Napsali o nás: Mohelnice dala tři góly, přesto s Líšní doma neuspěla

FK Mohelnice – SK Líšeň 3 : 4  (2 : 2)

Přestože v sobotním domácím utkání proti Líšni dali tři góly, tak neuspěli. Nově složený celek Mohelnice se na úvod letošní MSFL stále hledá, po třech duelech má na kontě jediný bod. Vstup do zápasu přitom měli svěřenci kouče Karla Trnečky parádní. Lukáš Woitek dostal dlouhý pas za obranu a v samostatném úniku sám na gólmana nezaváhal. Z náskoku se ale domácí tým příliš dlouho neradoval a již ve 23. minutě vedli jednogólovým rozdílem hosté z Líšně, přestřelka však pokračovala. Chvíli před půlkou po centru do vápna přehodil Šichor gólmana a bylo srovnáno. „Nerozhodný stav po první části byl asi spravedlivý. Oba celky se snažily hodně napadat, byla tam řada soubojů o míč ve středu pole, hodně se nakopávalo,“ prozradil Deníku mohelnický lodivod Karel Trnečka. Po hodině hry pak výrazně oživil hru hostů příchod zkušeného Machálka, jenž hrál druhou ligu v Prostějově a právě po jedné z jeho akcí se dostal do brejku Frimmel a svým druhým gólem v utkání zajistil Líšni opětovný náskok. Bývalý hráč Hanáků v samotném závěru zařídil definitivní pojistku pro hosty, když pro rohovém kopu dal na 2:4 z pohledu Mohelnice. Poslední slovo přesto patřilo domácím a již v nastaveném čase snížil z penalty Gianpaolo Pezzotti, který však svou trefou už pouze zmírnil domácí porážku.

„Naše situace není příznivá, po třech zápasech jeden bod. Bohužel z loňské sestavy, která do poslední chvíle bojovala v soutěži o holý život, odešlo plno hráčů. Sice je nahradili někteří zkušení, ale pro letošek zase přišlo i hodně kluků, kteří mají zkušenosti pouze z nižších soutěží, kde mnohdy navíc ani tolik nehráli, mnozí se rozehrávají po zranění,“ říká Karel Trnečka. „Na druhou stranu některé z dosavadních zápasů jsme mohli při troše štěstí zvládnout lépe, konkrétně třeba tento proti Líšni,“ doplňuje mohelnický kouč. „Jsem zatím dost zklamaný, máme jediný bod, navíc nás teď čekají tři mužstva z horních pater tabulky,“ naráží Karel Trnečka na blížící se souboje s Kroměříží, Velkým Meziříčím a Prostějovem. „Teď už budeme trochu pod tlakem, ale hrát se dá s každým, musíme se s tím poprat,“ doplnil závěrem Karel Trnečka, který se navíc bude muset asi delší dobu obejít bez útočníka Petra Navrátila, na kterého v ofenzivě hodně spoléhal. Bývalý jesenický kanonýr totiž v letošní MSFL stihl odehrát pouze pár minut úvodního klání proti Petřkovicím, ze kterého musel po faulu soupeře odstoupit kvůli poraněnému křížovému vazu.

FK Mohelnice – SK Líšeň 3 : 4  (2 : 2)

Góly: 2. Woitek, 37. Šichor, 91. Pezzotti (pen.) – 11. a 64. Frimmel, 23. Pašek, 89. T. Machálek. Rozhodčí: Richtár – Macrineanu, Běhal. ŽK: Knýř – Minárčik, Zezula. Diváci: 210.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Hlavsa, Ivan (76. Kotůlek), Kuba, Knýř – Fišara, Šichor, Woitek, Bača, Palatický (46. Pezzotti) – Pospíšil (61. Vokoun). Trenér: Karel Trnečka.
Sestava SK Líšeň: Kotnour – Bednář (78. M. Machálek), Minařík (72. Čampa), Krška, Pašek, Minárčik, Zezula, Ovsepjan, Hanuš (63. T. Machálek), Fall, Frimmel. Trenér: Miloslav Machálek.

Autor: Miroslav Pergl, Šumperský deník

Zdroj: http://sumpersky.denik.cz/fotbal_region/mohelnice-dala-tri-goly-presto-s-lisni-doma-neuspela-20170820.html

Sestřih ze zápasu (p. Zdeněk Diviš)

Odkaz na fotky ze zápasu (p. Zdeněk Diviš)