Áčko remizovalo s Olympií Hradec Králové

FK Mohelnice – FC Olympia Hradec Králové  1 : 1  (0 : 0) 

A mužstvo našeho FK Mohelnice remizovalo v dalším domácím přípravném zápase s týmem FC Olympia Hradec Králové 1 : 1. Do zápasu nenastoupil zraněný Michal Kovář, který v minulém zápase utrpěl zlomeninu kůstky v ruce. Zápas začal aktivním výkonem našeho týmu, který ústil v zajímavé šance. Michael Weinlich vypálil z průniku do velkého vápna nad bránu. Po centru Honzy Fišary Michael už trefil bránu, ale brankář hostů ho vychytal. Do boční sítě potom z velkého vápna vystřelil David Bača. Gólovku si náš tým vypracoval po tom, co šel Lukáš Hapal do pressingu, odražený balón ze druhé vlny získal Filip Žák, který sice brankáře hostů přehodil, ale jeden z obránců na poslední chvíli balón vyhlavičkoval. Hosté se dostali do šance až po půl hodině hry, kdy se naši zadáci nedohodli, ale nabíhající hráč hostů naštěstí této chyby nevyužil. Potom Michael Weinlich získal před velkým vápnem odražený balón, přihrál jej na Ondru Kopu, který jej navedl do velkého vápna Lukáši Hapalovi, který vystřelil nad bránu. To bylo z prvního poločasu všechno.

Ten druhý otevřela střela jednoho z hráčů hostů, který po zemi namířil na přední tyč, ale bránu netrefil. Naši si o chvíli později vypracovali další gólovku, když Kuba Heidenreich posadil centr na hlavu Filipa Žáka, který orazítkoval tyč brány hostů. Naši se přeci jen dočkali v 77. minutě, když Kuba Heidenreich ideálně rozehrál rohový kop, na balón si naběhl Honza Fišara, který zakončil hlavou, 1 : 0. Náš tým měl ještě jednu velikou šanci, když Kuba Heidenreich rozehrál standardku, do balónu šel hlavou Filip Žák, který opět orazítkoval tyč brány hostů, tentokrát tu zadní. Hostům se podařilo srovnat těsně před koncem zápasu v 88. minutě, když se jednomu z hráčů hostů vydařila střela na naši bránu, 1 : 1. A protože se potom již nic zajímavého nestalo, skončil zápas remízou v poměru 1 : 1.

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnes jsme odehráli zápas proti velmi kvalitnímu soupeři, kterého jsme přehráli, což se mohlo projevit i konečném stavu zápasu nebýt dvou nastřelených tyček. Neměli jsme dnes prostě štěstí. S výkonem týmu jsem dnes velmi spokojen. Hráči přistoupili k zápasu aktivně, hráli s odpovídajícím nasazením a dařily se nám i taktické věci, na kterých bychom chtěli stavět. Podstatné je také to, že se nám v zápase nikdo nezranil, a můžeme tak v plné síle pokračovat v přípravě.“

Sestava FK Mohelnice: Hora (Kamisch, Večeř) – Heidenreich, Kuba (Krejčí T.), Pinkava, Seibert (Najman) – Bača (Kotůlek M.), Fišara, Weinlich (Kotůlek J.), Kovář – Kopa (Vokoun), Hapal, Žák

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *