Starší žáci vyhráli krajský přebor, mladší žáci A vysoko prohráli, mladší B si zahrají finále o přeborníka okresu

Naši žáci nastoupili dnes dopoledne k zápasům 28. kola krajského přeboru, ve kterém přivítali kluky ze Želatovic. Starší žáci  hráli proti dvanáctému týmu tabulky, který měl 24 bodů, naši mohli v případě výhry slavit dvě kola před koncem vítězství v krajském přeboru. A šli si za ním hned od úvodu. V 9. minutě jsme se dostali do vedení Tomášem Kubíčkem a hned za čtyři minuty zvýšil Tadeáš Jelínek. I přes stálou územní převahu skončil poločas 2 : 0.  Ve druhé půli jsme potvrdili vítězství  v soutěži, když v 50. minutě dal na 3 : 0 Kuba Václavík, tři minuty po něm na 4 : 0 Filip Vyhlídal a i když poté Pavel Rozman nedal penaltu (jeho pokus brankář vyrazil), konečnou tečku za zápasem udělal v 68. minutě znovu Filip Vyhlídal. Kluci tak po výhře 5 : 0 mohou slavit a patří jim a trenérovi Romanoví Kubovi velká gratulace! V příštím kole mají sice volný los, takže nehrají, ale na Černovír mají nedostižný sedmibodový náskok.

Mladší žáci A hráli proti pátému týmu tabulky, ten měl 51 bodů. náš tým byl devátý s 33 body. Takže hosté byli i vzhledem k posledním výsledkům favoritem. A to se ukázalo jako fakt. Hosté měli velkou převahu prakticky po celý zápas. Byli lepší v kombinaci, důrazu, rychlosti a zvítězili 11 : 1. My se prosadili až na začátku druhého poločasu Matějem Vykydalem za stavu 0 : 5… Po tomto kole kluci klesli na desáté místo, ztrácejí 2 body na Němčice, které rozdrtily Loštice 13 : 0.

Krajský přebor žáků – 28. kolo

Starší

FK Mohelnice – FC Želatovice 5 : 0 (2 : 0)

branky: 9. Kubíček, 13. Jelínek, 50. Václavík, 53. a 68. Vyhlídal

Mladší

FK Mohelnice – FC Želatovice 1 : 11 (0 : 5)

branka Mohelnice: 36. Matěj Vykydal

Mladší žáci B dnes zajížděli k zápasu 12. kola okresního přeboru skupiny B na hřiště druhé Leštiny. Jednalo se o poslední zápas základní části. Zápas se jim sice výsledkově nepovedl a prohráli 2 : 10, ale to jim nemusí až tolik vadit, protože svoji skupinu vyhráli o 9 bodů právě před Leštinou a postoupili do celkového finále o přeborníka okresu. V něm se na dva zápasy utkají s Velkými Losinami, které vyhrály o tři body před Libinou skupinu A. Naši kluci nasbírali ve 20 zápasech 51 bodů za 17 výher a 3 prohry při skóre 80 : 35. První zápas finále hrajeme doma v neděli 4. června od 15:00, odveta je o týden později v Losinách, taktéž v 15:00.

Okresní přebor mladších žáků (skupina B) – 12. kolo

TJ Sokol Leština – FK Mohelnice B 10 : 2 (3 : 1)

branky Mohelnice: 18. Miroslav Ramert, 51. Matěj Vykydal

 

 

 

Start a Conversation

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *