Muži v podzimní části nezažili na domácí půdě porážku, mládežníci hráli poslední kola

Blíží se konec podzimní části a tak přicházím s jedním z posledních reportů, kde si představíme, jak se dařilo všem našim celkům.

**Muži** na domácí půdě vybojovali 2 body za vítězství po penaltách proti Kralícím.

**FK Mohelnice – FK Kralice na Hané 3 : 2 po pen.**

Hodnocení trenéra Romana Kubu: „Kralice dnes u nás předvedli velmi bojovný výkon a za předvedený výkon si bod zasloužili. My jsme dnes nebyli tak produktivní, jako v předchozích domácích zápasech. Na zápase si cením hlavně toho, že jsme dokázali dvakrát srovnat nepříznivý výsledek a nakonec získat plusový bod v penaltovém rozstřelu. V domácím prostředí jsme ani jednou v základní hrací době neprohráli, za to musím hráče pochválit. Škoda jen, že jsme podobnou bilanci neměli ve venkovních zápasech.“

**Starší dorost **své utkání předehrával již ve středu 27. října a zajížděl k venkovnímu utkání.

**MFK Karviná „B“ – FK Mohelnice 6 : 1**

Hodnocení trenéra Pepu Mikeše: „Ve středu nás čekala předehrávka v Karviné. V 1.poločase byl soupeř více na míči. Kluci ale zvládali dostupovat soupeře a dostávali se do slibných brejků a standartních situací. Bohužel se soupeři podařilo dát 2 branky po našich nešťastných řešeních situací. Do poločasu se nám podařilo dát branku. Trefil se Dušan Šmirg po asistenci Wildu Urbáška. Ve 2.poločase jsme chtěli výsledek co nejdéle udržet a hrozit z brejků. Bohužel snaha vzala ta své po pomoci asistenta rozhodčího domácímu týmu. Jeden ofsajd ještě domácí nedali, ale druhý už proměnili v branku. Následovala zbytečná(jasná) penalta a bylo hotovo. Domácí už si s námi pohráli a zápas dovedli do vítězného konce.“

**Mladší dorost** předehrával stejně, jako ten starší a i výsledkově navázal na starší spoluhráče.

**MFK Karviná „B“ – FK Mohelnice 9 : 1**

Hodnocení trenéra Kubu Mikeše: „Oproti minulému zápasu jsme přijeli bez dvou opor týmu a bylo to od začátku znát. Vlivem přeskupení mužstva, jsme si nerozuměli a místo kombinace a jednoduchosti jsme volili těžká a neproduktivní řešení. Hned v prvním poločase jsme museli vyčerpat obě střídání a pak už to bylo velice těžké. Stav do poločasu jsme jen korigovali na 6:1. Ve druhém poločase jsme ještě přišli o brankáře a zápas jsme už jen v poklidu dohráli.“

**Starší žáci** své poslední kolo také předehrávali již ve čtvrtek.

**FK Šternberk – FK Mohelnice 4 : 3 po pen.**

Hodnocení trenéra Martina Petříka: „Tuto utrápenou podzimní sezónu jsme ukončili zápasem ve Šternberku na umělém povrchu. Opět jsme nezačali dobře a prakticky z první střely obdrželi branku. Soupeř byl vyrovnaný a chtěl hrát kombinační fotbal. Bohužel již poněkolikáté je náš současný problém „hlava“. Přestože jsme průběžně vedli 2:1 a 3:2, tak jsme vypadli z rytmu a soupeře nechali srovnat na 3:3. V zápase mohu opět pochválit jen několik z mála hráčů. (Kuba Vlček , Kopa Dan, Šebok Honza), ostatní se stále bojí hrát a vzít odpovědnost sami na sebe. Nejistota a sebevědomí se projevuje i do exekuce penalt, po nerozhodných duelech, který jsme opět nezvládli. Stále nám chybí kvalita na kombinační a rychlou hru. Jako jedni z mála v soutěži máme stále obrovský problém s fyzičkou, která se promítá do ostatních věcí. Je obrovské množství práce, které nás čeká. Nejdůležitější je však snaha hráčů a ta nám bohužel pořád chybí!!“

**Mladší žáci **své utkání nezvládli a připisují si další porážku.

**FK Šternberk – FK Mohelnice 5 : 1**

Hodnocení trenéra Ondru Uhlíka: „V dnešním utkání jsme se opět potkali se soupeřem, který důsledně napadal naši rozehrávku, která se nám opravdu nedařila. Čtyři z pěti obdržených branek padlo po naší chybě právě v rozehrávce. Chyběl nám pohyb a moment překvapení, abychom se dostali přes střední pásmo. Lze omluvit to, že klíčová postava rozehrávky, brankář, byl ve stavu nemocných.“

**Starší přípravka **odehrála dvě utkání.

**FK Mohelnice – SK Sulko Zábřeh 5 : 10**

**FK Mohelnice – SK Loštice 10 : 2**

Hodnocení trenéra Květoslava Vašíčka: „Čtvrtek 28.10 jsme hostili doma Zábřeh. Bohužel jsme měli větší marodku kluků, a tak jsme chtěli aspoň nějak důstojně zápas odehrát. Branky: Návrat Tadeáš 3, Mandák Jony 1, Lebduška Petr 1.

Neděle 31.10 jsme odehráli domácí zápas proti Lošticím. Začátek utkání jsme měli pomalejší rozjezd, ale časem se kluci rozjeli na potřebnou teplotu a zaslouženě jsme vyhráli. Branky: Vašíček Petr 3, Chudáček Dominik 3, Mandák Jony 1, Návrat Tadeáš 1, Wolf Vítek 1, Lebduška Petr 1.“

**Mladší přípravka **měla na programu také dvě utkání, ve kterých si připsala dvě vysoké výhry!

**FK Mohelnice – SK Sulko Zábřeh 19 : 9**

**FK Mohelnice – SK Loštice 12 : 3**

Hodnocení trenéra Martina Vokouna: „Čtvrteční zápas byl jednoznačně nejlepší zápas za dobu, co jsme s klukama spolu. Všichni kluci dnes plnili přesně to, co po nich chceme v každém zápase a tréninku. Co mě těší nejvíc je to, že v zápase vidíme prvky, které trénujeme v týdnu. Opravdu dnes všichni zaslouží pochvalu jak za nasazení, bojovnost a hlavně za technické dovednosti s balonem. Na výsledku se to všechno projevilo a zaslouženě jsme vyhráli nad doposud neporaženým týmem ze Zábřeha.

Nedělní zápas byl našim posledním v podzimní části. Opět jsme vstřelili spoustu branek, po krásně vypracovaných šancích, za což kluci zaslouží pochvalu. Koho bych dnes hlavně vyzdvihnul je brankář Honza Kuča, který dnes předvedl spoustu krásných zákroků a pomohl klukům i kvalitní a přesnou rozehrávkou. Ale jak už jsem psal, pochvalu za výkon zaslouží všichni kluci.“