Béčko doma těsně podlehlo Jeseníku

FK Mohelnice B – FK Jeseník  2 : 3  (0 : 3)

B-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 28. kola Olomouckého krajského přeboru s týmem FK Jeseník v poměru 2 : 3. Ten si dnešním výsledkem zajistil postup do Moravskoslezské divize. O dnešním zápase bychom mohli říct, že byl z našeho pohledu jako na houpačce. Prvních 35 minut proti favorizovanému soupeři náš tým držel krok. Potom následovala doslova hororová desetiminutovka, kdy jsme dostali tři góly, z nichž dva jsme soupeři doslova věnovali, a tak se šlo do kabin za stavu 0 : 3. Ve druhém poločase naši kluci ale výborně zabojovali, stáhli rozdíl ve skóre na jeden gól a dokonce sahali po bodu. To se nakonec nepovedlo. Za výraznou zmínku stojí i to, že vzhledem k absenci a zdravotním problémům více hráčů našich mužských týmů, nastoupilo do zápasu hned několik našich dorostenců, pro které se jednalo o premiéru v mužském fotbalu. Jedná se o Oldu Dočekala a Petra Čanka, kteří se tak připojili k Davidu Schönovi, který už za sebou první zkušenosti ze zápasu v Kralicích minulý týden má. Kluci se rozhodně, společně s dalšími mladými hráči, předvedli ve velmi dobrém světle. V průběhu zápasu samotného se toho až tak moc prvních 25 minut nedělo. Spíše se běhalo ve vyrovnaném tempu a bojovalo na obou stranách od šestnáctky po šestnáctku. V 25. minutě se do první velké šance dostali hosté, když Kysela nacentroval na naše malé vápno, kam si zaběhl Plhák, který ale v zakončení přestřelil bránu. V 30. minutě jsme se dostali do šance i my, když ve velkém vápně hostů zabojoval o balón Libor Havlíček, k němu se potom dostal Radek Marák, který vystřelil na bránu, ale brankář hostů Pastucha jeho pokus chytil. V 32. minutě pronikl k velkému vápnu Woitek, který vystřelil na naši bránu, ale Marek Kamisch jeho pokus vytáhl. V 37. minutě se ale hosté již dočkali, když naši obránci zůstali viset ve středu hrací plochy, čehož využil Kysela, který nahrál do volného prostoru na Navrátila, který Marka Kamische přesnou střelou překonal, 0 : 1. V 41. minutě naši hráči nechali na velkém vápně prostor Vavračovi, ten se s balónem otočil, nastřelil jej do chumlu před naším velkým vápnem, kde se k odraženému balónu dostal Navrátil, který měl jednoduchou práci se zasunutím balónu do brány, 0 : 2. V 43. minutě se zdálo dílo zkázy dokonáno, když Plhák prodloužil směrem k našemu velkému vápnu balón, který měl na dlouhou nohu, proti balónu vyběhl Marek Kamisch, který při pokusu o výkop trefil Tomáše Najmana, balón se odrazil přímo na nohu Navrátila, který přesným zakončením završil hattrick.

Jak už bylo řečeno, naši to po přestávce rozhodně nezabalili a snažili se s výsledkem něco udělat, čehož důkazem byl rychlejší pohyb a větší důraz v osobních soubojích. To se vyplatilo v 56. minutě, kdy Honza Marák vybojoval balón před velkým vápnem hostů, posunul jej na stranu na nabíhajícího Milana Olejníka, ten dal pod sebe na velké vápno a dorážka Radka Maráka šla hezky pod břevno, 1 : 3. V 61. minutě mohlo být hotovo, když k průniku do našeho velkého vápna nasadil Woitek, který se snažil obejít Marka Kamische, ten ho ale včasným výběhem vytlačil z ideálního úhlu, tak nahrál do druhé vlny na Hanzlíka, který ale trefil jednoho z našich hráčů ve velkém vápnu. V 64. minutě dostal přesně načasovanou přihrávku za naši obranu Plhák, který v přímém souboji s Markem Kamischem neuspěl. V 72. minutě na druhé straně střelou prověřil Pastuchu Milan Olejník. V dalších minutách následoval náš stupňující se tlak. Ten vyvrcholil v 75. minutě, kdy se naši hráči i přes dva fauly hostů a ponechané výhody probili až k velkému vápnu, kde byl poslán k zemi Libor Havlíček. Výsledkem bylo nařízení přímého kopu, ke kterému se postavil Milan Strnad. Na jeho přesně mířenou střelu do šibenice si sice Pastucha sáhl, ale nic to nebylo platné, 2 : 3. I v dalších minutách náš tým na soupeře, s cílem získat alespoň bodík, tlačil. V 89. minutě se to mohlo povést, když přihrávka Oldy Dočekala prošla do velkého vápna hostů, kde k zakončení Jirkovi Rouskovi chyběl krok. A když se potom už nic zajímavého nestalo, skončil zápas naší porážkou v poměru 2 : 3. Po skončení zápasu se konal potlesk všech diváků. Fanoušci hostů tak pogratulovali svým hráčům k postupu a naši fanoušci tak pochválili naše hráče za velmi dobrý výkon ve druhém poločase.

Michal Kovář, trenér B-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnes samozřejmě nemůžu být spokojený s celkovým výsledkem, když jsme nezískali ani bod. Ale rozhodně jsem rád, že se nepotvrdily předpovědi o tom, že dnes s mladým týmem proti silnému a favorizovanému soupeři jasně a vysoko prohrajeme. Všech 7 mladých hráčů, kteří do zápasu nastoupili, předvedlo výkony na hranici svých nejlepších možností a schopností. Co se týče průběhu, prvních 30 minut jsme dnes se svým soupeřem drželi krok, potom přišel náš desetiminutový výpadek a chyby, které zkušený soupeř okamžitě třemi góly potrestal. O přestávce jsme si řekli, že je nutné hrát po celý druhý poločas pozorně, a to se povedlo. Soupeř, kterému by spíše vyhovovala otevřená hra, se s naším houževnatým výkonem a zajištěnou obranou ve druhém poločase velmi těžko vyrovnával, a my jsme tak nakonec sahali i po bodu. To nakonec sice nevyšlo, ale i přesto jsem potěšený námi předvedeným výkonem ve druhé půlce a také je cenné, že naši mladí mohli získat zkušenosti.“

Góly: 56. Marák R, 75. Strnad – 37., 41. a 43. Navrátil
Sestava FK Mohelnice B: Kamisch – Strnad, Horák, Najman, Heidenreich A. – Havlíček (83. Čank), Marák J. (88. Dočekal), Svoboda, Schön (46. Rousek) – Marák R., Olejník. Trenér: Michal Kovář.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *