Áčko zvítězilo s Valašským Meziříčím

FK Mohelnice – TJ Valašské Meziříčí  4 : 1  (1 : 0) 

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v dalším domácím přípravném zápase s týmem TJ Valašské Meziříčí v poměru 4 : 1. A dnes můžeme jistě říct, že pouze 4 : 1, protože náš tým měl počet gólových šancí na čtyři zápasy. Hned na počátku zápasu náš tým orazítkoval břevno brány hostů. Za malou chvíli poté Filip Žák vyslal přesnou přihrávkou do útoku Lukáše Hapala, ale jeho střela z dobré pozice ve velkém vápně šla nad bránu. Prvního gólu jsme se dočkali v 26. minutě, když Kuba Kotůlek pronikl ze strany do velkého vápna, přihrál Filipovi Žákovi, ten posunul balón Lukášovi Hapalovi, který jej přesnou střelou uklidil do brány, 1 : 0. O chvíli později se opět Lukáš objevil sám před bránou hostů, ale tentokrát nedal.

I druhý poločas se nesl ve znamení našich velkých a z většiny neproměněných velkých šancí. Hned na jeho počátku Filip Žák přihrál přesně za obranu hostů na malé vápno Lukáši Hapalovi, který ale nedokázal zakončit. Potom se Lukášovi podařilo zpracovat na velkém vápně pas letící vzduchem, otevřel se mu prostor k zakončení, ale jeho střela z velkého vápna šla vysoko nad. Zahrozil i Ondra Seibert, který vyslal centr do velkého vápna na Lukáše Hapala, ten přihrál na zadní tyč na Kubu Kotůlka, ale ten balón nestihl tak, aby zakončil do brány. Hosté se dostali do šance až po 60 minutách hry, když centr ze strany od svého spoluhráče jeden z hráčů hostů svojí hlavou umístil mimo naši bránu. Naši se podruhé prosadili až v 67. minutě, když Ondra Seibert napálil balón do spojnice a odražený balón potom Filip Žák z malého vápna hlavou umístil do brány, 2 : 0. Potom obranu hostů ve velkém vápně společnými silami roztočili Martin Vokoun a Kuba Kotůlek, balón se odrazil k Honzovi Fišarovi, který jej z první napálil na přední tyč, ale brankář hostů dokázal vytáhnout výborný zákrok. I Filip Žák později napálil balón z voleje nad bránu hostů. Nechytl se ani centr Tomáše Najmana ze strany do skrumáže před bránou. V 80. minutě už to ale vyšlo, když Kuba Kotůlek uklidil střelou z velkého vápna balón po centru Ondry Seiberta. V 85. minutě obránci hostů ve velkém vápně zbytečně ztratili balón, šance se chopil Lukáš Hapal, který ji střelou zblízka proměnil, 4 : 0. Před koncem zápasu se ve velkým šancích ještě objevili Filip Žák, který nevyužil přesnou přihrávku od Martina Vokouna a samotný Martin, který ve velkém vápnu odhlavičkoval balón po centru Lukáše Hapala nad bránu hostů. Těm patřil samotný konec zápasu, kterým se podařilo skórovat v 89. minutě, když ještě předtím Petr Večeř zvládl souboj jeden na jednoho. A tak zápas skončil naším vítězstvím v poměru 4 : 1.

Sestava FK Mohelnice: Hora (46. Večeř) – Heidenreich A. (72. Najman), Krejčí T. (46. Pinkava), Kuba, Seibert – Fišara, Weinlich, Kotůlek J. – Vokoun, Žák, Hapal

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnes se nám moc nedařilo v koncovce. Šancí jsme měli tak na tři zápasy a už první poločas mohl skončit výrazným výsledkovým rozdílem. Také naše hra byla místy kostrbatá. Ale na druhou stranu musím ocenit nasazení hráčů, kteří zápas odpracovali do poslední minuty. Pozitivní je skutečnost, že se nám ani dnes nikdo proti houževnatému soupeři nezranil. Každopádně máme do dalšího průběhu přípravy co zlepšovat.“

Odkaz na fotky ze zápasu (made by Bedřa)

SAM_8076

FK Mohelnice – TJ Valašské Meziříčí, přípravný zápas, Mohelnice 27. 2. 2016

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *