Novinky z FKM pro fanoušky

Vážení příznivci mohelnického fotbalu,

rok 2020 bohužel nezačal podle našich sportovních představ. Jarní část sezóny 2019/2020 byla bez náhrady zrušena. Neměli jsme možnost se s Vámi potkávat během našich domácích utkáních. Vzhledem k tomu, že se jednotlivé restrikce postupně uvolňují, vypadá to, že se pro Vás během několika týdnů opět otevřou brány našeho stadionu.
Jako vedení jsme ovšem v posledních měsících nezaháleli a už nyní Vám můžu slíbit několik novinek:
  • WC a bufet. Nejzásadnější je investice do dokončení budovy sociálního zařízení a přístavby bufetu, která by měla být v nejbližších dnech konečně po 4 letech zkolaudovaná. S tím souvisí i, do nynějška, dočasný provoz našeho občerstvení. Během podzimu bysme rádi vyzkoušeli provoz vlastními silami. Pokud se tato forma neosvědčí, budeme mít zájem tento objekt dlouhodobě pronajmout. V každém případě se můžete těšit na zbrusu nové posezení a povrchy, na kterých se nemusíte bát, že si zvrtnete kotník.
  • Areál. Další je celková podoba areálu, který byl ze strany města Mohelnice téměř kompletně uzavřen. Chybí pouze oplocení ze zadní strany bufetu, ale to souvisí se záměrem vybudovat na volné ploše směrem k bazénu zimní stadion, případně letní koupaliště. Zatím se tedy můžeme těšit na logo a nápis FK MOHELNICE na zadní straně nové tribuny.
  • Zázemí hřiště. Během pauzy se nám podařilo vyměnit trysky zavlažování hřiště. Do konce června máme objednanou kompletní údržbu hřiště s umělým povrchem, která nám prodlouží certifikaci pro mistrovské utkání o další 2 roky. Na to se nám podařilo, ve spolupráci s Českou unií sportu, vyjednat 75% dotaci. Stejně tak jsme postupovali i u nutnosti obměnit 30 let starou sekačku a o finanční prostředky jsme požádali město Mohelnice a Olomoucký kraj. Realizace by měla proběhnout v nejbližších měsících a správce bude mít konečně novou mašinu. Další z mnoha kroků ke zkvalitnění povrchu travnatého hřiště.
  • Družstva. Pro sezónu 2020/2021 jsme přihlásili 5 týmů do krajských soutěží a 2 týmy do okresních soutěží. S tím, že tým starších žáků bude působit v tzv. společném družstvu ve spojení s SK LOŠTICE 1923. Aktivně u nás sportuje celkem 107 členů ve věku do 23 let.
  • Materiálové vybavení. Poté, co jsme se, začátkem tohoto roku, stali teampartnerem společnosti LIONSPORT, postupně obnovujeme a doplňujeme materiálové vybavení našich týmů.
  • Zápasy mužů. Stále platí, že domácí mistrovská utkání našich mužů se budou hrát v sobotu od 10:15 ráno. Na tento zápas bude dále navazovat utkání našich dorostenců. Tímto způsobem chceme vyzkoušet, zda má na návštěvnost našich domácích utkání vliv to, že se v původních odpoledních hodinách náš zápas kryl se zápasy týmů z okolních měst a vesnic. Mimo to se můžete těšit na nový poločasový program.
  • Členská schůze. Na podzim se opět uskuteční výroční členská schůze našeho spolku. O jejím termínu budete zavčas informováni.
  • 75 let. V příštím roce bude náš fotbalový klub slavit 75 let od jeho založení. Nechceme nechat nic náhodě a již nyní jsme se pustili do příprav. Postupně budeme zveřejňovat detaily oslav.

Dlouhodobou vizí FK MOHELNICE je výchova a zapojení vlastních hráčů. Z našeho rozpočtu nebudeme platit předražené, rádoby ligové, trenéry a hráče. Všechny prostředky, které si „vyběháme“, půjdou do našeho zázemí.

Máte se na co těšit. Brzy na viděnou.

Ing. Jiří Rousek
předseda VV FK MOHELNICE z.s.