Boj s béčkem Sigmy body nepřinesl

SK Sigma Olomouc B – FK Mohelnice  2 : 0  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo ve venkovním zápase 14. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s B-mužstvem SK Sigma Olomouc v poměru 0 : 2. Domácí se v prvních dvaceti minutách mohutně tlačili do zakončení, ale přes naši pozornou obranu se jim to nedařilo. Náš tým se po překonání tohoto náporu také vrhl do útoku, ale většinu svých šancí nakonec nedotáhl do konce. V 31. minutě jsme se radovali z gólu, naše oslavy ale nakonec ukončil rozhodčí pro ofsajdové postavení. Na začátku druhého poločasu se nám podařilo domácí dostat pod velký tlak, naši navíc měli k dispozici i penaltu. Jenže ji nepřesným kopem Kuba Heidenreich neproměnil, a domácí tak ucítili šanci. Tu využil nejprve dorážkou Jemelka a poté hezkým lobem Hladík.

Domácí se hned od začátku zápasu snažili o útočnou hru, ale naše obrana byla soustředěná. V 3. minutě se Yunis snažil přelstít naši obranu, avšak neprošel. V 4. minutě Hladík zůstal ležet v našem vápně po střetu s Lubošem Pinkavou, domácí se dožadovali penalty, ale sudí na jejich dožadování vůbec nereagoval. V 8. minutě se Lukáš Hapal pokoušel dostat do vápna, ovšem při hlavičkovém souboji podlehl výškové převaze olomouckých stoperů. V 12. minutě se do brejku dostával Honza Fišara, moc daleko však nedošel, na půlící čáře jej totiž zastavil čistým obranným zákrokem Hladík. V 14. minutě také Martin Bzirský svůj protiútok daleko nedotáhl, taktickým faulem jej totiž zastavil pozorný Richter. V 17. minutě se Jemelka pokusil najít mezeru v našem obranném bloku, neuspěl však, a balón se tak po chvíli znovu vrátil ke stoperům domácích. V 19. minutě musel být ve střehu i brankář domácích Reichl, Lukáš Hapal však namířil svůj pokus jen doprostřed brány a navíc poslal míč pouze po zemi. V 21. minutě si Buchvaldek vysloužil žlutou kartu za zákrok na unikajícího Davida Baču, který mířil do dalšího brejku. V 22. minutě se srazili Honza Fišara s Kubou Heidenreichem, domácí mohli jít do útoku, nakonec se naštěstí tahle nepříjemnost obešla bez následků. V 23. minutě si Kuba Hora pohlídal centr Yunise, který ještě dostihl odražený balón před pomezní čárou. V 24. minutě Yunis spadl po zákroku Luboše Pinkavy na hrací plochu, sudí nařídil přímý kop, ze standardky se ale nic zajímavého neurodilo, když naši stopeři odklidili balón do bezpečí. V 26. minutě Hladík poslal střelu směrem na naši bránu, Michal Surzyn ale jeho pokus ztečoval mimo tři tyče. V 28. minutě se Hladík snažil něco před bránou vymyslet, ale nakonec se svými kličkami dostal až do zámezí. V 31. minutě jsme se už radovali z branky, ale naši radost nakonec utlo zapískání ofsajdu. V 32. minutě musel být Reichl znovu ve střehu při přízemním pokusu Lukáše Hapala a i tentokrát byl úspěšný. V 34. minutě se domácí dostali do gólové šance, když zcela volný Buchvaldek střílel z vápna po sklepnutí Yunise jen do připraveného Kuby Hory. V 35. minutě se Habusta pokusil dostat přihrávku za naši obranu, naši zadáci ji však vystihli. V 38. minutě Milan Olejník nechtěně napálil clonícího Jemelku do hlavy a ten otřesený spadl na trávník. Nic se mu nestalo a po chvíli pokračoval ve hře. V 40. minutě měl další možnost na brejk Martin Vokoun, jenomže akci překombinoval a o balón po chvilce přišel. V 41. minutě po rychlém brejku Kuba Heidenreich zamířil hodně mimo bránu. V 42. minutě jsme zatlačili na velké vápno domácích, ti však díky obětavým stoperům a brankáři Reichlovi udrželi čisté konto. V 45. minutě se naši dostali do poslední šance prvního poločasu, když Milanovi Olejníkovi scházelo k hlavičce na přesný centr do vápna jen pár milimetrů.

V 48. minutě jsme domácí opět dostali pod tlak. Nakonec vše zachránil vracející se Richter. V 49. minutě jsme se dostali po faulu před vápnem k přímému kopu. K balónu se postavil Kuba Heidenreich, ze situace ale nic nebylo. Avšak hned v 50. minutě Richter dostal žlutou kartu za faul na Davida Baču ve vápně a byla nařízena penalta, ke které se opět postavil Kuba Heidenreich. Ten však svůj penaltový pokus nevyužil, jeho rána zamířila pár centimetrů vedle tyče. V 53. minutě se Martin Bzirský celkem bez problému prokličkoval až do vápna, kde se ještě pokusil nahrát na Lukáše Hapala, přihrávka ale mířila jen do Jemelky. V 56. minutě přišla rána ze strany domácích, kterým se podařil rohový kop, když šel balón nejprve na přední tyč, kde však stačil zasáhnout Kuba Hora. Na dorážku Jemelky však už nedosáhl, 1 : 0. V 57. minutě napřáhl z velké dálky Michal Surzyn a jeho pokus letěl jen těsně nad břevno. V 58. minutě se Martin Bzirský po samostatném úniku snažil nacentrovat do vápna, ale jeho pas zablokovali domácí stopeři. V 60. minutě se do velké šance dostal Buchvaldek, jenomže jeho rána z velkého vápna nakonec mířila jen do padajícího Kuby Hory. V 62. minutě Kuba Hora zasáhl proti nebezpečné střele zpoza vápna. Míč sice letěl po zemi, ale těsně před ním ještě nepříjemně poskočil. V 63. minutě jsme se i my dostali do velké šance, když Jemelka na poslední chvíli odkopával míč při průniku Lukáše Hapala. V 68. minutě Filip Markovič obdržel žlutou kartu za skoro judistický chvat, když poslal u půlící čáry na trávník unikajícího Yunise.  V 70. minutě byl Reichl pozorný a po našem centru do velkého vápna vyboxoval balón z šestnáctky ven. V 76. minutě musel být Reichl znovu ve střehu při střele zblízka od Honzy Fišary. Vykrytím úhlu však na Honzu vyzrál a chytil míč do rukavic. V 77. minutě jsme po střele zpoza vápna trefili tyč a na následný odražený míč už nikdo z našich hráčů nereagoval. V 78. minutě Ambrozek vypálil ze středu hřiště pouze vysoko nad. V 80. minutě Jemelka znovu odkopával míč z blízkosti brankové čáry, centr od praporku byl totiž velice nevyzpytatelný. V 83. minutě se domácí dostali ke standardce. Balón rozehrál Seibert a Kuba Hora chytil jeho centr bezpečně do rukavic. V 85. minutě si domácí pojistili své vítězství. Hladík ukázal krásnou technickou parádu, když vybíhajícího Kubu Horu překonal hezkým lobem. Trajektorii balónu ještě kontroloval doběhnutím, ten však nakonec bez cizí pomoci zaletěl do šibenice, 2 : 0. V 87. minutě šel Kuba Hora v našem vápně odvážně do strkanice, když při svém výskoku povalil Yunise a balón nakonec skončil v autu. Protože se našim do konce zápasu nepodařilo nic vymyslet a bránu domácích ohrozit, skončil zápas naší prohrou v poměru 0 : 2.

Roman Sedláček, treněr FK Mohelnice (Šumperský deník): „Utkání mělo vysokou úroveň. Mělo to tempo, byla tam tvrdost, agresivita. Moment, který asi bohužel ozhodl zápas, byla neproměněná penalta Heidenreicha, ale nic mu nevyčítám. To se stane. Upozorňoval jsem kluky na nebezpečné standardní situace. Je tam nebezpečný Štěrba, Jemelka a další. To se potvrdilo., při první brance jsme byli trochu nekoncentrovaní. Mohli jsme to lépe pohlídat, ale to je fotbal. Byli jsme minimálně vyrovnaným soupeřem, troufám si říct, že jsme měli i více šancí. Sigma vytěžila z minima maximum, je to škoda, protože kluci si zasloužili bodovat, odpracovali výborný zápas. Hráli, co jsme si řekli. Jediné, co mě mrzí, je výsledek. Hlavně kvůli klukům.“

Rozhodčí: Macrineanu – Richtár, Vrťo Delegát: Volek Góly: 56. Jemelka, 85. Hladík ŽK: 21. Buchvaldek, 51. Richter, 74. Ambrozek – 47. Fišara, 68. Markovič, 72. Surzyn Počet diváků: 126
Sestava SK Sigma Olomouc B: Reichl – Seibert, Štěrba, Jemelka, Hýbl – Hladík, Richter (C) (56. Ambrozek), Habusta, Vichta (80. Weinlich) – Buchvaldek (73. Schmidt), Yunis Trenér: Augustin Chromý
Sestava FK Mohelnice: Hora – Surzyn, Markovič, Pinkava, Heidenreich (C), Surzyn – Vokoun (72. Svoboda), Bača, Fišara, Olejník, Bzirský – Hapal Trenér: Roman Sedláček