Vítězství v Otrokovicích po bleskovém obratu

FC Viktoria Otrokovice – FK Mohelnice  1 : 2  (0 : 0)

Mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo ve venkovním zápase 12. kola Moravskoslezské fotbalové ligy s týmem FC Viktoria Otrokovice v poměru 2 : 1. O dnešním výsledku rozhodla tříminutovka ve druhém poločase, kdy se domácím sice podařilo otevřít skóre a jít do vedení, naši však bleskově odpověděli dvěma góly. Tento stav potom udrželi až do konce zápasu. Domácí začali zápas aktivněji a usadili se na naší polovině. V 3. minutě zápasu po faulu u levé postranní čáry naši zahrávali přímý kop, balón pouze proletěl vápnem a následně jej v náručí ukryl brankář domácích Balážik. V 6. minutě se před vápnem dostal k ráně Honza Fišara, ale jeho pokus z voleje byl zablokován. V 8. minutě se na druhé straně dostal ke střele z dálky Hradil, ale jeho pokus se mezi tyče nevešel. V 10. minutě centroval do velkého vápna domácích Kuba Heidenreich, ale jeho nabídku obrana domácích odvrátila. V 13. minutě Jasenský ze středu hřiště nasměroval míč do našeho vápna, ale naši nakonec jeho pas odvrátili. V 15. minutě se po rohovém kopu ve skrumáži dostal jeden z našich hráčů k hlavičce, nicméně jeho pokus se od trávníku odrazil do náručí brankáře Balážika. V 17. minutě si po rohovém kopu na druhé straně na přední tyči naší brány na balón naskočil jeden z obránců domácích, jenž nasměroval míč hlavou vysoko nad branku. V 20. minutě jeden z hráčů domácích po rohovém kopu pro změnu vystřelil z hranice našeho velkého vápna, zakončení však mířilo vysoko nad branku. V 25. minutě se k centru se dostal Mlýnek, nicméně míč mu příliš nesedl, a tak jeho pas zamířil vysoko nad naši bránu. V 28. minutě po faulu ve středu hřiště vybojovali domácí přímý kop, míč nebezpečně proskákal vápnem, ale naši se nakonec s vypětím sil ubránili. V 33. minutě se i domácí ubránili našemu přímému kopu. V 37. minutě to z levé strany zkusil Lukáš Hapal, jeho střela ale mířila nad branku. V 38. minutě Jasenský prchl s míčem středem hřiště a už se chystal ke střele, ale na poslední chvíli byl čistě zastaven. V 42. minutě se Mlýnek protáhl ke střele, jeho pokus zamířil kousek vedle levé naší brány tyče. V 45. minutě jsme nic nevytěžili z rohového kopu.

V 49. minutě domácí zahráli nakrátko rohový kop, ale následný centr skončil nad naší bránou. Další minuty druhého poločasu přinesly hodně neurovnanou hru pnou nepřesností. Až v 56. minutě bylo trochu rušněji, když Kuba Hora musel vyběhnout z brány, aby ve svých rukavicích ukryl prudký nákop. V těchto chvílích byl aktivnější domácí tým. V 59. minutě domácí vybojovali možnost rozehrát přímý kop, na balón si naběhl Dekleva, ale zakončit nakonec vůbec nedokázal. Následně další centr skončil opět jen u Kuby Hory. V 64. minutě domácí z naší chyby vzadu vytěžili vedoucí gól. Centr z pravé strany chtěla naše sklepnout ke Kubovi Horovi, ale k míči se dostal jako první Hradil, který zakončil, 1 : 0. V 65. minutě se však našemu týmu podařilo bleskově vyrovnat. Na centr z levé strany si naběhl Michal Kovář a přesnou ranou rozvlnil síť, 1 : 1. V 67. minutě to bylo ještě veselejší, když se nám podařilo otočit skóre. Ve vápně se k míči dostal Vlasta Fiala a přesnou ranou k tyči náš tým poslal do vedení, 1 : 2. Domácí byli tímto vývojem očividně otřeseni a našim se naopak vlila do žil živá voda. V 73. minutě se naši dostali do úniku, ten ale skončil střelou mimo bránu domácích. V 77. minutě se domácí dostali do akce na pravé straně, na zadní tyč pálil Hradil, ale naši bránu zhruba o metr minul. V 79. minutě naši předvedli poslední střelecký pokus v zápase, ten šel ale hodně nad. V posledních minutách se domácí dostali do silného tlaku na naší polovině, ale nevytěžili z něho byť jedinou kloudnou akci nebo střelu. A tak zápas skončil naším vítězstvím v poměru 2 : 1.

Roman Sedláček, trenér našeho mužstva, po zápase Šumperskému deníku řekl: „Na dnešní utkání jsme se připravovali s tím, že se bude hrát na těžkém terénu a domácí vsadí na jednoduchou taktiku nakopávaných míčů. Tomu jsme přizpůsobili i sestavu. Vyztužili jsme střed hřiště, kde jsme spoléhali na Kováře, Pinkavu a Fišaru, na levou stranu jsem přesunul Baču, který pak na tomto postu zahrál výborně. Zkrátka ty změny se nám vyplatily. Domácí zahrozili jen z několika standardek a nákopů, my jsme však hráli velice dobře a o přestávce jsem v kabině klukům říkal, že pokud budeme takto pokračovat, výsledek se musí dostavit, což se nakonec stalo. Sice jsme prakticky z ničeho inkasovali první gól, ale naštěstí se nám povedlo výsledek rychle otočit. Konečně se k nám dnes přiklonilo i to štěstí, ale na druhou stranu jsme mu tentokrát šli naproti, tři body jsou zasloužené a jsme za ně moc rádi. Potřebovali jsme už vyhrát, abychom se trochu odpoutali od spodních příček tabulky.“

Rozhodčí: Poláček – Hanák, Zaoral Delegát: Brtníček Góly: 64. Hradil – 65. Kovář, 67. Fiala ŽK: 55. Erik Hradil – 50. Vlastimil Fiala, 80. Lukáš Hapal, 87. Jan Fišara Počet diváků: 105
Sestava FC Viktoria Otrokovice: Balážik – Vavruša, Kwaku Duah, Juráň, Šuranský (69. Elšík), Jasenský, Hradil, Zach, Dekleva, Višněvský, Mlýnek.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Kovář, Markovič, Surzyn, Pinkava, Fiala (90+2 Marák), Fišara, Hapal, Heidenreich, Bača (90. Knýř), Vokoun (81. Olejník) Trenér: Roman Sedláček