První přípravné zápasy áčka a béčka

SK Sigma Olomouc U19 – FK Mohelnice  4 : 0  (1 : 0) 

A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v prvním venkovním přípravném zápase s týmem SK Sigma Olomouc U19 v poměru 0 : 4. A není se co divit, protože naši hráči nastoupili do zápasu po ranním velmi náročném tréninku. Svižnější a odpočatý tým domácích převzal na počátku zápasu iniciativu, když dva z jeho hráčů vyslali na naši bránu střelecké pokusy. Jeden šel nad bránu a druhý vedle tyče.  Naši si vypracovali později gólovku, když dal David Bača z prostoru před šestnáctkou balón po zemi Filipovi Žákovi, ten přihrál před bránu, kam šel do skluzu Lukáš Hapal, ale do zakončení se nedostal. Domácí se dostali do vedení po faulu Romana Kuby ve velkém vápnu, kdy nařízenou penaltu proměnil Voleský, 1 : 0. Do zajímavé šance se po centru Martina Kotůlka dostal David Bača, který ale hlavou netrefil bránu. O malou chvíli později na druhé straně hasil útok domácích na druhé straně skluzem, kterým šel do přesné přihrávky po zemi za obranu, Kuba Heidenreich.

Domácí se dostali do rozhodujícího vedení v 56. minutě, kdy rozehrávali standardku, odražený balón se dostal na nohu Látalovi, který jej přesnou a prudkou střelou uklidil k zadní tyči. Naši mohli korigovat, když si na centr ze standardky nejvýše vyskočil Roman Kuba, jehož hlavička jen těsně minula zadní tyč. Potom se průběh hry definitivně přiklonil na stranu domácích. Protože toho naši měli v nohách už dost a dost, domácí začali náš tým jasně přehrávat. V 81. minutě domácí přenesli hru do našeho velkého vápna, odkud se přesnou střelou prosadil Schlimbach, 3 : 0. Ten se trefil i v 86. minutě, kdy ho jeho spoluhráči kombinací před naším velkým vápnem dostali do šance jeden na jednoho a našeho brankáře překonal naposledy, 4 : 0. Tímto výsledkem zápas také skončil.

Roman Sedláček, trenér A-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnešní zápas nebyl o výsledku, ale o schopnosti našich hráčů popasovat se s fyzickou zátěží. Dnešním dnem jsme ukončili první fázi zimní přípravy, která byla zejména o zvyšování fyzické kondice. Tato část splnila naše očekávání a my se i v dalším období budeme intenzivně připravovat na jarní část sezóny.“

Sestava FK Mohelnice: Večeř (Hora) – Heidenreich J., Fiala, Kuba, Najman – Žák (Fišara), Kotůlek M., Weinlich – Bača (Kotůlek J.), Hapal (Šmíd), Vokoun (Kopa).

FK Mohelnice B – 1.HFK Olomouc  4 : 2  (2 : 2) 

B-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v prvním domácím přípravném zápase s B-mužstvem 1.HFK Olomouc v poměru 4 : 2. Velmi zajímavý zápas odehraný za špatného mlhavého počasí přinesl hned šest gólů. Naši začali mnohem lépe, když v prvních 25 minutách přesné přihrávky Jirky Krejčího ze strany před bránu nejdříve využil Kuba Svoboda a Ondra Klimeš a naši tak vedli 2 : 0. Hostům se povedlo následně během dvou minut srovnat. Před gólem na 2 : 1 přišla ztráta balónu, hned poté centr na naše velké vápno a přesná dorážka a hned potom další propad útok po lajně, přihrávka do našeho velkého vápna a další přesná dorážka, 2 : 2. Ve druhém poločase náš tým předvedl mnohem lepší výkon a nakonec zaslouženě vyhrál. Nejdříve se dostal do úniku Honza Rabenseifer, v rámci nechtěné finty fň za sebou nechal balón, ale pohotově se pro něj vrátil, přihrál jej rozběhnutému Honzovi Marákovi, který obešel brankáře hostů a dal k zadní tyči na 3 : 2. Náš poslední gól padl doslova v poslední minutě, kdy si dlouhý centr za obranu převzal Michal Zbořil, který využil nedohody brankáře hostů a obránce a balón umístil do sítě, 4 : 2. Tímto výsledkem zápas také skončil.

Jiří Rousek ml., asistent trenéra B-mužstva, nám po zápase řekl: „S výsledkem dnešního zápasu jsme samozřejmě spokojení, ale není z něj možné nic vyvodit. Budou následovat další zápasy. Výsledek je dnes odpovídající průběhu hry, kdy jsme se v prvním poločase trochu hledali, ale v tom druhém už to bylo herně lepší.“

Úvodní sestava FK Mohelnice B: Kamisch – Strnad, Knýř, Pinkava, Heidenreich A. – Krejčí, Marák, Kovář, Svoboda – Klimeš, Rabenseifer. Do zápasu dále nastoupili: Horák, Plný, Zbořil.

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *