FK MOHELNICE – TJ Sigma Lutín

-

FK MOHELNICE – Slovan Černovír

-

FK MOHELNICE – FK Jeseník

-

FK MOHELNICE – Tatran Litovel

-

FK MOHELNICE – Tatran Všechovice

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 21. kola Olomouckého krajského přeboru s mužstvem TJ Tatran Všechovice v poměru 0 : 1. Včerejší zápas, který na Městském stadionu v Mohelnici sledovala velmi solidní návštěva, nabídl dvě odlišné tváři. V prvním poločase totiž hosté náš tým, který se jenom velmi obtížně dostával do šancí, přesvědčivě přehráli, což však nevyjádřili gólově. Naopak ve druhém poločase se hra vyrovnala a je škoda jedné nepohlídané standardní situace hostů ze začátku druhého poločasu, která rozhodla o jejich hubeném vítězství. Za zmínku stojí i to, že do zápasu opět zasáhlo několik našich mladých hráčů. K nejvýznamnější změně přitom došlo na postu brankáře, kdy Lukáš Doležal nahradil toho času zraněného Kubu Horu. A určitě se dá říct, že Lukáš předvedl dobrý výkon. Od samého počátku zápasu byli hosté velmi nepříjemní. V 12. minutě na několik doteků rozebrali naši obranu, za naši obranu se tak do veliké šance dostal Hrdlička, jehož střelu po zemi na přední tyč Lukáš Doležal vytěsnil. V 23. minutě měl Hrdlička rychlost, obešel naši obranu, nacentroval na malé vápno přímo na nohu Hrabovského, který z první naši bránu překopl. V 24. minutě si Hrabovský mohl spravit chuť, když v našem velkém vápně štrejchl do odraženého balónu a ten skončil těsně vedle. V 36. minutě předvedli rychlý útok Rolinc s Hrabovským, jehož střelecký pokus se i tentokrát mezi tři tyče naší brány nevešel. Naši se dostali ke slovu až v 39. minutě, když brankář hostů Konečný vychytal střelu Jirky Klosse.

V 47. minutě hosté vstřelili první a poslední gól zápasu. Po faulu před naším velkým vápnem Plešek rozehrál standardku po zemi podél zdi na Hrdličku, na něhož naši ztuhlí hráči vůbec nezareagovali, takže se mu podařilo proniknout až před naši bránu a balón napálit do šibenice, 0 : 1. V 49. minutě skončila rána Ondry Klimeše v boční síti brány hostů. V 50. minutě si náš tým vypracoval největší šanci zápasu, když Jarda Kožela milimetrově nacentroval balón na Jirku Klosse, kterému zakončení ale vůbec nesedlo, a tak na Konečného vystřelil jenom slabě. V 62. minutě se po centru Jirky Klosse o rozruch přímo před Konečným postaral Martin Srdýnko, ale taky z toho nic nebylo. V 74. minutě hosté rozehráli aut, balón se po několika přihrávkách dostal k Hrdličkovi, který si střelou tentokrát na Lukáše Doležala nepřišel. V 86. minutě se na druhé straně stejně vedlo proti Konečnému i Jardovi Koželovi, který to zkusil placírkou. A protože se potom nic zajímavého nestalo, zápas skončil naší porážkou v poměru 0 : 1. Příští venkovní zápas odehrajeme s týmem SK Sulko Zábřeh v neděli 28. dubna od 16.00.

Trenér Roman Kuba zhodnotil utkání takto

„V prvním poločase nás soupeř jednoznačně přehrával. Kromě střely Jiřího Klosse jsme si nedokázali vytvořit větší množství šancí. Naopak soupeř si šance vytvořil, ale žádnou z nich nedokázal proměnit. Bylo vidět, že mají ve svém kádru hráče, kteří jsou o něco zkušenější, než ti naši. My jsme nedostupovali hráče a nechávali jim více prostoru, než bylo zdrávo. To se ve druhém poločase změnilo. Řekli jsme si, co v druhé půli změníme, abychom průběh zápasu otočili. Začali jsme hrát více aktivně, dostupovali jsme hráče jak jsme měli a druhý poločas byl v naší režii. Kluky jsem upozorňoval v poločase, že takové zápasy rozhodují standartní situace a bohužel tomu tak bylo i v tomto zápase. Ale paradoxně nás inkasovaný gól nakopnul a začali jsme hrát více odvážně. Šance jsme si vytvořili 3 stoprocentní, ale koncovka nás tentokrát zradila. Líbilo se mi, že zápas strhnul i naše diváky, kteří náš tým povzbuzovali a hnali jej při nejmenším za vyrovnáním, za což jim chci poděkovat. V zápase premiérově nastoupil mezi třemi tyčemi mladý brankář Lukáš Doležal a zápas zvládl na výbornou. Jsem rád, že mu zápas takto vyšel a že takové výkony bude podávat i nadále.“

-

FK MOHELNICE – FK Šternberk

Mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo v domácím zápase 19. kola Olomouckého krajského přeboru s mužstvem FK Šternberk v poměru 1 : 2. Navíc hosté měli ze zápasu viditelně víc a nebýt skvělých zákroků Kuby Hory z prvního poločasu, mohlo být skóre vyšší. Na druhou stranu je ale nutné říct, že za náš tým nastoupilo několik mladých hráčů, kteří předvedli velmi dobré výkony. A to je do dalších zápasů určitě příslib. V průběhu zápasu to jako první zkusil Vlasťa Knýř, jehož rána letěla nad bránu hostů. V 19. minutě hosté vyhráli bitvu o balón ve středu hřiště, Tögel dostal milimetrovou přihrávku za naši obranu, ocitl se sám před naší bránou, vystřelil a Kuba Hora jej zákrokem z kategorie jednička s hvězdičkou vychytal. V 22. minutě převzal balón Martin Srdýnko, naběhl si s ním před velké vápno hostů a místo střely přihrál pod sebe na Honzu Maráka, jehož střelu hráči hostů srazili a stejně dopadla i další dorážka Jardy Kožely. V 24. minutě využil přesný pas Zifčák, vystřelil na bránu a Kuba Hora jeho pokus vytěsnil na roh. Z něho měl gól na své hlavě Čapek, ale balón naštěstí do sítě nepronikl. V 31. minutě se už ale hosté dočkali, když Tögl poslal učebnicový centr na rozběhnutého Čapka, který ukázal přehled a přihrál přes naše velké vápno na druhou tyč na zcela volného Zifčáka, proti jehož dorážce se Kuba Hora natahoval marně, 0 : 1. V 35. minutě se Zifčák z první položil do dalšího centru a tentokrát naši bránu těsně minul. V 36. minutě Vlasťa Knýř rozehrál přímý kop, ale balón příliš nadzvedl a ten skončil nad bránou hostů. V 40. minutě náš tým udeřil jako blesk z čistého nebe, když to Martin Srdýnko z prostoru před velkým vápnem tentokrát vzal na sebe a balón zakroutil tak, že ani efektní vzduchoplavecká vložka brankáře hostů Kopřivy nezabrala, 1 : 1. Hned v 41. minutě však hosté mohli velmi rychle vést, když Tögel znovu zakončoval z bezprostřední blízkosti a Kuba Hora jej znovu vychytal.

Druhý poločas otevřela další gólovka hostů, když po centru z levé strany zívala na Zifčáka naše prázdná brána, ale ten ji hlavičkou netrefil. V 56. minutě Vlasťa Knýř rozehrál rohový kop, na ten si naběhl Honza Marák, zakončil hlavou, ale Kopřiva jeho šanci uhasil. V 58. minutě vypálil ze střední vzdálenosti Čapek a jeho projektil nebezpečně prosvištěl kolem zadní tyče naší brány. V 60. minutě hosté definitivně strhli skóre na svoji stranu, když vystihli naši přihrávku, Kuba napálil balón k našemu velkému vápnu na Zifčáka, který naše hráče obešel, přihrál pod sebe přímo proti noze nabíhajícího Kryla, který při svém zakončení nedal Kubovi Horovi šanci, 1 : 2. V 65. minutě vypálil z kroku přímo na bránu hostů Jarda Kožela, ale Kopřiva byl pozorný, a hned při protiútoku v 66. Kuba Hora vykryl štiplavou střelu Coufala. V 72. minutě hosté rozehráli rohový kop a v závaru před naší bránou se balón otřel o tyč. V 74. minutě hosté předvedli rychlou akci do naší otevřené obrany po ose Čapek, Hustý, Zifčák, který zakončoval vedle naší brány. Na samém konci zápasu náš tým měl možnost rozehrát dva rohové kopy, do kterých se zapojil i Kuba Hora. Ale protože z nich ohrožení pro naši bránu nevzniklo, zápas skončil naší porážkou v poměru 1 : 2. Příští venkovní zápas odehrajeme s B-mužstvem 1. HFK Olomouc v neděli 14. dubna od 15.30.

-

FK MOHELNICE – Sokol Lázně V. Losiny

-

FK MOHELNICE – Tatran Litovel

-

FK MOHELNICE – SK Sulko Zábřeh

-

FK MOHELNICE – TJ Maletín

-

FK MOHELNICE – SK Haňovice

-

FK MOHELNICE – TJ Jiskra Rapotín

-

FK Mohelnice – SKP Moravská Třebová

-

FK MOHELNICE – Šumperk

-

FK MOHELNICE – Vězeňská služba ČR

Připravujeme

-

FK MOHELNICE – FC Hněvotín

-

FK MOHELNICE – FC Dolany

-

FK MOHELNICE – FC Želatovice

-

FK MOHELNICE – TJ Medlov

fk mohelnice  tj medlov  0 : 1  (0 : 0) po penaltách

A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo po penaltách v domácím zápase 9. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem TJ Medlov v poměru 0 : 1. Ač se to podle výsledného skóre nezdá, 250 platících diváků se dnes na Městském stadionu v Mohelnici určitě nenudilo. Oba soupeři si totiž vytvořili zajímavý počet šancí a mohli vítězství strhnout na svoji stranu. Náš tým soupeře tlačil v prvním poločase, v tom druhém byli aktivnější hosté. Remíza tak po uplynutí 90 minut byla spravedlivá. A protože se opět ukázalo, že penalty doopravdy nejsou naše silná disciplína, druhý bod si připsali hosté. Zápas v 5. minutě otevřela naše šance, když Roman Kuba dostal na velké vápno přihrávku od Jardy Kožely a v dobré pozici bránu hostů přepálil. V 13. minutě na druhé straně k našemu velkému vápnu pronikl Novák, který dal dozadu na Kuchtu, jehož střelu po zemi Kuba Hora pohodově chytil. V 18. minutě naši další šanci založil Martin Vokoun, kterého jeden z hráčů hostů sjel u postranní čáry, náš tým dostal výhodu, rychle přenesl hru až před bránu hostů. Brankář hostů Zmund, který balón z kopačky Rosti Nantla za sebe nepustil, však oheň uhasil. V 26. minutě byl na dostřel brány hostů faulován Jarda Kožela a byl z toho přímý kop. K němu se postavil Roman Kuba, ale jeho pokus skončil mimo tři tyče. V 31. minutě Vlasťa Knýř nacentroval balón do chumlu ve velkém vápnu, jeden z našich hráčů balón hlavou usměrnil k tyči, ale Zmund vytáhl skvělý zákrok a překazil našemu týmu radost. Po následném rohovém kopu předvedl nůžky Honza Fišara, ale balón bránu hostů přeletěl. V 39. minutě Kuchta nacentroval balón na naše velké vápno, Lukáš Havlíček ztratil orientaci, a tak jej hlavou přihrál zcela volnému Pospíšilovi, jehož střelu Kuba Hora zlikvidoval. V 43. minutě Okrouhlý ze standardky namířil na přední tyč naší brány, ale Kuba Hora k ní doplachtil včas. To bylo z prvního poločasu vše.

V 47. minutě v rychlé akci Ondra Klimeš protáhl balón až před Zmunda, který proti němu včas vystoupil, vykryl mu úhel, a tak Ondrovo zakončení gólem neskončilo. V 66. se na výlet vydal Ryba, který si kolem našich obránců potáhl balón, udělal si tak prostor, ale zamířil nad. V 70. minutě si hosté vytvořili největší šanci zápasu, když Kuchta našel dlouhým centrem přes šířku hřiště Bartoňka, který si položil před ním se nacházející clonu, po zemi vypálil na zadní tyč a jenom o kousek minul. V 83. minutě potom obrana hostů neuhlídala Jardu Koželu, jehož střelecký pokus taky cíl nenašel. A proto to po 90 minutách bylo 0 : 0. Protože v následných penaltách Jarda Kožela přestřelil a Zmund vyčíhal pokus Petra Hlaváče, zápas skončil naší porážkou po penaltách v poměru 0 : 1. Příští venkovní zápas odehrajeme s týmem TJ Slovan Černovír v neděli 7. října od 10.00.

-

FK MOHELNICE – SK Sulko Zábřeh

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 7. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem SK Sulko Zábřeh v poměru 2 : 1. Velmi solidní návštěva 240 diváků mohla za pěkného sobotního odpoledne vidět na Městském stadionu představení, které je pro naše mužstvo v posledních týdnech typické. Velmi dobrý první poločas, kdy náš tým soupeře jasně přehrál, ale neproměnil vyložené šance. A naopak podprůměrný druhý poločas, kdy náš tým nechal svou hrou soupeře nadechnout a srovnat, přičemž tentokrát zvrátil vítězství na svou stranu na konci zápasu gólem kapitána Romana Kuby. Po vzájemném oťukávání na začátku zápasu se náš tým dostal do tutové šance v 10. minutě, když Lukáš Havlíček nacentroval před bránu přesně na Honzu Maráka, jehož zakončení z první Toman zázračným zákrokem vytáhl. Z následného rohového kopu někdo z chumlu našich hráčů orazítkoval tyč. V 16. minutě si Roman Kuba poradil s bránícím Rattayem, přihrál do velkého vápna Jardovi Koželovi, kterému zakončení nesedlo a netrefil bránu. V 21. minutě mohli naopak jít do vedení hosté, když naši propadli ve středu hřiště, k balónu se dostal Okleštěk, který přihrál za naši obranu na rozběhnutého Hymra. Hymr v běžeckém souboji předčil Vlastu Knýře, který ho, aby nezakončil, ve velkém vápnu fauloval. Hlavní sudí nekompromisně nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil faulovaný Hymr. Ale naložil s ním prachbídně, protože vystřelil jenom velmi slabě po zemi na pravou tyč, a proto Kuba Hora stačil balón vytěsnit, a zaúřadoval i proti následující dorážce Ratiborského. V 27. minutě se náš tým už radoval, když se Martin Srdýnko ve velkém vápně prosmýkl mezi bránícími hráči hostů, přihrál po zemi na malé vápno Honzovi Marákovi, který už měl snadnou práci se zasunutím balónu do sítě, 1 : 0. A mohlo to být do přestávky ještě lepší, protože ve 34. minutě Jarda Kožela pěkně protáhl Tomana technickou střelou na zadní tyč. V 36. minutě potom Jarda Kožela dostal na hranici velkého vápna přihrávku od Romana Kuby, ale bránu hostů tentokrát přestřelil. V 44. minutě zahrozili i hosté, když se po standartce k propadlému balónu v našem velkém vápnu prodíral Laštůvka, který to ale naštěstí měl na dlouhou nohu.

V 50. minutě náš tým mohl svoje vedení navýšit, když se mu podařilo obranu hostů vyšachovat, Honza Fišara nacentroval na zadní tyč brány hostů, kam šel skluzem Roman Kuba, který ale balón netrefil. Naši se potom na dlouhé minuty odmlčeli a nechávali hostům více prostoru. A toho hosté využili, protože v 65. minutě zapomenutý Žanda s Rattayem a Hymrem, který zakončoval, sehráli před naší bránou akci na několik doteků, která skončila vyrovnávacím gólem, 1 : 1. Naši se naštěstí velmi rychle zvedli. V 73. minutě totiž pronikl po lajně Jarda Kožela, Toman proti němu vystoupil, ale Jarda ho obešel, z úhlu nacentroval na Romana Kubu, který se hlavičkou přes bránícího hráče neprosadil. V 81. potom Tomana střelou z hranice velkého vápna prověřil Milan Šmíd. To nejlepší ale přišlo až koncem zápasu. V 83. minutě si Honza Marák potáhl balón, přihrál po zemi Romanovi Kubovi, který si zaběhl za obránce a střelou na přední tyč nedal Tomanovi sebemenší šanci, 2 : 1. Hosté už v nastaveném čase rozehrávali rohový kop, ale z něho žádné nebezpečí nevzniklo, a proto zápas skončil naším vítězstvím v poměru 2 : 1. Příští venkovní zápas odehrajeme s týmem TJ Tatran Litovel v sobotu 22. září od 15.30.

Góly: 27. Marák, 83. Kuba – 65. Hymr. ČK: Okleštěk. ŽK: Knýř – Rattay, Ratiborský. Diváci: 240. Rozhodčí: Samek, Habermann, Petrásek.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich, Knýř (87. Klimeš), Hlaváč, Havlíček – Srdýnko (90. Najman), Fišara, Kuba, Nantl (64. Vokoun) – Marák (90+1. Večeř) – Kožela (77. Šmíd).

-