Klub1. poločas2. poločasCelkem
FK Jeseník101
MOHELNICE224

Report

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo ve venkovním zápase 15. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem FK Jeseník v poměru 4 : 1. Vstup do utkání patřil našemu týmu, když prakticky hned po soupeřově výkopu vystihl rozehrávku jednoho z beků Martin Srdýnko, míč posunul Romanu Kubovi, ten odcentroval do soupeřova vápna a tam nikým nehlídaný Jiří Kloss po třiceti vteřinách hry pohodlně skóroval hlavou. V dalších minutách hrozili z brejků domácí fotbalisté, jmenovitě duem Woitek, Bříza, ale dlouhou dobu se jim žádný kontr nepodařilo dotáhnout do vážnějšího ohrožení naší branky. Až ve 23. minutě utekl naší obraně Woitek a s přehledem skóroval. Vyrovnaný stav vydržel necelých 10 minut, když ve 32. minutě domácí kopali roh. Ten však zahráli prachbídně a po rychlém brejku a přihrávce Martina Srdýnka prokázal klid při zakončení Jiří Kloss a svým druhým gólem vrátil vedení na naši stranu. S jasným cílem odnést si do šatny jednogólový náskok jsme dohráli zbytek poločasu. Velkou kaňkou za vydařeným prvním poločasem, potažmo i celým zápasem, bylo zranění našeho střelce Jiřího Klosse, když jej po střele, v poslední minutě prvního poločasu, nešetrně dohrál na kotník jeden z domácích obránců. Jiří musel hned střídat a odjet na vyšetření do nemocnice, které naštěstí neprokázalo žádnou zlomeninu, ale i tak bude našemu týmu několik zápasů chybět. Nahradil jej Jaroslav Kožela a střídání se v průběhu druhého poločasu ukázalo jako velmi vydařené. Hned v úvodu druhého poločasu utekl soupeřově obraně právě Jarda Kožela a z úhlu z voleje trefil břevno. V 50. minutě poslal náš tým do dvoubrankového vedení kapitán Roman Kuba, když střelou ze standardní situace z 35. metrů nachytal domácího gólmana, kterému propadl míč pod tělem. Po tomto gólu jsme začali bránit z hlubšího bloku a spoléhali se na brejkové situace. Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo v 71. minutě, když jednoho z obránců obehrál o míč Jarda Kožela a podél gólmana uklidil míč do sítě. Zbytek utkání se už pouze dohrával a z Jeseníku jsme si odvezli velmi cenné 3 body.

Góly: 23. Woitek – 1. a 32 Kloss, 50. Kuba, 71. Kožela
Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich, Hlaváč, Najman, Havlíček – Marák (84. Klimeš), Fišara, Kuba – Srdýnko (89. Šváb), Kloss (45. Kožela), Nantl (78. Vokoun)

Hodnocení Romana Kuby, trenéra A-mužstva FK Mohelnice: „Na zápas jsme přijeli se zdravým respektem, protože Jeseník zvítězil minulou neděli ve Velkých Losinách 3 : 1. Očekával jsem proto těžký zápas. Do něj se nám podařilo vstoupit výborně, když jsme dali gól už v 1. minutě, což vždycky hodně pomůže. Herně to byl vyrovnaný zápas, přičemž jej rozhodly dvě věci, a to naše produktivita a týmové pojetí našeho bránění. Jedinou kaňkou na zápase je zraněni Jiřího Klosse, který má natažené vazy, a vypadá to tak na jeho delší pauzu.“