Dařilo se pouze nejmladším, zbytek s prohrami

Víkend nám uběhl jako voda a to značí jediné. Přicházím s výsledky našich celků.

Muži na svém hřišti přivítali celek ze Želatovic, na který se nám dlouhodobě nedaří.

FK MOHELNICE – FC Želatovice 0 : 1 Hodnocení trenéra Romana Kubu: „Želatovice patří k lepším týmům v soutěži. Věděli jsme, že nás čeká dobrý test s kvalitním soupeřem. Prvních 15-20 min. měl soupeř více ze hry. Dobíral odražené balony a my s tím měli problémy. Jediný gól zápasu padl po mém zaváhání, kdy jsem neodhadl správný odskok míče a soupeř zaváhání potrestal. Paradoxně od té chvíle jsme začali soupeře přehrávat a vytvořili si několik gólových příležitostí. V úvodu 2. polačasu šel soupeř sám na brankáře, který nás však skvěle podržel. Až na tento okamžik si myslím, že byl celý druhý poločas v naší režii. Bohužel v sobotu i kdybychom hráli 120 min., tak gol nedáme. I přesto musím mužstvo za předvedený výkon pochválit.“

Starší dorost sehrál další krásné utkání, kterými se prezentuje od začátku jara.

SK Uničov – FK MOHELNICE 3 : 2   Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „První poločas v dnešním zápase s Uničovem nebyl z naší strany povedený. Dostali jsme dva zbytečné góly a museli jsme dvakrát střídat hráče pro zranění( jeden musel být odvezen do nemocnice). V poločase jsme si to v klidu vyříkali a s dvougolovým mankem vyrazili na druhých 45 minut. Do 55. minuty to ještě bylo neurovnané, ale podařilo se nám dát na 2:1 (Soukup). Pak soupeř znovu odskočil na 3:1. Kluci to nezabalili, snížili na 3:2 (Holínka) a konec zápasu se odehrál v naší režii. Bohužel domácí brankář nám bravurně zneškodnil dvě obrovské šance na vyrovnání. Tak přišla naše první porážka na jaře. Nevadí jedeme dál.“

Mladší dorost připisuje na své konto další porážku, nutno podotknout, že je to zapříčiněno pomocí hráčů svým starším spoluhráčům.

SK Uničov – FK MOHELNICE 11 : 1 Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Bohužel dnes jsme nenavázali na pěkný výkon z minula a po rychlých gólech soupeře z 3. místa tabulky jsme hráli přesně opak toho, co chceme. Žádná kombinace, nedůraz v soubojích. Dá se říci že jsme sklopili hlavy a zápas po gólech soupeře vzdali. Samozřejmě kvalita soupeře a styl hry byly na vysoké úrovni a s nimi můžeme hrát jen při maximální koncentraci, herní disciplíně a obětavosti.“

Starší žáci nenajeli na vítěznou vlnu ani proti soupeři v tabulce pod nimi.

TJ Dub n. Moravou – FK MOHELNICE 3 : 1 Hodnocení trenéra Martina Petříka: „Zápas v Dubu jsme sice začali dobře a dostali se i do vedení brankou Danka Kopu, ale herně nám nešlo vůbec nic. V prvním poločase nám nešla mezihra a kombinace, kluci opět ztratili sebevědomí a spoléhali jeden na druhého. Výsledkem bylo otočení stavu na 2:1 pro domácí. Teprve ve druhé půlce jsme začali hrát a srovnali s domácími krok. Vyplynuly z toho šance na obou stranách, domácí jednu proměnili a my bohužel ne. Musím přiznat, že jsme opět bojovali hlavně sami ze sebou, byť opět šlo o vyrovnaný zápas. Výkon hráčů nebyl takový, jakým jsme se prezentovali v posledním zápase s Čechovicemi.“

Mladší žáci si připsali druhé vítězství v řadě.

TJ Dub n. Moravou – FK MOHELNICE 2 : 6 Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „Toto „povinné“ vítězství se nerodilo lehce. Opět jsme museli výsledek otáčet, tentokrát z 0:1. Naše útočné akce dlouho končili na „kopačkách“ urostlého obránce, kterkému se úspěšně dařilo likvidovat naše útočné snažení. Do konce prvního poločasu se nám přesto podařilo vyrovnat, dokonce jsme získali vedení 3:1. Vypadalo to, že je o zápase rozhodnuto. Ale krátce po zahájení druhého poločasu se domácím podařilo snížit po pěkné střele ze střední vzdálenosti na 2:3 a opět bylo o co hrát. Postupem času, ale soupeři začali docházet síly a po neproměnění několika našich šancí jsme přetavili naši převahu v zasloužené vítězství. Byl to spíše bojovný zápas, ale kluci ukázali, že i takové zapasy umíme.“

Starší přípravka zvítězila na domácí půdě nad celkem z Vikýřovic.

FK MOHELNICE – TJ Vikýřovice 5 : 2 Hodnocení trenéra Květoše Vašíčka: „Zápas jsme měli celou dobu pod kontrolou, kluky bych chtěl pochválit za předvedenou hru. Góly padaly po hezkých kombinačních akcích. Góly: Synek William 2x, Zeman Vítek 2x, Chudáček Dominik 1x.

Mladší přípravka měla tento víkend zápasový klid.