MOHELNICE112
FC Kralice n. H.023

Report

FK Mohelnice FC kralice na hané  2 : 3  (1 : 0) penalty: 3 : 4

A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo po penaltách v domácím zápase 1. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem FC Kralice na Hané v poměru 2 : 3. V prvním poločase zápasu jsme hosty prakticky do ničeho nepustili. Ve druhém poločase, ve kterém dali dva góly, se však zvedli. A protože po 90 minutách platil stav 2 : 2, šlo se na penalty, ve kterých naši hosté byli úspěšnější. A byli to právě hosté, kteří jako první zahrozili. Už ve 3. minutě se za naši obranu dostal Gábor, který z našeho velkého vápna přestřelil. V 20. minutě si gólovku vypracoval náš tým, když Ondra Klimeš přihrál Jirkovi Klossovi a ten se dostal do velkého vápna do zakončení. V přímém souboji ho však brankář hostů Flajzar vychytal a zneškodnil také následnou dorážku Honzy Maráka. V 24. minutě ze zajímavé pozice po zemi vypálil Martin Vokoun, tři tyče ale netrefil. Stejně se v 38. minutě nezadařilo ani Jardovi Koželovi, který si zpracoval pas a z první vypálil těsně vedle zadní tyče. V 44. minutě už ale naše aktivita byla zaslouženě odměněna, když Jarda Kožela rozehrál standardku, přetažený balón dokázal Roman Kuba odhlavičkovat k zadní tyči brány hostů, odkud Jirka Kloss balón nemilosrdně odklidil do sítě, 1 : 0. V 45. minutě to mohlo být ještě veselejší, když Jarda Kožela předvedl rychlý úprk obraně hostů po lajně, přihrál přesně na Martina Srdýnka, který nic nevymýšlel a zakončil, ale Flajzar balón zázračně vykopl špičkou kopačky.

Druhý poločas začal doslova parádně, když v 47. minutě dal kapitán hostů Krobot malou přímo na bránu, překvapený Flajzar to měl na stojnou nohu, a balón tak zahučel do sítě, 2 : 0. Hosté snížili v 60. minutě, když rozehráli rohový kop, na balón si počkal Halenka a zamířil přesně, 2 : 1. Naši mohli okamžitě odpovědět, když Jirka Kloss dostal milimetrový pas za obranu do velkého vápna hostů, ocitl se sám před Flajzarem, kterého nepropálil. V 62. a 63. minutě se ke střelám dostali Jarda Kožela a Honza Marák, ale ani oni neuspěli. V 68. minutě bylo horko pro změnu před naší bránou, když si na centr počíhal Gábor, zběhl si za naši obranu, ale zakončení mu naštěstí nesedlo. V 73. minutě už ale hosté slavili úspěch, když Cibulka dostal balón mezi naše obránce a podařilo se mu Kubu Horu přehodit. A protože náš závěrečný tlak k ničemu nevedl, bylo to po 90 minutách s nastavením 2 : 2. V následných penaltách jsme neuspěli třikrát, zatímco naši hosté 2x, a proto zápas skončil naší porážkou v poměru 2 : 3.

Góly: 44. Kloss, 46. Krobot (vl.) – 60. Halenka, 73. Cibulka. ŽK: Kuba, Kloss, Knýř – Krobot, Halenka. Diváci: 120. Rozhodčí: Šteier, Motal, Kološ, Langhammer.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Vokoun, Kuba, Heidenreich, Šváb – Kožela, Klimeš, Knýř, Srdýnko (69. Havlíček) – Kloss, Marák (81. Šmíd).

Hodnocení Romana Kuby, trenéra A-mužstva FK Mohelnice: „Dnes jsme bohužel prohospodařili dvougólový náskok. Zápas jsme měli dobře rozehraný a v první půli jsme, si myslím, dominovali jak na míči, tak v počtu vytvořených šancí. Ve druhém poločase po prvním inkasovaném gólu jsme se, pro mě nepochopitelně, začali bát o výsledek a úplně vypadli ze hry. Hosté naopak vycítili šanci, hráli už více odvážně na riziko a nakonec se jim podařilo vyrovnat. Samotné penalty už jsou loterie a my je bohužel nezvládli. K zápasu si v týdnu něco řekneme a budeme se chystat na těžký nedělní zápas ve Velkých Losinách. Také děkujeme všem fanouškům, kteří si dnes našli cestu na fotbal.“