Béčko přehrálo Úsov

FK Mohelnice B – FK Úsov  3 : 1  (2 : 1)

B-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 2. kola III. třídy okresu Šumperk s týmem FK Úsov v poměru 3 : 1. Svatováclavské dopoledne se sice vydařilo, ale tentokrát to byla doopravdy perná práce. Náš tým totiž od 6. minuty, kdy Dan Obšil dostal červenou kartu, hrál o deseti lidech. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a my si do tabulky připsali další tři body. Zápas z našeho pohledu začal báječně. Už v 1. minutě totiž defenzivou hostů prošel František Mayer, nacentroval na Martina Pagáče a ten umístil balón do brány, 1 : 0. Brankář hostů Petružela si sice na balón sáhl, ale nebylo to nic platné. V 5. minutě si prostor udělal Honza Coufal a vystřelil z prostoru před velkým vápnem nad bránu hostů. V 6. minutě jsme udělali hrubku v rozehrávce, čehož využil Šotola, který s balónem vyrazil na naši bránu, Dan Obšil ho stáhl k zemi a dostal za to červenou kartu. V 8. minutě pronikl do velkého vápna hostů Martin Srdýnko, jehož střelu na bránu Petružela vyrazil. V 11. minutě rozběhnutý Xi Zhejian převzal přesný pas za obranu hostů, ve velkém vápně přihrál po zemi na Martina Pagáče, který přesnou střelou zakončil podruhé, 2 : 0. V 15. minutě se do první šance dostali i hosté, když naši neubránili jejich útok, ve velkém vápnu převzal odražený balón Ptáček, který zakončil tvrdou střelou do boční sítě naší brány. V 17. minutě dal František Mayer dlouhý, ale milimetrový pas vzduchem, na Martina Pagáče, který si čistě odstavil obránce, ale do zakončení se mu nepodařilo ideálně položit a orazítkoval břevno. V 27. minutě se naopak gólu dočkali hosté, když si Kudrna na našem velkém vápně zpracoval centr, přihrál Obíralovi, který zakončil lobem přes Honzu Strupka, který se proti němu pokusil vyrazit, 2 : 1. V 28. minutě jsme mohli ihned odpovědět, když Kamil Šváb rozehrál standardku do velkého vápna hostů, balón si zpracoval František Mayer, nacentroval na Martina Srdýnka, který šel do zakončení nohou, ale balón ideálně netrefil. V 30. minutě mohlo být zle, když hosté přihráli po zemi do našeho velkého vápna na Šotolu, který vypálil nad. V 37. minutě mohl opět Šotola zakončit po centru od lajny, ale tentokrát si balón nezpracoval. V 38. minutě naši po pěkné a rychlé akci na několik doteků proletěli obranou hostů, Xi Zhejian dal po zemi na malé vápno, kde se nepodařilo k balónu dostat a zakončit dobíhajícím Honzovi Malíkovi a Martinu Srdýnkovi. V 43. minutě vypálil na bránu hostů ze střední vzdálenosti Miloš Pospíšil, jeho pokus ale jenom prosvištěl kolem přední tyče.

Druhý poločas už tolik fotbalové krásy nenabídl. Naši, kterých bylo o jednoho méně, se stáhli a hosté se snažili dobývat. Proti našim rychlým a mladým hráčům se však prosazovali jenom s obtížemi. V 55. minutě naši zadáci ve velkém vápně namazali do zakončení Ptáčkovi, který z dobré pozice z úhlu naši bránu netrefil. V 70. minutě po dlouhých chvílích snahy hostů se naši utrhli do útoku, když Marek Petruška přihrál po zemi do úniku Xi Zhejianovi, kterého až ve velkém vápně hostů za pomoci jednoho z obránců odzbrojil Petružela. V 71. minutě nám opět zatrnulo, když v našem velkém vápně dostal balón na nohu Skoumal, štrejchl jej na Honzu Coufala, od kterého se odrazil a snad o tři centimetry minul bránu. V 75. minutě prověřil Honzu Strupka který balón bezpečně chytil, nebezpečnou střelou Kubík. V 76. minutě Kamil Šváb rozehrál rohový kop na zadní tyč, kde číhal David Schön, který zakončil hlavou do těla jednoho z hráčů hostů. Při následujícím protiútoku se Ptáček dostal až do našeho velkého vápna, kde jeho výlet bez potíží ukončili naši obránci. V 80. minutě jsme si pojistili vedení, když Martin Srdýnko proběhl až na dostřel brány hostů a byl faulovaný. Sudí nařídil penaltu, kterou s přehledem střelou do protipohybu Petružely proměnil Radek Vašata, 3 : 1. Hosté si potom už žádný větší tlak proti našemu pozorně bránícímu týmu nevypracovali. Mohli korigovat až v 90. minutě, kdy rozehráli rohový kop a Ptáček hlavou trefil spojnici tyče a břevna. A protože se potom už nic zajímavého nestalo, zápas skončil naším vítězstvím v poměru 3 : 1.

Roman Kuba, trenér B-mužstva, nám po zápasu řekl: „Za dnešní zápas musím kluky pochválit. Od 5. minuty jsme po červené kartě hráli o hráče měně. Pro hráče to byl fyzicky hodně náročný zápas, který jsme nakonec zvládli a připsali si další tři body. Brzká červená karta zápasu ublížila. My jsme se potom 85 minut převážně bránili a soupeř se snažil vyrovnat, což se mu nepodařilo. Dnešní výhry si moc cením.“

FK Mohelnice B – FK Úsov  3 : 1  (2 : 1)

Góly zápasu: 80. Vašata Radek (pen.), 1. a 11. Pagáč Martin – 27. Obíral Michal ŽK a ČK: Obšil (ČK) – Ptáček, Kubík. Diváků: 30. Rozhodčí: Kuba Josef.

Sestava FK Mohelnice B: Strupek – Šváb (86. Zapletal), Obšil, Vašata, Kuerban – Srdýnko, Malík (46. Schön), Coufal, Mayer (65. Petruška) – Pagáč (27. Pospíšil), Zhejian (72. Kamlar).

Odkaz na fotky ze zápasu (foto Michal Mayer)

FK Mohelnice B – FK Úsov, zápas 2. kola III. třídy okresu Šumperk, Mohelnice 28. 9. 2017

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *