Jaroslav Rolinek: Věřím, že sílu na udržení v třetí lize náš tým má

Před prvním domácím zápasem s týmem FC Hlučín se sešel Jan Hledík s trenérem našeho mužstva, aby si krátce popovídali o aktuální situaci a o výhledech pro jarní část sezóny. Tady jsou otázky Jana Hledíka a odpovědi Jaroslava Rolinka.

Jardo, my jsme spolu vedli rozhovor již třikrát. Poprvé to bude ve tvé nové funkci. Jak jsi se cítil, když ti byla nabídnuta funkce trenéra naší jedničky?

Jak jsem se cítil. Nijak zvlášť. Nabídku jsem přijal s tím, že se porveme o to setrvat ve 3. lize. Vzal jsem to jako výzvu a učiním vše, co bude v mých silách a schopnostech, abych toto předsevzetí naplnil.

Jakou máš trenérskou licenci a co pro to další můžeš ještě udělat?

Mám licenci třídy B, takže podmínkou toho, abych mohl vést naše mužstvo, musí oddíl uhradit určité finanční poplatky. Co bude po skončení sezony, se uvidí, záleží to na více podmínkách a možnostech.

Byl jsi s týmem celou podzimní část sezony. Jak jsi pohlížel na to, co po ní zůstalo?

Především jsem přivítal, že mužstvo zůstalo pohromadě, že v něm zůstali i ti, kteří byli předurčeni k odchodu. S výjimkou dvou, tedy Michala Kováře, který se plně zapojil do vlastního týmu, tedy Valašského Meziříčí a Surzyna, kterého stáhl jeho klub Sigma Olomouc. Sehnat adekvátní náhradu za tyto dva se tak úplně nepodařilo, i když k nám přišly další posily. Z Uničova přišel mladý, 19tiletý Michal Muzikant a za zraněného Petra Večeře Adam Václav, brankář z Loštic jako rezerva za Jakuba Horu. Teprve čas ukáže, jak svoji roli naplní. Máme štěstí, že u nás zatím zůstal Markovič a že, opakuji, zůstali ti, kteří byli původně na odchodu. Jinak musíme doufat, že nás nepostihnou nějaká zranění či karty.

Výsledky v rámci zimní přípravy, to bylo tak střídavě oblačno.

No, příprava je příprava, je nutno vyzkoušet všechny možnosti i naše mladíky z původní dvojky, pokusit se složit jednotlivé řady a pro to jsme udělali vše, co bylo v našich možnostech. Jediné, co mě mrzí, byla porážka se Šumperkem, kde jsme nedokázali využít našich kvalit především se to nepodařilo v obraně. Jinak jsem byl spokojen nejvíce tím, že se uzdravili ti, kteří utrpěli nějaké šrámy a k prvnímu mistráku již mohli nastoupit, což se týká třeba Hapala.

Jak pohlížíš na zápas a výsledek v Blansku?

Zápas to byl hodně nervózní, což je průvodním jevem všech začátků. Navíc jsme utkání hráli na umělce, takže naše původní příprava na trávě vzala za své. Kromě toho ta jejich umělka je hodně malá. Divím se, že na ní mohou vůbec mistráky hrát. Bylo tam spousta osobních střetů, moc se tam nedalo kombinovat. Začátek nám celkem vyšel, i když jsme od 9. minuty prohrávali 0 : 1, ale za šest minut Fiala z penalty vyrovnal. Další dvě šance nám chytil jejich brankář. V dalším průběhu však domácí prokázovali větší hlad po úspěchu, k čemuž je nutí postavení na předposledním místě tabulky. Potom již měla více práce naše obrana, kde jsme posílili střed Lubošem Pinkavou. Dokázala i se štěstím odolat všem nebezpečným situacím, a tak bod pro oba sice nic neřeší, ale je vcelku zasloužený.

Nyní nás čeká Hlučín.

To bude nebezpečný soupeř, posílil jej např. Kraut, dal v prvém utkání dvě branky. Ani další mužstva nebudou snadnými soupeři. Musíme každé utkání hrát s plnou zodpovědností.

Jaký máš k dispozici realizační tým?

Tak já plním roli trenéra, asistentem a to hrajícím je Roman Kuba. K mužstvu se vrátil Bedřa Blažek, zůstal lékař dr. Čampiš a místo Jiřinky Osičkové, která plní jiné povinnosti, je zde masérem Radek Hubinka.

Co bys chtěl dodat závěrem?

Především bych si přál, aby nás podpořili naši příznivci, aby věřili, že chceme hrát co nejlépe. A i když se nepodařilo mužstvo posílit tak, jak bychom si přáli, tak věřím, že sílu na udržení v 3. lize náš tým má.

Já za sebe bych chtěl dodat pouze to, že každé mužstvo vyhrává i prohrává a na nás, kteří plníme sedadla našeho stadionu, také záleží, jak dokážeme naše kluky podržet. Takže, Jardo, díky za povídání, ať se vám daří.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *