Tři body po fotbalových hodech s Petřkovicemi

FK Mohelnice – FC Odra Petřkovice  4 : 2  (3 : 1)

Mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 9. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem FC Odra Petřkovice v poměru 4 : 2. Kdo dnes na Městský stadion přišel, rozhodně nelitoval, protože mohl vidět prozatím nejlepší výkon našeho mužstva v dosavadním průběhu sezóny. Celkově můžeme říct, že se dnes hrál velmi atraktivní fotbal. Hosté se rozhodně v obranných pozicích nezakopali a hráli otevřený fotbal s rychlým přechodem z defenzívy do útoku. Naši na druhou stranu úspěšně větrali soupeřovu defenzívu po lajnách, byli tvrdší v osobních soubojích a produktivnější v zakončení. Výsledkem bylo šest gólů a tři velmi důležité body připsané na naše konto. Samotný úvod zápasu v jeho 2. minutě poznamenala nepříjemná chvíle, kdy se zranil Milan Dokoupil, který byl následně převezen do nemocnice. První zprávy hovoří o zranění kolene. V 4. minutě si náš tým vypracoval první šanci, kdy se k nařízenému přímému kopu postavil Kuba Heidenreich, jehož pumelici na bránu zkušený brankář hostů Buček vyškrábl na břevno. V 12. minutě si tito dva dali repete a tentokrát byl Buček proti prudké ráně, která zamířila do šibenice, bezmocný. Kuba Heidenreich, 1 : 0. V 13. minutě mohli hosté srovnat, když se Kučera prokličkoval do velkého vápna, balón z jeho zakončení se odrazil přímo na hlavu Neumanna, který jenom o kousek minul zadní tyč naší brány. V 19. minutě po faulu hosté rozehráli rychlý balón za naši obranu, ten si zpracoval a z první vystřelil Baranek, na Kubu Horu, který jeho pokus z krátké vzdálenosti vyrazil, si však nepřišel. V 20. minutě naši obránci, ač v přesile, nedokázali odklidit do velkého vápna nakopnutý balón, prostor se tak otevřel Halaškovi, který vypálil nad bránu. V 24. minutě znovu udeřili naši, když přesnou přihrávkou na stranu Kuba Svoboda uvolnil Martina Bzirského, ten si naběhl do velkého vápna, přehodil Bučka a balón do brány hlavou umístil Lukáš Hapal, 2 : 0. V 25. minutě se opět ukázali hosté, když Kuba Hora před sebe vyrazil balón z prudké střely Puškáče a díky včasnému odkopu se k dorážce nedostal Halaška. V 27. minutě si však spravil chuť, když se mu podařilo prodrat k zakončení hlavou po rohovém kopu Levčíka na přední tyč, 2 : 1. Naši odpověděli bleskově v 33. minutě, když Lukáš Hapal dostal balón z nádherné prudké kolmice Martina Bzirského za obranu do velkého vápna, obešel Bučka a ten ho rukou stáhl. Jasná penalta, ke které se postavil Kuba Heidenreich. Směr jeho střely Buček sice vystihl, ale ta byla tak prudká, že si na balón jenom sáhl, 3 : 1. V 45. minutě David Bača sklepl Balón Kubovi Heidenreichovi, jehož centr prosvištěl těsně kolem zadní tyčky brány hostů.

Druhý poločas začal šancí hostů, když v 47. minutě Halaška přihrál střídajícímu Ptáčkovi, ten už se ve velkém vápnu chystal k zakončení, nakonec ale jeho akci odkopem ukončil Filip Markovič, který mu dýchal na záda. V 48. minutě hosté nechali na své polovině volný balón, toho využil Michal Surzyn, který pronikl na hranici velkého vápna, odkud přihrál na lajnu Kubovi Svobodovi, ten mu přihrál balón zpět na malé vápno, odkud Michal ve vyložené pozici bránu hostů přestřelil. V 49. minutě se však už opět zadařilo, když Martin Bzirský pronikl do velkého vápna, dal balón do chumlu hráčů před bránou, kde se nejlíp zorientoval Lukáš Hapal, který střelou k přední tyči Bučka prostřelil, 4 : 1. Jednomu by se zdálo, že mohlo být vymalováno. Opak však byl pravdou, protože hosté zapnuli vyšší rychlostní stupeň a byli doopravdy nebezpeční. V 54. minutě se Ptáček na lajně prosmýkl kolem Filipa Markoviče, přihrál po zemi na malé vápno, kam šel skluzem Puškáč, kterému se díky dobrému obrannému zákroku nepodařilo balón umístit do naší brány. V 61. minutě se hosté snížení stavu již dočkali, když rozehráli rohový kop po zemi kolem našeho velkého vápna na Baranka, jehož střela se od břevna odrazila za záda Kuby Hory. Ten sice dostal balón z brány ven, ale podle názoru sudích už přešel brankovou čáru, 4 : 2. V 79. minutě mohlo být ještě hůř, když hosté, po zbytečné ztrátě balónu, hromadně zaútočili na naše velké vápno a na konci akce byla střela volného Halašky na přední tyč, proti které Kuba Hora vytáhl parádní zákrok. Hosté si mohli odvézt bůra, když v 91. minutě Lukáš Hapal zaútočil do otevřené obrany hostů, přihrál do samostatného úniku Milanovi Olejníkovi, jehož první střelu z velkého vápna Buček vyrazil, balón se odrazil zpět k Milanovi a druhý pokus jeden z obránců hostů vykopl z brankové čáry patou. A protože ihned poté hlavní sudí zápas ukončil, ten skončil naším vítězstvím v poměru 4 : 2.

Roman Sedláček, trenér našeho mužstva, nám po zápase řekl: „Dnes náš tým ukázal tvář a svoje schopnosti. Před zápasem nám bylo jasné, že soupeř bude praktikovat otevřený a velmi rychlý fotbal. S tím se však hráči dokázali velmi dobře vyrovnat. Dnes naši hru zdobila zejména hra po stranách, agresivita v osobních soubojích a efektivita v zakončení. Žádný z našich hráčů dnes nezůstal za očekáváními a všichni zápas odpracovali. Určitě tak mohu být spokojen nejenom s výsledkem, ale i s předvedenou hrou.

Góly: 12. a 34. (pen.) J. Heidenreich, 24. a 49. Hapal – 27. Halaška, 60. Baranek. Rozhodčí: Cieslar – Bureš, Trigas. ŽK: Hapal, Bzirský – Buček, Sporysz. Diváci: 310.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich, Markovič, Kovář, Surzyn – Dokoupil (2. Pinkava), Fišara, Svoboda (65. Vokoun) – Bzirský (87. Olejník), Hapal, Bača. Trenér: Roman Sedláček
Sestava FC Odra Petřkovice: Buček – Sporysz, Hrdlička (46. Ptáček), Levčík, Baranek, Puškáč, Neumann (74. Burian), Staněk, Halaška, Kučera, Špavelko (58. Václavík). Trenér: Roman Hulva.

Odkaz na fotky ze zápasu (p. Zdeněk Diviš)

img_9720

FK Mohelnice – FC Odra Petřkovice, 9. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy, Mohelnice 1. 10. 2016

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *