Klub1. poločas2. poločasCelkem
MOHELNICE202
1.HFK Olomouc B011

Report

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 5. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s B-mužstvem 1.HFK Olomouc v poměru 2 : 1. Skóre zápasu mohl hned v 1. minutě otevřít Roman Kuba, který šel po přesné přihrávce sám na brankáře hostů Kubicu, ale nepřekonal ho. Z následného rohového kopu, který ve 2. minutě rozehrál Vlasťa Knýř, už gól padl, když si hosté nepohlídali Jirku Klosse a ten pohodově dopravil balón do sítě, 1 : 0. V 3. minutě se k šanci dostali i hosté, když Malenda vypálil z prostoru před velkým vápnem, ale netrefil. V 6. minutě hosté zbytečně ztratili balón, k němu se dostal Aleš Heidenreich, který pálil nad bránu. V 17. minutě si hosté vypracovali gólovou šanci, když úspěšně napadli naši rozehrávku, Krumpolc zavezl balón na naše velké vápno a centrem na zadní tyč našel volného Kvapila, kterému se balón nepodařilo do brány nacpat. V 27. minutě to mohlo být o dva góly, ale Romanovi Kubovi se nepodařilo Kubicu propálit a Jirka Kloss odražený balón neumístil mezi tři tyče. V 32. minutě si po rohovém Roman Kuba naskočil na balón, ale hlavičkou zamířil těsně vedle. V 37. minutě Jarda Kožela nasadil kličku Foukalovi, vypálil na bránu, ale přesně tam, kde čekal Kubica, který balón vyrazil. V 45. minutě si po několika spálených šancích Roman Kuba spravil chuť, když se bez rozpaků z první opřel do odraženého balónu a vymetl síť brány hostů, 2 : 0. To bylo z prvního poločasu všechno.

Ten druhý ukázal naprosto jinou tvář. Hosté přidali na důrazu, naši přestali dominovat a na hřišti se strhla rubačka o balón, která přinesla jenom minimum šancí na obou stranách. Tu jejich první a poslední ve druhém poločase se přitom hostům podařilo proměnit, když rozehráli aut, přenesli hru na volného Holešinského, který technickou střelou trefil zadní tyč, a balón se odrazil do brány, 2 : 1. Za pozornost stála i situace z 77. minuty, když se po lajně prohnal Martin Srdýnko, jeho přihrávka po zemi do druhé vlny našla Jirku Klosse, který střelou na přední tyč Kubicu řádně protáhl. A protože se ve druhém poločase nic zajímavého už neurodilo, zápas skončil naším vítězstvím v poměru 2 : 1. Příští venkovní zápas s týmem TJ Tatran Všechovice odehrajeme v sobotu 8. září od 16:00.