Muži protrhli střeleckou smůlu a porazili Třebíč

FK Mohelnice – HFK Třebíč  3 : 0  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 7. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem HFK Třebíč v poměru 3 : 0. Po porážce v Kroměříži minulý týden nás na domácím trávníku čekal pátý celek tabulky z Třebíče. Naše mužstvo bylo na posledním místě s pěti body, takže situace nám velela bodovat. Pří více absencích, Honza Marák, Milan Olejník, Milan Dokoupil, kteří už pomalu začínají s opětovným tréninkem, Vlasta Knýř, Kuba Heidenreich za červenou kartu, byli na lavičce znovu přítomní dorostenci Martin Srdýnko a Martin Rozsypal. Mohli jsme se spolehnout i na výpomoc Michala Kováře, který dopoledne odkoučoval zápas svého týmu s Přerovem a přivítat staronovou posilu Michala Surzyna z olomoucké Sigmy. Před výkopem se nad stadionem spustil silný liják, který trval asi do 15. minuty a svým způsobem ovlivnil terén.

Hosté hned na konci první minuty měli nebezpečný brejk po pravé straně, ale přihrávku do šestnáctky stačila obrana zablokovat, naši hráči rychle otočili hru a David Bača potáhl míč nalevo, zakombinoval s Lukášem Hapalem, Michalem Surzynem a Michlem Kovářem, centr Davida zleva se odrazil na šestnáctku k Honzovi Fíšaroví, ten po kličce vystřelil, po dalším bloku se míč odrazil doprava k Michalovi Kovářovi, který prakticky poloprázdnou branku z úhlu vysoko přestřelil. V 5. minutě zahrávali hosté zleva roh, míč se snášel na vzdálenější šibenici, Kuba Hora ho rukavicí vyrazil mimo. Ve 13. minutě přišla první velká šance hostů. Filip Markovič prohrál souboj u pravé lajny s Karáskem, který ze strany postupoval na Kubu Horu, pokus o přehoz mu skoro vyšel. Kuba na balon stačil sáhnout a vytáhnout ho na břevno! Za 2 minuty se po autu hostů u naší pravé lajny dostal míč k Bognerovi, který u šestnáctky střelou kroutil míč k vzdálenější tyči, ale minul. První poločas byl relativně vyrovnaný, naše mužstvo možná častěji drželo míč. Hrálo se za těžkých podmínek, ale i tak se obě mužstva snažila hrát v celém zápase kombinačně. Ve 24. minutě zahrával Martin Bzirský zleva standartku, balon doletěl na zadní tyč k Romanovi Kubovi, který hlavičkou zamířil vedle. Za 2 minuty zakombinoval Michal Kovář, Jakub Svoboda a Martin Bzirský, který zleva vyhrál souboj jeden na jednoho, kdy se na šestnáctce kličkou uvolnil, ale střelou minul levou tyč. Ve 32. minutě házel Vlasta Fiala u pravé lajny u šestnáctky hostů aut na Kubu Svobodu, ten se s míčem otočil, poslal na vzdálenější tyč, ale Lukáš Hapal o kousek nedoskočil a Martim Bzirský na balon nohou nedosáhl. Ve 34. minutě přišla poslední zajímavá akce v první půlce. Hosté u pravé lajny faulovali Davida Baču, ten rozehrál standartku. Na bližší tyči se odpoutal Michal Kovář, ale hlavičkou trefil břevno, dorážku Romana Kuby ze šestnáctky chytil Soukup do rukavic. Poločas tedy skončil 0 : 0.

Druhá půle začala velkou šancí Třebíče. V 47. minutě se obránce Bagnon vydal na útočný výlet středem hřiště, kde dostal hodně prostoru, nahrál doprava na Bognera, jehož centrovaná přihrávka propadla na velké vápno k Heřmánkovi, Kuba Hora, ale jeho střelu vyrazil! Za 2 minuty jsme se dostali do vedení, kdy naši čtyřmi přihrávkami obehráli vápno hostů, Martin Bzirský přihrál Kubovi Svobodovi, který prostrčil mezi dvěma protihráči na Michala Surzyna, ten u brankové lajny vybojoval skluzem míč proti Bagnonovi pro Kubu Svobodu, ten se s míčem otočil a krásnou střelou do levé šibenice nedal Soukupovi šanci. Od tohoto momentu jsme byli na hřišti určitě lepším mužstvem a hosty do ničeho nepouštěli. V 54. minutě Kuba Svoboda vystihl špatnou přihrávku hostů, nahrál doleva na Martina Bzirského, který si šteloval míč na šestnáctce, ale střela se mu nepovedla, a tak ji Soukup v pohodě sebral rukavicemi. Za minutu jsme se radovali podruhé. Po faulu na Honzu Fišaru David Bača rozehrál zprava standartku, v pokutovém území si výborně naběhl právě Honza Fišara, na kterého hosté zapomněli a hlavou zvýšil. V 57. minutě Michal Surzyn vhodil aut v blízkosti šestnáctky hostů u levé lajny na Honzu Fišaru, ten mu míč vrátil a  Michalův centr Martin Bzirský hlavou pořádně netrefil. V 62. minutě jsme přidali třetí gól. Michal Kovář přenesl hru nalevo na Martina Bzirského, míč se po odrazu dostal k Davidu Bačovi, který vběhl mezi Bagnona a Komínka, který ho skluzem fauloval, dostal žlutou kartu a byla z toho penalta. Tu zkušeně proměnil Vlasta Fiala. Od nějaké 70. minuty jsme se soustředili na udržení výsledku, ale nepodrželi jsme balon, zatáhli jsme se a hosté nás začali kombinací i rychlostí přehrávat a během 5 minut si vytvořili tři velké šance. V 71. minutě Bagnon sebral hlavičkou nákop ze standartky od Michala Surzyna, ta se dostala ke Komínkovi, který poslal přihrávku mezi Romana Kubu a Michal Surzyna, kteří byli daleko od sebe, na Bognera, ten ale sám před naším gólmanem selhal, Kuba míč vyrazil, Dorážka Komínka šla mimo! Za minutu vznikla v naší záloze obrovská díra, čehož využil Heřmánek, poslal přihrávku opět mezi naše beky na aktivního Bognara, ten se zase ocitl sám před Kubou Horou, ten mu šel pod nohy, Bogner ho přehodil, ale těsně minul pravou tyč! A v 75. minutě po vhazování hostů propadl míč k Heřmánkovi, který za šestnáctkou vystřelil a míč se snesl na břevno. Za 5 minut tedy mohlo být vyrovnáno, ale naši díky gólmanovi, nemohoucnosti soupeře a brankové konstrukci, tyto šance přežili. Poslední zajímavou možnost si hosté vypracovali 2 minuty před koncem, kdy po centru Bendy zprava hlavičkoval Bogner v pokutovém území vedle levé tyče. Zápas tedy skončil naším vítězstvím 3 : 0, kdy po relativně vyrovnaném prvním poločase jsme hosty v prvních 25 minutách druhé půle přehráli, a do tohoto času jsme dali všechny tři góly. Musíme však uznat, že hosté měli ve druhé půlce čtyři velké šance a mohla z toho být klidně remíza. Naštěstí se tak nestalo a bereme tři důležité body do tabulky, které nás odlepily ode dna. Příští sobotu nás čeká zápas o 6 bodů, v derby s 1.HFK Olomouc.

Roman Sedláček, trenér našeho mužstva, po zápase Šumperskému deníku řekl: „Do přestávky to bylo herně vyrovnané, takový bojovný zápas na těžkém terénu, hrálo se nahoru dolů. Před nástupem do druhé části jsem kluky v kabině nabádal k tomu, abychom hráli důrazněji do koncovky, což se nám docela dařilo a díky tomu jsme nakonec soupeře přetlačili. Už jsme to vítězství potřebovali jako sůl. Doufám, že klukům tento výsledek zase dodá sebevědomí, dnes můžeme být maximálně spokojení, vyhráli jsme zaslouženě. Ale teď samozřejmě bude potřeba navázat na tento dílčí úspěch také na hřišti soupeře.

Góly: 49. Svoboda, 55. Fišara, 62. Fiala z pen. Rozhodčí: Bernatík – Ogrodník, Poláček ŽK: Surzyn, Markovič – Bagnon, Komínek Počet díváků: 210
Sestava FK Mohelnice: Hora – Fiala, Kuba, Markovič, Surzyn – Svoboda (85. Srdýnko), Kovář, Fišara (73. Pinkava), Bača, Bzirský (79. Vokoun) – Hapal. Trenér: Roman Sedláček
Sestava HFK Třebíč: Soukup – Bagnon (82. Peručica), Rychetník, Chalupa, Benda, Dočekal, Bogner, Ošmera (73. Novotný), Heřmánek, Komínek, Karásek (59. Ngako). Trenér: Richard Zeman

Odkaz na video ze zápasu (p. Zdeněk Diviš)

FK Mohelnice – HFK Třebíč, 7. kolo Moravskoslezské fotbalové ligy, Mohelnice 17. 9. 2016

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *