Muži remizovali v Holici

1.HFK Olomouc – FK Mohelnice  0 : 0

Mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo ve venkovním zápase 8. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem 1.HFK Olomouc v poměru 0 : 0. V dalším kole MSFL naše mužstvo zavítalo na hřiště 1.HFK Olomouc, který před zápasem okupoval 11. místo tabulky s deseti body, naše mužstvo bylo třinácté díky vítězství 3 : 0 nad Třebíčí v minulém týdnu a mělo 8 bodů. Do základní sestavy se po trestu za červenou kartu vrátil Kuba Heidenreich, alespoň na lavičku usedl už i Milan Dokoupil. Tentokrát jsme se museli obejít bez pomoci Michala Kováře, který vedl svoje mužstvo v zápase v Petrovicích. Bylo příjemně teplé podzimní počasí, takřka ideální podmínky pro fotbal. Oběma týmům  šlo o  hodně a podle toho to taky na hřišti vypadalo. Oběma soupeřům nelze upřít snahu, zápas odbojovali, ale hrálo se prakticky bez vyložených šancí. Zápas byl od počátku plný hlavičkových a osobních soubojů ve středu hřiště, po kterých následoval dlouhý nákop za obranu, kde útočníci často míč nepodrželi. Jedno i druhé mužstvo také ztrácelo balon už po první nebo druhé přihrávce. A když už se někdo prokombinoval k šestnáctce, střela byla zblokovaná nebo sražená na roh. První střela zápasu tak přišla až ve 14. minutě. Domácí Buček rozehrál zprava rohový kop, míč se po hlavičkovém souboji odrazil na šestnáctku, ale Vychodilovi střela nesedla a mířil vysoko nad. Ve 21. minutě. po chybě Kuby Svobody u pravé lajny potáhl domácí hráč míč středem, ten se odrazil od Filipa Markoviče, který byl poté v souboji s dalším domácím hráčem ke Krejčímu, ale opět mířil vysoko a daleko nad. Ve 28. minutě házel Kuba Heidenreich v blízkosti šestnáctky domácích dlouhý aut, který domácí odhlavičkovali kousek za velké vápno přímo na volej Michala Surzyna, míč ale skončil v náručí brankáře Muchy. Potom se opět na hřišti nic zajímavého nedělo, a tak další možnost přišla ve 39. minutě. Martin Bzirský zahrával zleva z asi 22 metrů standartku, míč ale nikdo netečoval a skončil vedle vzdálenější tyče. Po výkopu brankáře Muchy vyhrál hlavičkový souboj Martin Bzirský, míč se dostal k Lukášovi Hapalovi, který předběhl Řeháka a zleva po zemi přihrával na Kubu Svobodu, před ním ale stačil Přikryl uklidit balon na roh. Za další minutu zahrával David Bača po faulu na Lukáše Hapala zprava standartku, míč doletěl do šestnáctky, kde ho ale domácí gólman vyboxoval na roh. Na konci poločasu hodil na půlce hřiště Krumpolc rychle aut, balon propadl k Vychodilovi, jeho  střela ale šla nad levou spojnici břevna a tyče. Poslední akci první půlky si připsalo naše mužstvo. Kuba Heidenreich zahrával asi 19 metrů od branky na ose hřiště přímý kop, minul ale levou tyč. To bylo z prvního poločasu vše. Skončil zaslouženě 0 : 0.

Druhý poločas byl podobný jako ten první. kdy kromě snad dvou situací se hrálo prakticky bez šancí. První se zrodila v 54. minutě. Martin Bzirský potáhl balon od levé lajny ke středu, ten se přes Honzu Fišaru dostal napravo ke Kubovi Svobodovi, který ještě přiťukl Michalovi Surzynovi, jehož centr na vzdálenější tyč vrátil do vápna hlavičkou Filip Markovič,  tam další  hlavičkou přihrál Lukáš Hapal Honzovi Fišarovi, ale ten už byl moc blízko brankáře Muchy a tak střelu u bližší tyče poslal vysoko nad. Za 3 minuty přišel důležitý moment zápasu. Buček chtěl  u pravé lajny přihrát Pyclíkovi, míč si ale na prsa zpracoval Michal Surzyn, při tom do něho šlapákem vletěl Pyclík, rozhodčí nepískal, k odraženému balonu, který skákal k hranici naší šestnáctky,  se o něco dříve dostal Martin Krejčí než Roman Kuba, který ho musel ve skluzu ze strany faulovat, jinak by šel domácí útočník sám na bránu. Protože to bylo zmaření vyložené šance, Roman uviděl červenou kartu a šel do sprch. Čekala nás tedy půlhodina v oslabení. Domácí jsme za tu dobu prakticky k ničemu nepustili. V 71. minutě přišel krásný fotbalový moment. Kuba Heidenreich se po rozehrané standartce za půlící čarou nádherně opřel do balonu a bombou z dobrých 35 – 40 metrů napálil břevno domácí branky! Poslední střelu v zápase si připsali 2 minuty před koncem domácí. Řehák přihrál do středu hřiště Pyclíkovi, který měl před sebou spoustu prostoru. ale jeho dalekonosná střela šla vysoko nad. Zápas tedy skončil zaslouženou remízou 0 : 0, i když jsme asi měli o něco blíže k vítězství a celkově jsme byli o trochu aktivnější. Připisujeme si tedy plusový bod do tabulky a můžeme se chystat na příští sobotu, kdy doma přivítáme nováčka soutěže Odru Petřkovice.

Roman Sedláček (Šumperský deník): „Musím kluky pochválit. Výborně se v deseti semkli a nakonec jsme byli blíže k výhře, protože jsme trefili břevno. Musím jim za to poděkovat. Na druhou stranu už to byla bohužel naše třetí červená karta na podzim… Nemáme disciplínu. To se nesmí stávat, protože to nás sráží. Ale semkli jsme se, nepustili Holici do ničeho, a tím pádem není hráčům co vytknout. My takto bojujeme všechny zápasy.
.

Rozhodčí: Popelák – Sedláček, Kubica Delegát: Volf ŽK: Řehák, Přikryl, Krumpolc – Bača, Surzyn ČK: 57. Kuba Počet diváků: 191
Sestava HFK Olomouc: Mucha – Krumpolc, Přikryl, Horka, Řehák – Pyclík, Bernard (82. Pezzotti), Vychodil (71. Marek), Bořil (54. Rýdel), Buček – Krejčí Trenér: Jiří Derco
Sestava FK Mohelnice: Hora – Fiala, Markovič, Kuba, Heidenreich – Surzyn, Bača, Svoboda (63. Vokoun), Fišara, Bzirský (76. Pinkava) – Hapal (90. Dokoupil) Trenér: Roman Sedláček

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *