Starší žáci selhali při penaltách, mladší žáci A nevydolovali ani bod

Naši žáci dnes dopoledne odehráli poslední zápasy v soutěžním ročníku 2016/17. Ve 30. kole hostili Němčice nad Hanou. Starším žákům byl před zápasem z rukou pana Charváta z Olomouckého KFS předán pohár pro vítěze letošního ročníku. První půle samotného zápasu přinesla velkou převahu našeho týmu, hosté se prakticky nedostali ke střele. Naši kluci dobře napadali, sbírali odražené balony a ovládali především střed pole. Nevyužili několik šancí, trefili i tyč. Do vedení jsme se dostali v 9. minutě, kdy se po přihrávce ze středu pole dostal na pravé straně do úniku Tomáš Kubíček, a i když u něj byl obránce, přesprintoval ho a zakončil ke vzdálenější tyči. Když ten samý hráč zvýšil ve 27. minutě na 2 : 0, nic nenasvědčovalo pozdějšímu průběhu. Ve 33. minutě dostal hostující Šmíd pěknou diagonální přihrávku mezi naše beky a sám před Pavlem Rozmanem nezaváhal, přehodil ho menším obloučkem. Poločas tedy 2 : 1. Tři minuty po pauze hosté vyrovnali – náš gólman si šel pro vysoký nákop, nedomluvil se s obránci, balon minul a Šmíd ho zase přehodil. Tento gól vzal našim klukům vítr z plachet, hosté hru vyrovnali a v některých fázích byli i o něco lepší, podnikali nebezpečné průniky, hlavně z pravé strany a měli několik šanci. Jednou nás zachránil gólman, podruhé tyč. Naši se postupně probrali a začali zase více držet balon a po centru Rosti Nantla z přímáků předvedl výborný zákrok brankář Klusal a ještě lepší předvedl proti dorážce u pravé tyče, Ondra Brulík pak u levé lajny obešel dva hráče, navedl si balon ke středu šestnáctky a střílel ke vzdálenější tyči, o kousek mimo. Zhruba 2 minuty před koncem ležel na hřišti náš hráč kluci si mysleli, že rozhodčí hru přeruší, což ale neudělal, a následnou přihrávku hostů jeden z našich odrazil rukama v šestnáctce. Jasná penalta. Tento moment přinesl velké emoce i strkanice na hřišti. K penaltě se nakonec postavil Václavíček, jenže náš gólman jeho střelu doprostřed vyrazil. Naši na konci soupeře přišpendlili na jeho půlku, nastavovaly se 3 minuty a v poslední z nich Rosťa Nantl výborně zahrál standardku  kousek od velkého vápna hostů, ale napálil břevno! Míč padal dolů, ale ven do hřiště. Protože utkání skončilo 2 : 2, přišly na řadu penalty. Na každé straně se kopaly čtyři, hosté kromě první, kdy stříleli vedle tyče, 3 zbývající proměnili a protože naši kluci nedali ani jednu (všechny vyrazil gólman), hosté vyhráli penalty 3 : 0, zápas celkově 3 : 2, připsali si 2 body, naši 1 bod to tabulky. Kluci si v 28 zápasech připsali 24 výher, 1 výhru po penaltách (2 body), 2 prohry po penaltách (každá po bodu) a pouze 1 prohru v normální době. Celkem tedy 76 bodů při skóre 140:22.

Mladší žáci A byli před zápasem desátí se 33 body a nastoupili proti osmému celku se 38 body. A prohráli i tento poslední zápas. Hosté se dostali do vedení v 6. minutě po brance Mitany, ve 20. minutě navýšil jejich vedení Lechner. Další branky padaly až ve druhé půli a znovu do naší sítě. Dvě minuty po pauze dal na 3 : 0 Novotný a ve 45. minutě už na 4 : 0 Lenert. Našim se podařil dát čestný úspěch až čtyři minuty před koncem Davidem Horákem. Výsledek zápasu je tedy 4 : 1 pro Němčice. Naši kluci skončili celkově na 10. místě tabulky se 33 body, když ze 28 zápasů mají 10 výher, 1 výhru na penalty (2 body), 1 prohru na penalty (1 bod) a 16 proher se skóre 56:103.

Krajský přebor žáků – 30. kolo

Starší

FK Mohelnice – FK Němčice nad Hanou 2 : 2 (2 : 1), na pen. 0 : 3

branky Mohelnice: 9. a 27. Tomáš Kubíček

Mladší

FK Mohelnice – FK Němčice nad Hanou 1 : 4 (0 : 2)

branka Mohelnice: 56. David Horák

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *