Muži těsně prohráli s Velkými Losinami

FK Mohelnice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny  1 : 2  (1 : 2) 

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v dalším domácím přípravném zápase s týmem TJ Sokol Lázně Velké Losiny v poměru 1 : 2. Do zápasu naše mužstvo nastoupilo bez několika hráčů, kteří se pravidelně objevovali v základní sestavě, a tak dostali šanci zejména naši mladí. V zápase utrpěl drobné, i když krvavé, zranění na hlavě Ondra Seibert, který tak musel už v 17. minutě jít ze hry ven. První šanci si vytvořil náš tým, když Martin Kotůlek prostrčil balón do velkého vápna na Ondru Kopu, ten ale vypálil nad bránu hostů. Ti se dostali do vedení hned vzápětí v 5. minutě, když vyslali nákop k naší zadní tyči, kde si jeden z jejich hráčů zpracoval balón, přihrál k malému vápnu a jeho spoluhráč napálil balón do brány, 0 : 1. Potom Martin Kotůlek před velkým vápnem vymotal před velkým vápnem dva protihráče, a tak šel k zemi. K nařízenému přímému kopu se postavil Michael Weinlich, jehož přesnou střelu na přední tyč brankář hostů vytěsnil. Našim se podařilo srovnat v 19. minutě, když jeden z hráčů hostů ztečoval střelu Michala Kováře do vlastní brány, 1 : 1. Tento stav však vydržel jen do 21. minuty, když se našemu soupeři přímočaře opět podařilo dát balón do našeho velkého vápna a z odraženého balónu se jednomu z jejich hráčů podařilo přesnou střelou prosadit, 1 : 2. V 31. minutě mohlo být ještě hůř, když Tomáš Krejčí podržel jednoho z útočníků hostů v našem velkém vápně, ten padl na zem a pískala se penalta. Samotný faulovaný se postavil k exekuci, ale střelou doprostřed brány si na Kubu Horu, který ho skvělým zákrokem pravou rukou vychytal, nepřišel. To bylo z prvního poločasu všechno.

Po přestávce náš tým přeci jen začal hrát přímočařeji, důrazněji, rychleji a dostával se do zajímavých šancí. Tu první si vypracoval Tomáš Krejčí, který po závaru z rohového kopu střelou z velkého vápna jen těsně minul zadní tyč. O chvíli později si jeden ze zadáků hostů málem srazil do brány slabou střelu Honzy Maráka z hranice velkého vápna. Potom třemi prudkými střelami prověřili brankáře hostů Ondra Kopa a Honza Marák. Hosté se do šance za celý druhý poločas dostali jenom jednou, když jejich kontr zastavil až na velkém vápně včasným a důrazným výběhem proti balónu Marek Kamisch. Poslední šanci na vyrovnání jsme měli v 81. minutě, když po rohovém kopu Vlastou Knýřem jeden z našich hráčů hlavou orazítkoval přední tyč. A protože se potom již nic zajímavého nestalo, skončil zápas naší porážkou v poměru 1 : 2.

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnešek jsme pojali trochu jinak než obvykle. Hráči, kteří se objevovali v našem základu a na které chceme spoléhat i na jaře, ráno podstoupili trénink. Šanci tak dostali mladí hráči a také jsme chtěli vidět další hráče na konkrétních postech. Tím se nám ukázaly určité věci. Mohu říct, že jsem spokojen s nasazením týmu zejména v druhém poločase i přes to, že v naší hře občas chyběla myšlenka. V prvním poločase se nám nedařilo, co se týče průniků po stranách a přihrávek za obranu. Ve druhém poločase už to bylo lepší. Ale o výsledku dnešní zápas nebyl. Chtěli jsme zkusit určité věci, a zápas tak splnil svůj účel.

Sestava FK Mohelnice: Hora (46. Kamisch) – Najman, Krejčí T., Fiala, Seibert (17. Knýř) – Weinlich (46. Marák J.), Kotůlek M. (46. Svoboda), Kovář – Kotůlek J., Kopa, Vokoun

Odkaz na fotky ze zápasu (made by Bedřa)

SAM_7897

FK Mohelnice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny, přípravný zápas, Mohelnice 13. 2. 2016

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *