FK MOHELNICE – FC Želatovice

-

FK MOHELNICE – TJ Medlov

fk mohelnice  tj medlov  0 : 1  (0 : 0) po penaltách

A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo po penaltách v domácím zápase 9. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem TJ Medlov v poměru 0 : 1. Ač se to podle výsledného skóre nezdá, 250 platících diváků se dnes na Městském stadionu v Mohelnici určitě nenudilo. Oba soupeři si totiž vytvořili zajímavý počet šancí a mohli vítězství strhnout na svoji stranu. Náš tým soupeře tlačil v prvním poločase, v tom druhém byli aktivnější hosté. Remíza tak po uplynutí 90 minut byla spravedlivá. A protože se opět ukázalo, že penalty doopravdy nejsou naše silná disciplína, druhý bod si připsali hosté. Zápas v 5. minutě otevřela naše šance, když Roman Kuba dostal na velké vápno přihrávku od Jardy Kožely a v dobré pozici bránu hostů přepálil. V 13. minutě na druhé straně k našemu velkému vápnu pronikl Novák, který dal dozadu na Kuchtu, jehož střelu po zemi Kuba Hora pohodově chytil. V 18. minutě naši další šanci založil Martin Vokoun, kterého jeden z hráčů hostů sjel u postranní čáry, náš tým dostal výhodu, rychle přenesl hru až před bránu hostů. Brankář hostů Zmund, který balón z kopačky Rosti Nantla za sebe nepustil, však oheň uhasil. V 26. minutě byl na dostřel brány hostů faulován Jarda Kožela a byl z toho přímý kop. K němu se postavil Roman Kuba, ale jeho pokus skončil mimo tři tyče. V 31. minutě Vlasťa Knýř nacentroval balón do chumlu ve velkém vápnu, jeden z našich hráčů balón hlavou usměrnil k tyči, ale Zmund vytáhl skvělý zákrok a překazil našemu týmu radost. Po následném rohovém kopu předvedl nůžky Honza Fišara, ale balón bránu hostů přeletěl. V 39. minutě Kuchta nacentroval balón na naše velké vápno, Lukáš Havlíček ztratil orientaci, a tak jej hlavou přihrál zcela volnému Pospíšilovi, jehož střelu Kuba Hora zlikvidoval. V 43. minutě Okrouhlý ze standardky namířil na přední tyč naší brány, ale Kuba Hora k ní doplachtil včas. To bylo z prvního poločasu vše.

V 47. minutě v rychlé akci Ondra Klimeš protáhl balón až před Zmunda, který proti němu včas vystoupil, vykryl mu úhel, a tak Ondrovo zakončení gólem neskončilo. V 66. se na výlet vydal Ryba, který si kolem našich obránců potáhl balón, udělal si tak prostor, ale zamířil nad. V 70. minutě si hosté vytvořili největší šanci zápasu, když Kuchta našel dlouhým centrem přes šířku hřiště Bartoňka, který si položil před ním se nacházející clonu, po zemi vypálil na zadní tyč a jenom o kousek minul. V 83. minutě potom obrana hostů neuhlídala Jardu Koželu, jehož střelecký pokus taky cíl nenašel. A proto to po 90 minutách bylo 0 : 0. Protože v následných penaltách Jarda Kožela přestřelil a Zmund vyčíhal pokus Petra Hlaváče, zápas skončil naší porážkou po penaltách v poměru 0 : 1. Příští venkovní zápas odehrajeme s týmem TJ Slovan Černovír v neděli 7. října od 10.00.

-

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 7. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem SK Sulko Zábřeh v poměru 2 : 1. Velmi solidní návštěva 240 diváků mohla za pěkného sobotního odpoledne vidět na Městském stadionu představení, které je pro naše mužstvo v posledních týdnech typické. Velmi dobrý první poločas, kdy náš tým soupeře jasně přehrál, ale neproměnil vyložené šance. A naopak podprůměrný druhý poločas, kdy náš tým nechal svou hrou soupeře nadechnout a srovnat, přičemž tentokrát zvrátil vítězství na svou stranu na konci zápasu gólem kapitána Romana Kuby. Po vzájemném oťukávání na začátku zápasu se náš tým dostal do tutové šance v 10. minutě, když Lukáš Havlíček nacentroval před bránu přesně na Honzu Maráka, jehož zakončení z první Toman zázračným zákrokem vytáhl. Z následného rohového kopu někdo z chumlu našich hráčů orazítkoval tyč. V 16. minutě si Roman Kuba poradil s bránícím Rattayem, přihrál do velkého vápna Jardovi Koželovi, kterému zakončení nesedlo a netrefil bránu. V 21. minutě mohli naopak jít do vedení hosté, když naši propadli ve středu hřiště, k balónu se dostal Okleštěk, který přihrál za naši obranu na rozběhnutého Hymra. Hymr v běžeckém souboji předčil Vlastu Knýře, který ho, aby nezakončil, ve velkém vápnu fauloval. Hlavní sudí nekompromisně nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil faulovaný Hymr. Ale naložil s ním prachbídně, protože vystřelil jenom velmi slabě po zemi na pravou tyč, a proto Kuba Hora stačil balón vytěsnit, a zaúřadoval i proti následující dorážce Ratiborského. V 27. minutě se náš tým už radoval, když se Martin Srdýnko ve velkém vápně prosmýkl mezi bránícími hráči hostů, přihrál po zemi na malé vápno Honzovi Marákovi, který už měl snadnou práci se zasunutím balónu do sítě, 1 : 0. A mohlo to být do přestávky ještě lepší, protože ve 34. minutě Jarda Kožela pěkně protáhl Tomana technickou střelou na zadní tyč. V 36. minutě potom Jarda Kožela dostal na hranici velkého vápna přihrávku od Romana Kuby, ale bránu hostů tentokrát přestřelil. V 44. minutě zahrozili i hosté, když se po standartce k propadlému balónu v našem velkém vápnu prodíral Laštůvka, který to ale naštěstí měl na dlouhou nohu.

V 50. minutě náš tým mohl svoje vedení navýšit, když se mu podařilo obranu hostů vyšachovat, Honza Fišara nacentroval na zadní tyč brány hostů, kam šel skluzem Roman Kuba, který ale balón netrefil. Naši se potom na dlouhé minuty odmlčeli a nechávali hostům více prostoru. A toho hosté využili, protože v 65. minutě zapomenutý Žanda s Rattayem a Hymrem, který zakončoval, sehráli před naší bránou akci na několik doteků, která skončila vyrovnávacím gólem, 1 : 1. Naši se naštěstí velmi rychle zvedli. V 73. minutě totiž pronikl po lajně Jarda Kožela, Toman proti němu vystoupil, ale Jarda ho obešel, z úhlu nacentroval na Romana Kubu, který se hlavičkou přes bránícího hráče neprosadil. V 81. potom Tomana střelou z hranice velkého vápna prověřil Milan Šmíd. To nejlepší ale přišlo až koncem zápasu. V 83. minutě si Honza Marák potáhl balón, přihrál po zemi Romanovi Kubovi, který si zaběhl za obránce a střelou na přední tyč nedal Tomanovi sebemenší šanci, 2 : 1. Hosté už v nastaveném čase rozehrávali rohový kop, ale z něho žádné nebezpečí nevzniklo, a proto zápas skončil naším vítězstvím v poměru 2 : 1. Příští venkovní zápas odehrajeme s týmem TJ Tatran Litovel v sobotu 22. září od 15.30.

Góly: 27. Marák, 83. Kuba – 65. Hymr. ČK: Okleštěk. ŽK: Knýř – Rattay, Ratiborský. Diváci: 240. Rozhodčí: Samek, Habermann, Petrásek.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Heidenreich, Knýř (87. Klimeš), Hlaváč, Havlíček – Srdýnko (90. Najman), Fišara, Kuba, Nantl (64. Vokoun) – Marák (90+1. Večeř) – Kožela (77. Šmíd).

-

FK MOHELNICE – 1.HFK Olomouc B

A-mužstvo našeho FK Mohelnice zvítězilo v domácím zápase 5. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s B-mužstvem 1.HFK Olomouc v poměru 2 : 1. Skóre zápasu mohl hned v 1. minutě otevřít Roman Kuba, který šel po přesné přihrávce sám na brankáře hostů Kubicu, ale nepřekonal ho. Z následného rohového kopu, který ve 2. minutě rozehrál Vlasťa Knýř, už gól padl, když si hosté nepohlídali Jirku Klosse a ten pohodově dopravil balón do sítě, 1 : 0. V 3. minutě se k šanci dostali i hosté, když Malenda vypálil z prostoru před velkým vápnem, ale netrefil. V 6. minutě hosté zbytečně ztratili balón, k němu se dostal Aleš Heidenreich, který pálil nad bránu. V 17. minutě si hosté vypracovali gólovou šanci, když úspěšně napadli naši rozehrávku, Krumpolc zavezl balón na naše velké vápno a centrem na zadní tyč našel volného Kvapila, kterému se balón nepodařilo do brány nacpat. V 27. minutě to mohlo být o dva góly, ale Romanovi Kubovi se nepodařilo Kubicu propálit a Jirka Kloss odražený balón neumístil mezi tři tyče. V 32. minutě si po rohovém Roman Kuba naskočil na balón, ale hlavičkou zamířil těsně vedle. V 37. minutě Jarda Kožela nasadil kličku Foukalovi, vypálil na bránu, ale přesně tam, kde čekal Kubica, který balón vyrazil. V 45. minutě si po několika spálených šancích Roman Kuba spravil chuť, když se bez rozpaků z první opřel do odraženého balónu a vymetl síť brány hostů, 2 : 0. To bylo z prvního poločasu všechno.

Ten druhý ukázal naprosto jinou tvář. Hosté přidali na důrazu, naši přestali dominovat a na hřišti se strhla rubačka o balón, která přinesla jenom minimum šancí na obou stranách. Tu jejich první a poslední ve druhém poločase se přitom hostům podařilo proměnit, když rozehráli aut, přenesli hru na volného Holešinského, který technickou střelou trefil zadní tyč, a balón se odrazil do brány, 2 : 1. Za pozornost stála i situace z 77. minuty, když se po lajně prohnal Martin Srdýnko, jeho přihrávka po zemi do druhé vlny našla Jirku Klosse, který střelou na přední tyč Kubicu řádně protáhl. A protože se ve druhém poločase nic zajímavého už neurodilo, zápas skončil naším vítězstvím v poměru 2 : 1. Příští venkovní zápas s týmem TJ Tatran Všechovice odehrajeme v sobotu 8. září od 16:00.

-

FK MOHELNICE – TJ Sokol Opatovice

-

FK MOHELNICE – FC Kralice n. H.

FK Mohelnice FC kralice na hané  2 : 3  (1 : 0) penalty: 3 : 4

A-mužstvo našeho FK Mohelnice prohrálo po penaltách v domácím zápase 1. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje s mužstvem FC Kralice na Hané v poměru 2 : 3. V prvním poločase zápasu jsme hosty prakticky do ničeho nepustili. Ve druhém poločase, ve kterém dali dva góly, se však zvedli. A protože po 90 minutách platil stav 2 : 2, šlo se na penalty, ve kterých naši hosté byli úspěšnější. A byli to právě hosté, kteří jako první zahrozili. Už ve 3. minutě se za naši obranu dostal Gábor, který z našeho velkého vápna přestřelil. V 20. minutě si gólovku vypracoval náš tým, když Ondra Klimeš přihrál Jirkovi Klossovi a ten se dostal do velkého vápna do zakončení. V přímém souboji ho však brankář hostů Flajzar vychytal a zneškodnil také následnou dorážku Honzy Maráka. V 24. minutě ze zajímavé pozice po zemi vypálil Martin Vokoun, tři tyče ale netrefil. Stejně se v 38. minutě nezadařilo ani Jardovi Koželovi, který si zpracoval pas a z první vypálil těsně vedle zadní tyče. V 44. minutě už ale naše aktivita byla zaslouženě odměněna, když Jarda Kožela rozehrál standardku, přetažený balón dokázal Roman Kuba odhlavičkovat k zadní tyči brány hostů, odkud Jirka Kloss balón nemilosrdně odklidil do sítě, 1 : 0. V 45. minutě to mohlo být ještě veselejší, když Jarda Kožela předvedl rychlý úprk obraně hostů po lajně, přihrál přesně na Martina Srdýnka, který nic nevymýšlel a zakončil, ale Flajzar balón zázračně vykopl špičkou kopačky.

Druhý poločas začal doslova parádně, když v 47. minutě dal kapitán hostů Krobot malou přímo na bránu, překvapený Flajzar to měl na stojnou nohu, a balón tak zahučel do sítě, 2 : 0. Hosté snížili v 60. minutě, když rozehráli rohový kop, na balón si počkal Halenka a zamířil přesně, 2 : 1. Naši mohli okamžitě odpovědět, když Jirka Kloss dostal milimetrový pas za obranu do velkého vápna hostů, ocitl se sám před Flajzarem, kterého nepropálil. V 62. a 63. minutě se ke střelám dostali Jarda Kožela a Honza Marák, ale ani oni neuspěli. V 68. minutě bylo horko pro změnu před naší bránou, když si na centr počíhal Gábor, zběhl si za naši obranu, ale zakončení mu naštěstí nesedlo. V 73. minutě už ale hosté slavili úspěch, když Cibulka dostal balón mezi naše obránce a podařilo se mu Kubu Horu přehodit. A protože náš závěrečný tlak k ničemu nevedl, bylo to po 90 minutách s nastavením 2 : 2. V následných penaltách jsme neuspěli třikrát, zatímco naši hosté 2x, a proto zápas skončil naší porážkou v poměru 2 : 3.

Góly: 44. Kloss, 46. Krobot (vl.) – 60. Halenka, 73. Cibulka. ŽK: Kuba, Kloss, Knýř – Krobot, Halenka. Diváci: 120. Rozhodčí: Šteier, Motal, Kološ, Langhammer.
Sestava FK Mohelnice: Hora – Vokoun, Kuba, Heidenreich, Šváb – Kožela, Klimeš, Knýř, Srdýnko (69. Havlíček) – Kloss, Marák (81. Šmíd).

Hodnocení Romana Kuby, trenéra A-mužstva FK Mohelnice: „Dnes jsme bohužel prohospodařili dvougólový náskok. Zápas jsme měli dobře rozehraný a v první půli jsme, si myslím, dominovali jak na míči, tak v počtu vytvořených šancí. Ve druhém poločase po prvním inkasovaném gólu jsme se, pro mě nepochopitelně, začali bát o výsledek a úplně vypadli ze hry. Hosté naopak vycítili šanci, hráli už více odvážně na riziko a nakonec se jim podařilo vyrovnat. Samotné penalty už jsou loterie a my je bohužel nezvládli. K zápasu si v týdnu něco řekneme a budeme se chystat na těžký nedělní zápas ve Velkých Losinách. Také děkujeme všem fanouškům, kteří si dnes našli cestu na fotbal.“