zejména v druhé půlce pochytat velké šance hostů. Hrál se vyrovnaný, ale bohužel průměrný zápas, kdy ani jednomu ze soupeřů se moc nedařila kombinace a chyběla kvalita v přechodu do útoku. Některým naším hráčům stále dělá problém hrát proti urostlejším a fyzicky zdatnějším soupeřům, zejména v situaci jeden na jednoho. Nemůžeme vytýkat našim hráčům malou aktivitu a snahu, bohužel však chybělo více kvality pro kombinační fotbal. V normální hrací době regulérní gól nepadl, tak došlo na penaltovou loterii. V ní jsme prokázali lepší kvality, Kubovi se podařilo jeden pokutový kop zneškodnit a my brali i druhý bod. Musíme však více zapracovat na kvalitě práce s míčem, tentokrát to byl trošku utrápený a více ubojovaný výkon.“

Mladší žáci na své fyzicky větší soupeře jen těsně nestačili.

FK MOHELNICE – FK Kozlovice 2 : 3 Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „O výsledku dnešního utkání bylo rozhodnuto v prvním poločase. Soupeř se ujal vedení 2:0 po dvou standartních situacích a my jsem se těžko prosazovali proti jeho dobře bránícím hráčům. Dařilo se nám kombinovat, ale bohužel finální fázi jsme nedokázali dotáhnout do konce. Do poločasu se nám ještě podařilo snížit po velice vydařené akci, ale více už jsme nestihli. Druhý poločas se bohužel nesl ve stejném duchu jako ten první. Dobře jsme kombinovali, ale ve finální fázi nám vždy chyběl krůček k vyrovnání. Navíc se soupeři podařio zvýšit na 3:1 a to nám taky na klidu nepřidalo. V závěru utkání jsme se dostali do tlaku, ale soupeř se již jen soustředil na bránění výsledku, takže se nám podařilo jen snížit výsledek na 3:2.“

Starší přípravka zajížděla k derby utkání do Zábřehu.

SK SULKO Zábřeh – FK MOHELNICE 5 : 8 Hodnocení trenéra Květoše Vašíčka: „Utkání se Zábřehem bývá mezi náma takové derby. Má to z obou stran emoce a jiskření. Naši chlapci podali týmový výkon a utkání zvládli. Branky: Vašíček Petr 3x, Hanousek Jakub 2x, Rebl Jan 2x, Chudáček Dominik 1x“

Mladší přípravka hrála své derby utkání také v Zábřeze, ovšem oproti starším kamarádům připsali vysokou porážku.

SK SULKO Zábřeh – FK MOHELNICE 17 : 5 Hodnocení trenéra Ondru Brulíka: „Dnešní zápas jsme sehráli proti Zábřehu. Už od začátku utkání jsme nebyli ve své kůži a na hře to bylo nesmírně vidět. Zábřeh byl od první minuty aktivnější, důraznější a chtěl více vyhrát. Kluci se do zápasu dostali až po prvních 12 minutách a bohužel náskok soupeře už jsme nestačili dohnat. Celkově bych dnešní výkon zařadil mezi ty horší oproti těm co předvádíme.“