Béčko v pohodě porazilo nebezpečný Písařov 5 : 1

FK Mohelnice B – TJ Tatran Písařov  5 : 1  (3 : 1)

Naše B-mužstvo sehrálo dnes odpoledne zápas 10. kola III. třídy okresu Šumperk, ve kterém hostilo tým Písařova. Náš tým byl před zápasem na druhém místě tabulky se 20 body, o dva body za Rovenskem, hosté byli sedmí se 16 body. Kluci chtěli odčinit minulou porážku s Rudou nad Moravou, a to se jim také, i přes festival zahozených šancí podařilo. Nakonec si připsali do tabulky tři body po výhře 5 : 1. Hrálo se na umělé trávě za proměnlivého počasí. Do zápasu zasáhli i hráči áčka, kteří dopoledne hráli zápas v Uničově, a to Roman Kuba, Marek Šichor a ve druhém poločase Kuba Svoboda. Zápas začal podle očekávaného scénáře, hosté mysleli především na obranu, hráli z hlubokého obranného bloku. A tak našim hráčům nezbývalo nic jiného, než trpělivě kombinovat a obléhat šestnáctku soupeře. První velká šance přišla v 9. minutě, kdy Martin Srdýnko utekl po levé straně, dal pod sebe na Petra Čanka, jeho střelu hosté zblokovali, míč se po souboji Zhejiana se dvěma hráči dostal k Romanovi Kubovi, který krásnou křížnou střelou z první z hranice velkého vápna málem rozpůlil pravou tyč Haasovy branky. Ve 14. minutě Roman Kuba rozjel další výpad, nahrál Petrovi Čankovi, ten mu pod sebe vrátil a Roman zase orazítkoval pravou tyč! V následující minutě Petr Čank krásně přenesl hru na pravou stranu na Vojtu Zemana, ten centrem na vzdálenější tyč našel Romana Kubu, který z první vrátil hlavičkou na Zhejiana, ale ten ve vyložené šanci trestuhodně minul. Ve 20. minutě Kamil Šváb vyslal přihrávkou po zemi do úniku po levé straně Martina Srdýnka, ten se s balonem dostal až do malého vápna, ale byl už z úhlu a nastřelil pouze Haasovy nohy. Ve 22. minutě střílel Martin nad. Minutu nato svedl Marek Šichor na hranici šestnáctky souboj s několika hráči Písařova, ale míč udržel, přiťukl proti noze Martinovi Pagáčoví, ale střela skončila vedle levé tyče. 25. minuta – Roman Kuba vyvezl balon středem hřiště přihrál doprava na Vojtu Zemana, ten mu hned vrátil pod sebe na hranici velkého čtverce, ale Roman křížnou střelou netrefil. Ve 28. minutě už to ale konečně vyšlo. Martin Srdýnko zase potáhl míč po levé straně, jeho centr nikoho nenašel a hosté ho odvrátili na kraj šestnáctky. Akce ale pokračovala, míče se zmocnil Roman Kuba, na pravé straně pokutového území lehce obešel obránce a naservíroval balon Martinovi Pagáčovi před poloprázdnou bránu – 1 : 0. Ve 34. minutě skončila střela Martina Pagáče pouze v rukavicích hostujícího gólmana. Ve 36. minutě přišla fotbalová lahůdka. Martin Pagáč s Kamilem Švábem rozehráli na krátko roh z pravé strany. Kamil si míč vyvezl až k šestnáctce a nádhernou křížnou střelou vymetl levou šibenici! Haas byl bez šance. – 2 : 0. Dvě minuty na to ale přišlo z ničeho nic snížení – Radek Vašata neodpálil balon u naší šestnáctky, míč se dostal doleva k Vicenecovi, který nechytatelnou křížnou přízemní střelou, trefil na milimetr přesně. Míč se totiž odrazil od obou tyčí. Míra Skýva byl v tomto případě také bez nároku. – 2 : 1.  Hned v následující minutě mohla přijít odpověď, kdy se Martin Srdýnko ve vápně protáhl mezi dvěma soupeři, a byl sám před Haasem, Martin to zkusil na bližší tyč, ale gólman předvedl výborný zákrok. I přesto jsme ještě do poločasu vedení zvýšili, a to pro krásné akci na 4 doteky – Vojta Zeman poslal od pravého praporku přihrávku po zemi po pravé lajně na Martina Pagáče, ten u půlící čáry udržel soupeře na zádech, přes něj obloučkem přihrál do druhé vlny sprintujícímu Martinovi Srdýnkovi, který nacentroval na protější tyč na Romana Kubu, a ten, ač tísněn obráncem, dostal balon pod padajícího Haase. – 3 :1.

Druhý poločas pokračoval v zaběhnutých kolejích. Ve 47. minutě Roman Kuba v rychlém protiútoku potáhl míč středem, prostrčil ho na Martina Pagáče, který byl sám před Haasem, ale ten ho vychytal. Ve 48. minutě Marek Šichor doběhl odražený míč, dostal se s ním do pokutového území. kde přihrál pod sebe proti noze Martina Pagáče , ale ten ve velké šanci těsně minul levou tyč! V 50. minutě už to ale bylo 4 : 1 – Kamil Šváb  přihrál na Jirku Šincla, ten vyvezl balon ke středu, přihrál Markovi Šichorovi, který našel za hostujícími beky Romana Kubu, ten byl sám před Haasem, udělal mu kličku doprava a Haas mu rukavicemi podrazil – penalta a tu Radek Vašata proměnil. V 52. minutě to bylo 5 : 1. Martin Srdýnko předvedl na pravé straně snad sprint přes půl hřiště a nahrál před prázdnou branku Martinovi Pagáčovi, a ten nemohl nedat. V 53. minutě poslal Marek Šichor střílenou přihrávku do běhu Radkovi Vašatovi, který se objevil na hrotu útoku, ale v další velké šanci minul pravou tyč.  Postupem času se utkání už jen dohrávalo, i když jsme měli stálou převahu. V 70. minutě střílel Jirka Šincl nad. V 75. minutě Kuba Svoboda vysunul Martina Pagáče, ale ten opět zaváhal a sám před gólmanem ani nezakončil. V 80. minutě střílel Kuba Svoboda z přímého kopu do rukavic gólmana. Až do konce zápasu už se nic velkého neudálo, a tak utkání skončilo naší zaslouženou výhrou 5 : 1. Zápas se nesl v duchu naší jednoznačné převahy, po sérii šancí v prvním poločase byla asi otázka času, kdy dáme první branku. Hostům nešla upřít snaha a párkrát se třemi až pěti přihrávkami dokázali vymotat od lajny, sporadicky se dostali na naší polovinu, ale většinou to končilo tak, že je kluci na půlce zapresovali a tím balon ztratili a zase se museli vrátit  za balon do bloku, především v prvním poločase. V něm si kromě gólu připsali jednu střelu z dálky, jeden trochu nebezpečný přízemní centr ze strany a centr z přímého kopu do rukavic brankáře. Po pauze už se nedostali v podstatě k ničemu, předvedli sympatický výkon, ale v tomto zápase na víc neměli. Chtěli bychom jim také  poděkovat za korektní hru bez nějakých zbytečných zákeřností.

Roman Kuba, trenér našeho B-mužstva, nám po zápase řekl: „Dnešní zápas jsme chtěli zvládnout jak herně, tak i výsledkově a udržet se na prvním místě tabulky. Od začátku zápasu jsme měli herní převahu, vytvořili si množství gólových příležitostí a pět z nich proměnit. V příštím zápase zajíždíme do Leštiny, kde nás čeká další důležitý zápas, ve kterém chceme bodovat naplno.“

Góly: 28. a 52. Martin Pagáč, 36. Kamil Šváb, 42. Roman Kuba, 50. Radek Vašata (penalta) Rozhodčí: Josef Kuba ŽK a ČK: bez karet Počet diváků: 35

FK Mohelnice B: Skýva – Zeman, Vašata (C), Coufal, Šváb – Zhejian (29. Šincl), Kuba (58. Obšíl), Šichor (58. Pospíšil), Čank (63. Svoboda), Srdýnko – Pagáč

TJ Tatran Písařov: Haas – Pávek (C), Pospíšil F., Benda, Blümel, Karger, Vicenec, Pospíšil M., Linhart, Tejkl, Drobný, Kubíček