Výsledky našich družstev z tohoto víkendu

Výsledkový servis z tohoto víkendu. Kromě přípravek se do zápasů zapojili již všechny kategorie.

Muži hráli své domácí utkání s prvním celkem tabulky, který byl nad naše síly.

FK MOHELNICE – FK Šternberk 0 : 3

Hodnocení trenéra Romana Kubu: „V minulých zápasech se Šternberkem jsme hráli vyrovnanější partii než tomu bylo dnes. Směrem dopředu toho bylo z naší strany strašně málo a ve druhém zápase po sobě se nám ani nepodařilo vstřelit gól. V nasazení a bojovnosti se vyrovnáme těm nejlepším týmům v soutěži, ale to co nám schází jsou kombinační schopnosti jednotlivců a celkově kvalita na míči. Pokud chceme porážet takové soupeře, tak se naši hráči musí dotýkat svých maximálních možných výkonů. Průměrné výkony nestačí. Teď se chystáme na Zábřeh, kde budeme chtit konečně naplno bodovat.“

Starší dorost připsal třetí vítězství, ve třetím jarním zápase. Nutno podotknout, že se jednalo o moc důležitých 9 bodů.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK MOHELNICE 0 : 2

Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „První poločas nám vůbec nevyšel. Nebyli jsme ve své kůži a bylo to poznat i na hřišti. Kombinace žádná nebo špatná a proti větru naše nakopáváné míče úspěch slavit nemohly. Poločas jsme přežili díky dobré obraně a brankáři. 2. poločas jsme zpřesnili kombinaci a kromě 10 minutového tlaku domácích jsme byli lepší. Góly vstřelil Mikeš (střela ze 17 metrů) a Bača (po standartní situaci). 3 zápasy 9 bodů co víc si přát.“

Mladší dorost si bohužel nepřipsal výhru ani tenhle zápas a nezbývá, než doufat ve vítězství v příštím utkání.

SK Hanácká Slavia Kroměříž – FK MOHELNICE 6 : 0

Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Do zápasu jsme nevstoupili špatně a hned jsme si vytvořili první šanci, ale to bylo do poločasu tak vše. Soupeř dirigoval hru a my jsme si po získání míče nerozuměli v rozehrávce a zbytečně se ho zbavovali. Soupeř nás třikrát potrestal a do poločasu bylo o výsledku zápasu prakticky rozhodnuto. V druhém poločase jsme nasadili 4 hráče ročníku 2007 a 2008, ať se pomalu adaptují a hlavně nahradili docházející energii na hřišti. Soupeř byl ovšem nad naše síly a i přes krásné zákroky brankáře Ondru Kacra jsme obdrželi ještě další 3 góly. Příště musíme zakládat jednoduché kombinace a více spolupracovat, protože se po získání míče bojíme vůbec rozehrát. Nedá se běhat tam a zpátky po věcných ztrátách. Mezihra s míčem nám chyběla.“

Starší žáci své jarní zápasy zahájili na půdě Čechovic. Bohužel připisují porážku.

Sokol Čechovice – FK MOHELNICE 6 : 4

Hodnocení trenéra Martina Petříka: „Do Čechovic jsme přijeli s odhodláním odčinit špatné výkony z podzimní části a snahou získat nějaké body. To první se nám podařilo, to druhé bohužel ne. Hned z prvního útoku jsme obdrželi smolnou branku a za nedlouho i druhou. Nutno podotknout, že obě byly zbytečné, hloupé a pramenily z naší nervozity. Teprve po tomto nepříjemném „probuzení“ jsme začali hrát, co jsme chtěli. Vycházely nám kombinace, byli jsme všude dřív a domácí jsme přehrávali. Postupem času přicházely i velké brankové příležitosti, první branku nám neuznali pro ofsajd, další tři „loženky“ jsme bohužel neproměnili my a přišel trest v podobě třetí branky do kabin. O poločase bylo nutné kluky uklidnit a vysvětlit jim, že se zápasem se dá ještě něco (s vědomím herní převahy) udělat. A málem se nám to povedlo, hned z kraje jsme snížili na 3:1 dále na 3:2 a bylo znovu o co hrát. Opět nás však srazila hloupá nedorozumění a nejprve z penalty a po chvilce i ztracený jednoduchý míč a soupeř odskočil na 5:2, znovu se nám podařilo dotáhnout po pěkných akcích na rozdíl jediné branky a vyrovnání bylo na spadnutí. Bohužel ve snaze o vyrovnání nám soupeř vstřelil rozhodující branku a zápas skončil. Musím však po dlouhé době všem hráčům poděkovat za přístup a nasazení, s tímto přístupem už nemáme problém a rozhodně se není za co stydět. V Čechovicích vyhrál šťastnější!!

Mladší žáci byli šťastnější, než jejich starší kolegové a připsali si první jarní vítězství.

Sokol Čechovice – FK MOHELNICE 4 : 5

Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „První poločas zápasu nám výsledkově nevyšel. Hra byla dobrá, soupeři jsme vnutili naši hru, soupeř se pouze spoléhal na individuální akce svých urostlejších/fotbalovějších hráčů pomocí dlouhých nákopů. Přesto jsme prohrávali 3:1. Když na začátku druhého poločasu po naši individální fatální chybě zvýšil soupeř na 4:1 nevypalo to s námi dobře. Ale kluci to nevzdali, hráli stále stejně a postupně se dostali do „drtivého“ tlaku, kdy se soupeř zakopal na vlastní polovině a pouze odkopával míče na jediného hráče. Postupně se nám podařilo snížit a dokonce vyrovnat. Poslední branka padla po několika našich šancích, kdy už se zdálo, že to nestihneme dotáhnout do konce. Obrat který se nám podařil, je o to cennější, že jsme neustále útočili do přehuštěné obrany, za což patří klukům velká pochvala.“

Příští víkend čekají domácí zápasy náš dorost a přípravky. Muži zajíždí k derby do Zábřehu. Ml. a St. žáci mají tento víkend volno, z důvodu odhlášení se celku ze soutěže. Budeme rádi, když si najdete cestu na naše zápasy a podpoříte tak naše hráče!!