Napsali o nás: Dlouho nikdo nevěděl, jakou soutěž budeme hrát

Místopředseda FK Mohelnice: Dlouho nikdo nevěděl, jakou soutěž budeme hrát

Mohelnice – Největší otazníky jsou zodpovězeny. Nově zvolené vedení mohelnického fotbalu si rozdělilo funkce a stanovilo směr, jakým klub půjde. A hlavně rozhodlo o zařazení mužského týmu do krajského přeboru. Přihlášku už stvrdil i krajský svaz. „Teď je prioritou složení kádru pro novou sezonu, už na tom pracujeme,“ prozradil místopředseda FK Mohelnice Petr Večeř.

Situace kolem mohelnického fotbalu byla poslední dobou nepřehledná. Takže jak to je, budete hrát v příští sezoně krajský přebor?

Ano, v pondělí o tom rozhodl Olomoucký krajský fotbalový svaz, který krajský přebor rozšířil ze čtrnácti na šestnáct týmů. Kdyby k tomu nedošlo, neměli jsme jasno, jak bychom situaci řešili. K odehrání důstojné role v divizi bychom zřejmě neměli ani potřebné finance ani hráčský kádr. Na druhou stranu, pokud by Mohelnice divizi nepřihlásila, tak bylo možné, že by nás zařadili až do okresního přeboru. Do takového rizika jsme se neodvážili jít. Ve stejné pozici byl i Jeseník. Jsme velmi rádi, že svaz nakonec přistoupil k rozšíření.

Kdy vlastně došlo k rozhodnutí, že nechcete setrvat v MSFL ani v případě jejího udržení po sportovní stránce?

Myslím, že vzhledem ke sledu událostí, které se v klubu děly, to bylo zřejmé už od zimní přípravy.

Zašly problémy tak daleko, že hrozil úplný kolec mužského fotbalu v Mohelnici?

Domnívám se, že tato varianta nebyla reálná, neboť v Mohelnici a jejím okolí se určitě najdou lidé, kterým není osud klubu lhostejný. Otázkou bylo, kdo bude mít zájem ucházet se přímo o funkce ve výkonném výboru. Teď každopádně začínáme s čistým štítem a jsme zajištěni i po finanční stránce.

Na jaře jste sbírali jednu prohru za druhou. Jak velký vliv měla situace v klubu na psychiku hráčů?

Jelikož jsem atmosféru týmu pocítil přímo jako jeho člen, tak musím říct, že nálada byla velmi špatná. Ne snad ani proto, že jsme neustále prohrávali. Myslím, že naše výkony v mnoha zápasech, zejména ze začátku jarní části, nebyly vůbec špatné. Ale výsledkově se úvod nevydařil a přidala se i marodka. V součtu s dalšími okolnostmi jsme už po zápase s HFK Olomouc vyhlíželi pouze konec sezóny.

Mohelnice byla nařčena z manipulace výsledků zápasů, i proto odstoupilo dosavadní vedení. Podařilo se vám jméno očistit, nebo je kauza sázení na zápasy stále v řešení?

Popravdě nemám žádné nové informace, jak se tahle záležitost vyvíjí. Mohu jen říct, že my jako nové vedení se od kauzy zásadně distancujeme. A nejen jako vedení, ale i jako dva hráči loňského kádru, kterými jsme byli já a Roman Kuba.

Budete se po neúspěšné spolupráci s čínskou společností Football Investment Limited chtít domluvit s jinými partnery, kteří by spojili jméno s mohelnickým fotbalem?

Ano, kromě stávajících sponzorů chceme samozřejmě oslovit i nové, ale jsme si dobře vědomi, že peníze se v dnešní době shání těžko, ať už se to týká čehokoliv.

Na postu hlavního trenéra skončil Jaroslav Rolinek, dal přednost angažmá v konkurenčním Zábřehu. Kdo převezme jeho místo?

Rozhodli jsme se, že po odchodu pana Rolinka bude trénovat právě Roman Kuba. Ten se navíc stane i sportovním manažerem a celkově dostane v mohelnickém fotbalu velkou roli.

Jaké jsou teď hlavní cíle mohelnického fotbalu, máte dlouhodobější vizi?

V tuto chvíli je pro nás zásadní stabilizace klubu a práce s mládeží. Stabilizace klubu zřejmě nebude téma pouze nadcházející sezóny, ale možná i několika dalších. Teď je nicméně opravdu těžké předvídat další vývoj. Samozřejmě platí to, že chceme dosahovat co nejlepších sportovních výsledků.

Jak bude vypadat mohelnický kádr v krajském přeboru?

Kostru týmu utvoří místní hráči, kteří nastupovali zejména v závěru sezony v MSFL. Ti budou doplněni o další borce, jež jsou stále kmenovými hráči FK Mohelnice a vrátí se do klubu po dočasném přestupu. Příležitost dostanou i dorostenci. Ohledně jednání s posilami pro nás byla situace komplikovaná, pro potenciální nováčky nepřehledná. Do pondělí totiž nikdo nevěděl, jakou soutěž budeme vlastně hrát. Nicméně složení kádru pro novou sezónu je nyní jednou z hlavních priorit, na které jsme začali ihned pracovat.

Času do startu příštího ročníku zase tolik není, znáte už program přípravných zápasů před sezonou?

Také program přípravy jsme začali intenzivně řešit až od pondělí, ale představu o přípravě samozřejmě máme. V jednání je například utkání se Zábřehem anebo turnaj v Lošticích.

Odkaz na článek
Zdroj: Šumperský deník, p. Martin Schwarz, 28. 6. 2018