Domácí remíza s dorostem Holice

B-mužstvo našeho FK Mohelnice a dorostenci remizovali v domácím přípravném zápase s dorostenci 1.HFK Olomouc v poměru 2 : 2. Zápas se hrál na 2 x 40 minut, přičemž se v prvním poločase představili mladší hráči a do druhého poločasu nastoupili starší hráči. V prvním poločase tahali za delší konec naši starší a fyzicky viditelně vyspělejší hosté, se kterými naši kluci dobře drželi, co mohli, krok. Nepříjemnou zprávu je zranění Petra Čanka, který musel ze zápasu odstoupit. Úvod zápasu otevřely dvě šance hostů, kdy v té první prosvištěl balón kolem naší brány a v té druhé jeden z hráčů hostů pálil nad z malého vápna. V 27. minutě se jim už ale zadařilo, když protáhli balón po čáře, byl z toho centr na naše velké vápno a přesná hlavička jednoho z hráčů hostů, 0 : 1. V 30. minutě se Lukáš Doležal natahoval po střele z dobrých 30 metrů, která orazítkovala tyč. Do druhého poločasu nastoupili naši starší kluci, fyzické síly se srovnaly a obraz hry se viditelně proměnil. V 48. minutě bylo vyrovnáno, když Marek Petruška zpracoval těžký balón, přihrál jej do velkého vápna na Davida Schöna, který jej přesně umístil k tyči brány hostů, 1 : 1. V 55. minutě potom David z dobré pozice ve velkém vápně vystřelil vedle. V 68. minutě Pepa Linhart rozehrál rohový kop do chumlu hráčů a jeden z našich hlavičkoval nad bránu hostů. V 70. minutě jsme se dostali do vedení, když ve velkém vápně přihrál po zemi Martin Srdýnko přímo proti noze Marka Petrušky, který nekompromisně balón napálil do šibenice, 2 : 1. V 72. minutě hosté rozehráli přímý kop a Honza Strupek předvedl pěkný zákrok, když se hodně natáhl a prudký balón vyrazil. V 74. minutě Marek Petruška vystřelil nad bránu hostů. V 76. minutě Honza Strupek rozehrál dlouhým výkopem, před obránce hostů se nacpal Martin Srdýnko, ale ve veliké šanci z velkého vápna namířil po zemi mimo bránu hostů. Hostům se podařilo srovnat chvíli před koncem zápasu v 78. minutě, kdy se prosadili z rohového kopu, 2 : 2. Zápas tímto výsledkem také skončil.

Sestava FK Mohelnice: Doležal – Linhart, Míchal, Pospíšil, Šváb – Mayer, Nantl, Zapletal P., Kubíček – Václavík, Jelínek. Do 2. poločasu nastoupili: Strupek, Coufal, Petruška, Srdýnko, Schön, Čank.