Klub1. poločas2. poločasCelkem
Litovel101
MOHELNICE011

Report

A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo po penaltách ve venkovním zápase 8. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem TJ Tatran Litovel v poměru 1 : 2. Možná papírově překvapivě, ale kdo v Litovli dnes odpoledne byl, musí uznat, že vzhledem k průběhu zápasu, je pro nás získaný bod velmi cenný. Domácí tým, který se snažil hrát co nejvíc jednoduše a předvedl bojovný výkon, totiž s tím naším nejenom že držel krok, ale ke konci zápasu si dokonce vypracoval dvě jasné gólové příležitosti, které neproměnil. Bodový zisk našemu týmu vyrovnávacím gólem těsně před koncem zápasu zajistil Roman Kuba. A byl to právě Roman Kuba, který se v 5. minutě dostal do první gólové šance zápasu, když po pěkné akci několika přihrávkami po zemi s Honzou Fišarou a Milanem Šmídem rozebrali obranu domácích, ale v zakončení z malého vápna brankáře domácích Nakládala nepřekonal. V 9. minutě se do tutové šance dostali i domácí, když Kučera lacině získal balón po naší špatné rozehrávce, otevřel se tak před ním naprosto prázdný prostor, vypálil na naši bránu a orazítkoval tyč. V 16. minutě to střelou z dálky zkusil Jarda Kožela, ale Nakládal byl na svém místě. V 23. minutě si Bednář zpracoval pas mezi naše obránce, z prostoru před velkým vápnem se dostal ke střele, kterou Kuba Hora vyrazil. V 38. minutě se aktivnější domácí dostali do vedení, když se po jejich rohovém kopu při jeho odvracení z velkého vápna balónu dotknul Martin Vokoun a hlavní sudí nekompromisně ukázal na penaltový puntík. K exekuci se postavil Jindra a uspěl, 1 : 0. To bylo z prvního poločasu všechno.

Kdo by náhodou neviděl prvních 30 minut druhého poločasu, nemusel by litovat, protože hra kromě dvou neúspěšných přímých kopů domácího týmu nepřinesla naprosto nic zajímavého. Až v 76. minutě k rohovému praporku pronikl Šrom, potáhl si balón a trefil naši bránu, ale i teď Kuba Hora zaúřadoval. V 77. minutě už však mohlo být ouvej, když nakopnutý balón propadl k Bednářovi, který dorážku z malého vápna napálil přímo do Kuby Hory a zcela volný Baránek odražený balón poslal Pánu Bohu do oken. V 78. minutě naši propadli v záloze, Bednář přihrál po zemi Baránkovi, který si naštěstí, když šel ve velkém vápně do kličky kolem Kuby Hory, balón ukopl. V 82. minutě mohl z velkého vápna zakončit Rosťa Nantl, který ale skákavý balón nezpracoval. Náš tým zachránil bod doslova na poslední chvíli, když v 89. minutě Tomáš Najman vhodil balón z autu do velkého vápna, ten přes dvě hlavičky domácích doputoval k Honzovi Fišarovi. Ten přihrál na zadní tyč, kam si zaběhl Roman Kuba, který balón propasíroval do brány, 1 : 1. V následných penaltách neuspěl jenom Kuba Hora, a proto zápas skončil naší porážkou po penaltách v poměru 1 : 2.

Góly: 38. Jindra – 89. Kuba. ŽK: Krátký – Kuba, Hlaváč, Kožela. Diváci: 90. Rozhodčí: Kašpar – Kološ, Kopecký.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Najman, Knýř, Hlaváč, Havlíček – Kožela, Kuba, Fišara, Vokoun (62. Nantl) – Marák (84. Čank) – Šmíd (62. Srdýnko).